Zaloguj się do konta

Zestaw gruntowy do 300zł.

utworzono: 2015/05/19 19:02
Morciaty

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum po długiej przerwie. Aktualnie mieszkam w Islandii ale niedługo wracam do kraju gdzie czeka już na mnie opłacona karta wędkarska;) A więc wracam na swoje kochane i utęsknione wody z pięknymi leszczami i linami;) Chciałbym z tej okazji nieco "odświeżyć" swój wędkarski arsenał. Myślę o zakupie nowego feedera oraz kołowrotka. Chciałbym abyście pomogli mi wybrać coś w tej cenie. Kij o długości 3.90m oraz kołowrotek z przednim hamulcem. Reszta parametrów dowolna.

Pomożecie?
[2015-05-19 19:02]

SlawekNikt

Pomożemy :-)
Zatem jeżeli chodzi o kołowrotek to szeroko reklamowany na tym forum jest ostatnio ryobi ecusima, cena około 120 zł. czyli 180 zostaje na wędzisko. Tu ja chyba wybierałbym z tych poniżej, ale decyzja należy do Ciebie:

http://allegro.pl/shimano-alivio-cx-h-feeder-3-96m-110g-i5297140365.html

http://allegro.pl/wedka-dragon-thytan-feeder-3-90m-40-80g-i5356128864.html
[2015-05-19 20:47]

Jakub Woś

Mój ulubiony zestaw w tej cenie to wędka Robinson Tritium Feeder i kołowrotek z przednim hamulcem Robinson Feeder FD. Wędkę opisywałem na blogu. Do opisu kołowrotka powoli się zbieram
[2015-05-19 22:51]

Morciaty

Fajny ten Robinson. Tylko chyba mało sprecyzowalem swojego posta tzn. nie uwzględniłem jednej rzeczy: ciężar wyrzutu. Musi być powyżej 100g. Dlatego, że wedkuje również w Bugu a tam czasami uciagi są duże. Używam koszyczków o masie nawet 70g+zanęta. Wiec przy wyrzucie zapas mocy się przyda. [2015-05-19 23:31]

Jakub Woś

Fajny ten Robinson. Tylko chyba mało sprecyzowalem swojego posta tzn. nie uwzględniłem jednej rzeczy: ciężar wyrzutu. Musi być powyżej 100g. Dlatego, że wedkuje również w Bugu a tam czasami uciagi są duże. Używam koszyczków o masie nawet 70g+zanęta. Wiec przy wyrzucie zapas mocy się przyda.

Tritium feeder ma 4 przedziały jeśli chodzi o cw.
35-80g
40-120
50-150
60-180

[2015-05-20 07:29]

Morciaty

Zgadza się tylko z tego co widzę to już przedział cenowy się troszeczkę zwiększa. A ma ktoś z Was feedery Mikado? Kiedyś przymierzałem się do zakupu kijów z tej formy ale wybrałem inne.
[2015-05-20 09:36]

Pierre87

Ja używam mikado Golden Bay cw 140 to już duży zapas mocy ostatnio miałem okazję łowić mikado UV do 110 chyba i bardzo przyjemny kijek oba mogę polecić choć mogą przekroczyć twój budżet, jeśli ecusima to celuj w rozmiar 4000- 5000 [2015-05-20 10:05]

Morciaty

Myślę że jakieś kwoty rzędu 20-30zl będzie można nagiac i pozostać w zgodzie z narzeczoną☺ obecnie posiadam Jaxon Inspira Feeder dwie sztuki ale chciałbym spróbować czegoś nowego. [2015-05-20 12:45]

Jakub Woś

Zgadza się tylko z tego co widzę to już przedział cenowy się troszeczkę zwiększa. A ma ktoś z Was feedery Mikado? Kiedyś przymierzałem się do zakupu kijów z tej formy ale wybrałem inne.

Wiadomo, im mocniejszy tym droższy sprzęt. Ale w tym komplecie wyrobisz się w 300zł nawet przy wyrzucie 180g
[2015-05-20 21:47]

Morciaty

Szkoda, że tam mało wpisów chciałem zrobić większe rozeznanie;) No ale cóż. Dziękuje tym co pomogli.
[2015-05-21 10:46]

przemo1980

Jak już jeden z kolegów wyżej ,też zaproponuje Mikado Golden Bay Feeder.
Ja posiadam już 3 te feedery i z pełną świadomością i odpowiedzialnością stwierdzam ,że to naprawdę fajne wędzisko za rozsądne pieniążki . Akcja tego feedera to jest (moim zdaniem) coś po między szczytową ,a pół paraboliczną. Wykonanie jest przyzwoite, a i zapasik mocy też jest.
[2015-05-21 23:12]

Morciaty

Poważnie wezmę pod uwagę wędziska Mikado oraz Robinson. Sporo ludzi z tego co zauważyłem używa tych kijów. A co z kołowrotkami panowie? [2015-05-21 23:16]

przemo1980

Tylko jeszcze nie rozumiem tego ,że napisałeś reszta parametrów dowolna.
Myślę ,że raczej ważniejsze będzie np;dobranie kołowrotka pod daną wodę niż to czy będzie on miał przedni czy tylni hamulec. Do łowienia w dużej rzece co wiadomo w większości przypadków wiąże się z ciężkimi zestawami (koszyczki) na pewno wybiorę kołowrotek w większym rozmiarze-mocniejszy ,niż do łowienia w jakimś stawie ,sadzawce,jeziorku,itp. To samo jest z ciężarem wyrzutowym wędki. Bo zamiast feedera może być to jakiś picker do fajnego delikatnego łowienia.

Ja polecając Mikado Golden Bay mam na myśli łowienie w rzekach,ewentualnie zbiorniki w których zestaw trzeba posłać na dalszą odległość i potrzeba trochę tej mocy przy wyrzucie zestawu,bo jeżeli nie ma konieczności dalekiego wyrzutu zestawu to preferuję delikatniejsze wędziska. Nawet taki super kijek jak Golden Bay w moim odczuciu nie może być idealny do wszystkiego :-)

Kołowrotki jakie posiadam przy feederach to ; Okuma Travertine Baitfeeder (hamulec z przodu + wolny bieg) - 2szt. Spro Drag Master X-Class-2szt. i Spro Aggressive Pro Lcs. Wszystkie już długi czas ,ba te dwa pierwsze to naprawdę sporo sezonów i wszystko bez problemów.
[2015-05-22 00:20]

Morciaty

Gdzieś wyżej napisałem, że wędkuje również w Bugu a tam przy dużym poziomie wody uciąg jest naprawdę duży. Jeśli chodzi o kołowrotek napisałem o moim głównym wymaganiu czyli o przednim hamulcu. To ma dla mnie największe znaczenie - taka osobista preferencja. Najważniejszy wg mnie jest model: możne charakteryzować się trwałością, cichą pracą, płynnie pracującym hamulcem, trwałą rolką kabłąka itd. Jeśli już się wybierze dany model, rozmiar można wtedy dobrać pod technikę i miejsce łowienia. Travertine Baitfeeder - oglądałem go dzisiaj w sieci i przeczytałem masę pozytywnych opinii o tym młynku. Jednak cena chyba nie pozwala mi go kupić. Wiem, że Okuma składa świetne młynki bo już któryś sezon łowię na modelu EPIX V2 i jest bardzo ale to bardzo dobry. Powiecie coś o nowościach Jaxona?

[2015-05-22 02:06]

odrofan

Witam . Okuma to naprawdę dobry kołowrotek , tactic jest trochę tańszy a jakościowo podobny do travertine . Ja przy mikado 390 cm i 140 gr cw mam kołowrotek DAM QUICK HPN PRO 440 FD bez wolnego biegu i jestem z niego bardzo zadowolony - jego parametry [waga , przełożenie ] pasują do gruntówki .Mam też ryobi ecusima i DAM moim zdaniem jest od niego dużo lepszy - płynna cicha praca , idealny nawój żyłki , dobre spasowanie , żadnego plątania i przyjemna obsługa . [2015-05-22 09:17]

Morciaty

Właśnie go w sieci obejrzałem wydaję się być solidny. Nie ma w nim problemów z korbką?
[2015-05-22 12:22]

goliatwielki

Używam feederów z serii Thytan Dragona i mogę tylko polecać. Lekkie i bardzo mocne. Mam 3 rok kijek 360/120g i nie widać zmian od nowości. Fakt że kosztują koło 200 PLN, ale warto.
[2015-05-22 13:48]

Morciaty

No właśnie zostaje tylko 100-130 na kołowrotek. Zmniejsza się budżet na kręcioł a jest równie istotny jak kij.
[2015-05-22 13:59]

odrofan

Właśnie go w sieci obejrzałem wydaję się być solidny. Nie ma w nim problemów z korbką?

Bardzo długo szukałem kołowrotka solidnego i bez wolnego biegu jednocześnie w dobrej cenie , w moim mieście znalazłem sprzęt DAMa i to w atrakcyjnej cenie  , tylko ten model spełniał moje warunki [to znaczy dość solidny] . Problemów nie miałem z nim wcale , ma ,,nietypowy'' przełącznik lewych obrotów - taki przesuwny , nic nie wystaje , to też jest dla mnie zaletą . Łowię tym kołowrotkiem w Odrze i radzi sobie dobrze.
[2015-05-22 15:32]

Morciaty

Mój ojciec zawsze mi powtarza, że DAM to wg niego najlepsza firma. Szczerze mówiąc ja miałem w rękach tylko wędzisko DAM'a ale z kręciołami nigdy nie miałem syczności.
[2015-05-22 16:47]

goliatwielki

DAM kiedyś był świetną firmą, teraz produkują w chinach jak wszyscy i mają jakość jak wszyscy niestety, czyli plastik rozsypujący się zaraz po okresie gwarancji. Z tańszych kręciołów rozejrzyj się w ofercie Okumy, te ich tańsze kołowrotki do powiedzmy 150 PLN są chyba z całego tego szajsu najtrwalsze.
[2015-05-22 20:40]

bartus1612

A ja polecę Ci Larus Enigma Feeder 3,90 do 120Kijek świetny za tą kwotę. Co do kołowrotka to napisze tylko tyle że mam kongera medalist i drugi raz bym go nie chciał [2015-05-28 22:13]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia