Zaloguj się do konta

Zestaw gruntowy ok. 300zł

utworzono: 2012/08/28 11:11
Reject

Witam wszystkich serdecznie.
Postanowiłem zacząć przygodę z łowieniem metodą gruntową, do tej pory głowie łowiłem na spinning, spławik i chciałbym prosić o rade doświadczonych wędkarzy. Mianowicie jaki sprzęt kupić? nastawiam się na takie ryby jak karp, amur, sum. Cena wędziska i kołowrotku powinna zamknąć się w granicach 350zł
Do tej pory zainteresowała mnie ta wędka: http://allegro.pl/wedka-robinson-tritium-carp-3-skla-390cm-3-00lbs-i2540503782.html
I taki młynek: http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-travertine-fd45-baitfeeder-trb-45-i2550879940.html 
Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego zestawu? Lub podać jakiś dobry sprzęt w tej cenie?
Dziękuję i pozdrawiam
Reject

[2012-08-28 11:11]

bednar14

Co do kołowrotka to większość co go ma to poleca na forum też a co do karpiówki to na początek też będzie dobra. Popatrz sobie jeszcze na mikado i daiwe.
[2012-08-27 23:53]

przem88

Witam 

Jeśli szukasz karpiówki na poczatek swojej przygody to na pewno parabolkę, bo ona wybaczy Twoje pierwsze błędy. Może i nie rzucisz tak daleko, ale szybciej nabierzesz doświadczenia. Nie będę podawał modeli bo to już kwestia gustu i finansów.

Pozdrawiam

przem88

[2012-08-28 09:23]

Reject

Możesz wyjaśnić o co chodzi z tą "parabolką" I czy wędka którą podałem się do nich zalicza?

Witam 

Jeśli szukasz karpiówki na poczatek swojej przygody to na pewno parabolkę, bo ona wybaczy Twoje pierwsze błędy. Może i nie rzucisz tak daleko, ale szybciej nabierzesz doświadczenia. Nie będę podawał modeli bo to już kwestia gustu i finansów.

Pozdrawiam

przem88



[2012-08-28 17:28]

"parabolka" - chodzi o to że praktycznie cała wędka do dolnika ugina... A co czy ona jest czy nie to nie mogę nigdzie wyczytać... [2012-08-28 17:49]

Wędka jest naprawdę godna polecenia. Seria Tritium to mocne wędziska za dobrą kasę. Mój ojciec taką posiada i naprawdę ją sobie chwali, przetestowana na mniejszych karpikach jak i zarówno na tych +10. Ładnie pracuje podczas holu. Polecam! Kręciołek jak najbardziej pasuje do tego zestawu. Zerknij sobie jeszcze na Robinsona Taurus Pro Carp. Używam takowego i jestem bardzo zadowolony, do tego masz 5 lat gwarancji. Pozdrawiam:) [2012-08-28 18:03]

Wszystko spoko-loko tylko jeżeli będziesz chciał mieć na wędce gotowy zestaw ( czy to ma sens czy nie zostawmy na inną dyskusję ) to zauważ że na dolniku nie ma przelotki - przy składaniu jest duże prawdopodobieństwo, iż będzie Cię trafiał szlag i krew zalewała... Mnie nie zalewała ale ja zawsze wolę inaczej i "pod górę"... Choć niedawno i tak kupiłem 3 składy z Anacondy - i Tobie również daję do przemyślenia. [2012-08-28 18:21]

Reject

Witam ponownie.
O ile sprawę z kołowrotkiem już załatwiłem to nie mogę się zdecydować na wędzisko.
Czy mógłby ktoś podać jakiś przykładowy kijek do 200zł o akcji parabolicznej, jakiś który wybaczy mi moje początkowe błędy?
I po czym można poznać czy wędka jest o akcji szczytowej czy parabolicznej?
I ile lbs powinna mieć moja pierwsza karpiówka?
[2012-08-30 01:37]

Reject

Jak na razie zastanawiam się nad Robinson Tritium i Daiwa Black Widow tylko nie wiem która z nich będzie lepsza na początek i model z iloma lbs wybrać.
[2012-08-30 01:45]

Almost

Jak na razie zastanawiam się nad Robinson Tritium i Daiwa Black Widow tylko nie wiem która z nich będzie lepsza na początek i model z iloma lbs wybrać.

Daiwa Black Widow 3lbs - 2-składowa 3,6m polecam :)
Posiadam takową i nie jest prawdą, że daleko nią nie rzucisz :)
Naprawdę przyzwoite wędzisko w swojej klasie.
pozdrawiam,

Almost
[2012-08-30 01:48]

Reject

Jak na razie zastanawiam się nad Robinson Tritium i Daiwa Black Widow tylko nie wiem która z nich będzie lepsza na początek i model z iloma lbs wybrać.

Daiwa Black Widow 3lbs - 2-składowa 3,6m polecam :)
Posiadam takową i nie jest prawdą, że daleko nią nie rzucisz :)
Naprawdę przyzwoite wędzisko w swojej klasie.
pozdrawiam,

Almost

A czy ta Daiwa jest nie jest sztywną wędką?
Do moich rozważań dołączyła jeszcze Shimano Alivio CX czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego kija?



[2012-08-30 14:02]

Jakub Woś

Dobry zestaw gruntowy do 350zł.


» » »

Wędkarstwo gruntowe »




szymekwschowa jak wyzej w temacie czekam na wasze opinie
[2013-08-04 14:46]