Zaloguj się do konta

Zestaw karpiowy dobór kulek proteinowych

utworzono: 2012/04/03 16:47
xeio

Witam
Mam takie pytanie do wszystkich miłośników karpii.Mianowicie, zamierzam zbudować swój pierwszy porządny zestaw karpiowy, którego trzon stanowić będą 2 wędki Shimano ALivio CX 366cm , 3LBS. Zamierzam wędkować na te wspaniałe ryby metodą gruntową z użyciem koszyczka zanętowego oraz przyponu włosowego. Jako przynętę mam zamiar stosować kulki proteinowe.
Moje pytanie tyczy się tego jakie najlepiej dobrać do nich kołowrotki (200-300zł +/- ), oraz jaką żyłkę byście polecali (tutaj dodam że w zbiorniku którym zamierzam wędkować największe okazy to ok 20kg, jednak przeważają takie ok 2-5kg.Zastanawiam się również czy potrzebne mi będą rurki antysplontaniowe.Czy o czymś zapomniałem?? (sygnalizatory brań posiadam)
PS. Wcześniej łowiłem te ryby głownie na spławik z użyciem kukurydzy stąd moje tak szczegółowe pytanie odnośnie tej metody.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam [2012-04-03 16:47]

Kołowrotki które mogę Ci polecić troszkę przekroczą Twoj budrzet ale używam ich już dość długo i mi sie sprawdzają bez problemu są to Omuma Max 4 Carp Pro i  Dragon Mega Baits LD Carp,żyłke Dragon Mega Baits  Carp Mono.

Jeśli bedziesz używał koszyczka to rurke antysplątaniowa musisz miec.Piszesz,że bedziesz uzywał kulek jeśli bedziesz też nimi nęcił to może wystarczy Ci ciężarek. Ja używam przyponu strzałowego i odcinka Ledcoru by zestaw lepiej przylegał do dna i nie kaleczył ryby podczas holu.Pozdrawiam

[2012-04-03 18:17]

Marciniak9

Zależy też na jakie odległości będziesz łowił, jak z daleka to zakładaj plecionkę.
A zamiast koszyczka, może materiały rozpuszczalne PVA
[2012-04-04 09:47]

Woa-VooDoo

Na samym początku swojego łowienia bawiłem się w koszyczek zanętowy oraz włosem na cienkim przyponie, bardzo często plątał mi się taki zestaw. [2012-04-04 11:53]

xeio

byłem obejrzeć kołowrotek dragon, całkiem fajnie pracuje, natomiast sprzedawca podpowiadał mi żeby poczekeć ponieważ niedługo bedą mieli kołowrotki karpiowe firmy SPRO,co o nich sądzicie

odległość łowienia będzie wynosić około 15-30m od brzegu [2012-04-04 15:35]

ostatnio bawiłem sie kołowrotkiem Spro Incognito w sklepie i bardzo dziwnie szumial ze sprzedawca stwierdzilismy ze tak pracuje jak by nie miał smaru a zamiast niego piasek Nie chce sadzic wszystkich kołowrotków Spro na podstawie tego jednego modelu ale gdybym wtedy mial kupować kołowrotek karpiowy to napewno nie było by to Spro

Ps Plecionke na poczatek sobie daruj i zajnwestuj w dobrą zyłke a zamiast koszyczka lub ciezarka pomyśl może nad koszyczkami do metody

[2012-04-04 19:34]

xeio

a co byście powiedzieli na kręcioł  Tribucco Auris? dzisiaj go oglądałem i sprawiał wrażenie bardzo solidnego. [2012-04-05 11:24]

xeio

albo jakis typ z tej dwójki ?
-Dragon Mega baits ld carp
-Shimano Baitrunner dl 6000 [2012-04-05 13:03]

marekwrw

Ja bym ci polecił cormoran black master 5000
[2012-04-05 13:50]

mam tego Dragona i dziala bez problemów a juz troszke na niego łowie wiec polecam go z czystym sumieniem a o shimano nic Ci nie moge powiedzieć [2012-04-05 18:09]

hoobiPG

Taka mala podpowiedz zaloz sobie plecionke zamiast zylki poniewaz przy braniu na duzej odleglosci zylka ci nie bokaze delikatnego brania bo jest rozciagliwa co "tlumi". :))
[2012-04-06 15:34]

JKarp

CześćA przy jakiej odległości proponujesz plecionkę ?JK [2012-04-06 17:03]