Zaloguj się do konta

Zestaw karpiowy, a łowienie w rzekach

utworzono: 2012/01/21 19:06
Macloud25

Witam wszystkich.Czy zestawy karpiowe czyli,mocny kij,sygnalizator brań i swinger nadają się na rzeki typu narew lub wisła.Pytam się ze wzgledu na łowienie federami i czasem nie jestem w stanie dorzucić tak miękką wędką na upatrzony obszar na rzece lub miejsce jest fajne ale uciąg jest tak duży że po założeniu odpowiedniego ciężaru na federka kij strzeliłby jak zapałka.Proszę kolegów korzystających z zestawów karpiowych o wypowiedzi,jak takie zestawy sprawują się w rzekach.....Pozdrawiam [2012-01-21 19:06]

Sam łowię wyłącznie w wodach stojących ale wiem że koledzy łowię za pomocą standardowych karpiówek w rzekach np w Odrze. [2012-01-21 19:21]

jeczeziel

Witam kolego. Wędkuję prawie wyłącznie na Wiśle /okolice Kwidzyna/ i nie powiem. Duży leszcz, karaś srebrzysty powszechnie nazwany japońcem, no i oczywiście karpie i to nie małe 5-8 kg. Wędki jakie stosuję to drgające szczytówki, są elastyczne i dla tego ciężarek 20-30 g. Koszyk zanętowy, no i podstawa, idealna regulacja hamulca. Na tych zestawach żaden mi nie zszedł. Dlatego polecam ten system, tylko im większy uciąg tym większy ciężarek, zdają egzamin obciążniki z tzw. wąsami /typ norweski/ a ponadto doradzam jednak dosyć intensywne nęcenie.Życzę powodzenia [2012-01-21 19:34]

Macloud25

Dzięki za info ale bardziej mi chodzi jak taki zestaw sprawuje się odnośnie uciągu wody(Napięcie żyłki dzięki swingerowi)bo nigdy nawet nie widziałem żeby jakiś wędkarz stosował go w rzekach..No i czy brania są w miare widoczne a raczej słyszalne... [2012-01-21 19:52]

HeadAche

Spotkałem raz wędkarza który łowił karpiówkami na rzece na podniesionym stanie wody. Wg mnie śmiało można tak łowić oczywiście nie nastawiając sie na płotki a na większe gatunki. [2012-01-21 20:04]

piotrcarp

Oczywiscie ze karpiowki nadaja sie do lowienia w rzece bardzo czesta lowilem tak na odrze, do lowienia karpi ,amurow,wiekszych leszczy najlepiej metoda wlosowa karpiowki so najlepsze moim zdaniem do tego kolowrotek z wolnym biegiem ,sygnalizatory i duzo zanety w letnich miesiacach. Wedki stawiesz na tripodzie lub podporkach w miare wysoko uniesione szczytowkami lecz nie na pionowo. Sygnalizator zasygnalizuje branie wiec nie musisz wpatrywac sie w szczytowke. Lowilem tym sposobem karpie,amury,leszcze,klenie,wieksze plocie,karasie i liny wiec jest to metoda uniwersalna na wieksze ryby . Polecam
[2012-01-21 20:50]

Macloud25

Dzęiki piotrek za odp.Łowię mniejwięcej leszcze od 1,5kg do 3,5 i liny do 2kg.Czy taka karpiówka będzie dawać odpowiednie efekty jeśli chodzi o widoczność brań...Pozdro......   [2012-01-26 12:21]

przemo1980

Z jaki obciążeniem chcesz łowić ?

[2012-01-26 14:41]

Macloud25

Cześć przemo.Tam gdzie łowie aktualnie to stosuję do 120g ale w tym sezonie upatrzyłem sobie ładne miejsce na wiśle i tam potrzeba z 200g.może więcej.federki nie dają rady.za duży uciąg i za duży ciężar.A jest tam piękna brzana i spory sum tylko moje kijki za słabe...pozdro.... [2012-01-26 17:45]

gruby12345

wedkuje karpiowkami na wisle ale tripod w mocnym nurcie odpada prubowalem i sa problemy z tym w mocnym nurcie stosuje podpurke sumowa dzwoneczek wlanczam wolny bieg i czekam na branie pozdrawiam
[2012-01-26 18:16]

przemo1980

Może jakieś wędzisko do połowów z plaży.
Daiwa Sensor Surf do 250g. Kilka długości. Tylko troszkę ciężkie :), no ale może coś w tym kierunku .

[2012-01-26 19:05]

Macloud25

Dzięki przemo ale zakup już zrobiłem czyli jaxon cantara 3,6m i 3,5 lbs.groszę mnie to kosztowało więc jak będą strzelać na takich ciężarach to nie będę płakał....

[2012-01-26 19:37]

macros111

Witam wszystkich.Czy zestawy karpiowe czyli,mocny kij,sygnalizator brań i swinger nadają się na rzeki typu narew lub wisła.Pytam się ze wzgledu na łowienie federami i czasem nie jestem w stanie dorzucić tak miękką wędką na upatrzony obszar na rzece lub miejsce jest fajne ale uciąg jest tak duży że po założeniu odpowiedniego ciężaru na federka kij strzeliłby jak zapałka.Proszę kolegów korzystających z zestawów karpiowych o wypowiedzi,jak takie zestawy sprawują się w rzekach.....Pozdrawiam

Witam Cie kolego !

Zwroc sie ze swoim zapytaniem do kolegi  JKarp ,on posiada duze i bogate doswiadczenie zwiazane z wedkarstwem karpiowym i napewno cos madrego i sensownego Ci doradzi.

Pozdrawiam.

[2012-01-30 08:39]