Zestaw i taktyka na pierwsze zawody

/ 5 odpowiedzi
witam
za 3 tygodnie mam swoje pierwsze zawody karpiowe, opracowalem technike ktora prosze byscie ocenili i dodali swoje propozycje.
mianowicie bede lowil w dosc niewielkim stawie, o zroznicowanym dnie pod wzgledem roslinnosci i glebokosci.
planuje lowic metoda gruntowa, sprezyna zanetowa, bez ciezarka przelotowego, przypon wlosowy 15-20cm, haczyk 4 lub 6.
zanete planuje uszykowac w nastepujacy sposob: traper big carp truskawka, kulki tandem baits krabowe, troche pinek i jak sie uda skombinowac to konopie.
na wlos planuje zalozyc kulke Jet Fisha krabowa 20mm, do tego na haczyk woreczek PVA. w PVA planuje wlozyc moja zanete, plus 2-3 kulki jet fisha.
bede prawdopodobnie lowil w kategorii szkoly ponadgimnazjalne.
co o tym sądzicie?
pozdrawiam :)
użytkownik152316

jeszcze dodam ze mam dwa wedziska 3 i 3,6 m i do nich zylki 0,28mm (2013/06/11 17:07)

kaki1998

witam
za 3 tygodnie mam swoje pierwsze zawody karpiowe, opracowalem technike ktora prosze byscie ocenili i dodali swoje propozycje.
mianowicie bede lowil w dosc niewielkim stawie, o zroznicowanym dnie pod wzgledem roslinnosci i glebokosci.
planuje lowic metoda gruntowa, sprezyna zanetowa, bez ciezarka przelotowego, przypon wlosowy 15-20cm, haczyk 4 lub 6.
zanete planuje uszykowac w nastepujacy sposob: traper big carp truskawka, kulki tandem baits krabowe, troche pinek i jak sie uda skombinowac to konopie.
na wlos planuje zalozyc kulke Jet Fisha krabowa 20mm, do tego na haczyk woreczek PVA. w PVA planuje wlozyc moja zanete, plus 2-3 kulki jet fisha.
co o tym sądzicie?

bez sensu ta twoja "taktyka"
po 1) na karpia nie stosuje sie sprężyny tylko koszyczki specjalne tzw metoda , któe są odtwarte i grube frakcje z łatwościa wypadają.
po2) po co zanęta w PVA i zanęta w koszyku? to kompletnie bez sensu tak , pozatym to zaneta rozpuści PVA , musiałbyś ja rozrobić np boosterem liquidem
ja proponuje przede wszystkim wysondować dno markerem  ,
nęciłbym z procy , a zastosował zestaw samozacinajacy .
i jeżeli zczynasz to chyba lepiej necić i łowić na kukurydze , takie moje zdanie (2013/06/11 18:28)

użytkownik75617

witam
co o tym sądzicie?

bez sensu ta twoja "taktyka"
po 1) na karpia nie stosuje sie sprężyny tylko koszyczki specjalne tzw metoda , któe są odtwarte i grube frakcje z łatwościa wypadają.
po2) po co zanęta w PVA i zanęta w koszyku? to kompletnie bez sensu tak , pozatym to zaneta rozpuści PVA , musiałbyś ja rozrobić np boosterem liquidem
i jeżeli zczynasz to chyba lepiej necić i łowić na kukurydze , takie moje zdanie

Do metody kładzie się najdrobniejszą zanętę, albo pastę to nie ma pracować ale się rozpuszczać. Zastosuj samą sprężynę i na jedną wędkę daj upka a na drugą 3 kukurydze na włos, kup zanętę karpiową i ładuj w sprężynę z drobnym pelletem, a jak nie to worek i same ziarna nic sie nie rozpusci, nawet dawałem do worka namoczoną zanętę i było git  (2013/06/11 18:36)

użytkownik152316

"   bez sensu ta twoja "taktyka"
i jeżeli zczynasz to chyba lepiej necić i łowić na kukurydze , takie moje zdanie  "

dlaczego niby bez sensu? zaneta w sprezynie (drobniejsza) ma sprowadzic drobnice ktora zacznie zerowac, wtedy karpie beda odwazniejsze, i podplyna do grubszej zanety w woreczku, obejrzyj sobie film " karp moja obsesja" na YT tam zobaczysz jak zeruja.
(2013/06/11 18:53)

kaki1998

"   bez sensu ta twoja "taktyka"
i jeżeli zczynasz to chyba lepiej necić i łowić na kukurydze , takie moje zdanie  "

dlaczego niby bez sensu? zaneta w sprezynie (drobniejsza) ma sprowadzic drobnice ktora zacznie zerowac, wtedy karpie beda odwazniejsze, i podplyna do grubszej zanety w woreczku, obejrzyj sobie film " karp moja obsesja" na YT tam zobaczysz jak zeruja.

i ty myślisz że każda woda jest taka sama? a co jak bedą karasie które wyżrą kulki?eh nie wiem kto wymyslił tą śmieszna regułe , ale na 100% sie nie sprawdzi , jeżeli  już to nęć samym PVA z kulkami pelletem i ziarnami. Poczekaj na odpoweidz rasowego karpiarza na pewno mnie poprą (2013/06/11 20:38)