Zaloguj się do konta

Zestaw gruntowy z drgającą szczytówką z Allegro.pl

utworzono: 2011/04/13 14:23
pokpo

http://allegro.pl/promocyjny-zestaw-grunt-drgajaca-szczytowka-i1548702948.html
Chciał bym łowić mniejsze rybki takie jak płocie, leszcz, klenie  
czy ta wędka będzie odpowiednia, czy zauważe na nie niej branie, czy będzie odpowiednia dla początkującego czyli dla mnie?
ps. będę łowić w wodzie stojącej [2011-04-13 14:23]

damian666

dla poczatkujacej osoby do zabawy z rybkami to sie nada kolego [2011-04-13 15:20]

damian666

dla poczatkujacej osoby do zabawy z rybkami to sie nada kolego [2011-04-13 15:20]

Hanys005

Kolego może być tylko tej żyłki nie zakładaj kup sobie lepiej o,18 lub 0,20
[2011-04-13 15:37]

Jędrula

Wygląda mi to na jednorazówkę ? Ja dałbym sobie spokój z tym kijaszkiem a poszukałbym pickera z korkowym uchwytem , wyrzutem do 40 gram i coś na węglu . Za 8-9 dyszek już kupisz w miarę znośny badylek .

Poszukaj czegoś z mistralla o długości 3 m .

[2011-04-13 15:53]

kaugustyn13

Jak na poczatek to moze byc. Jesli nie ogranicza cie gotowka to poszukaj czegos lepszego. A jesli brak kasy to i tym zlowisz jakies rybki. Powodzenia.
[2011-04-13 15:59]

dan984

Wygląda mi to na jednorazówkę ? Ja dałbym sobie spokój z tym kijaszkiem a poszukałbym pickera z korkowym uchwytem , wyrzutem do 40 gram i coś na węglu . Za 8-9 dyszek już kupisz w miarę znośny badylek .

Poszukaj czegoś z mistralla o długości 3 m .


popieram :) nawet na początek kup sobie Mikado Golden Lion 3,3 albo 3,6m, c.w. 80g, za ok 55-65zł na allegro...też zwróć uwagę że ten co pokazałeś kij jest 2 częściowy i po złożeniu ma prawie 2 metry...kłopotliwy w transporcie .....osobiście bym nie kupował takiego sprzętu...a kołowrotek to też porażka :(
[2011-04-13 15:59]

dan984

Kolego może być tylko tej żyłki nie zakładaj kup sobie lepiej o,18 lub 0,20

No dokładnie...żyłka 0.25 to jest masakra do feedera.... 0,18...0.20...no max 0.22..
[2011-04-13 16:03]

czarnypum

Kolego, ten zestaw zalatuje bazarem. Do 100, 150pln złożysz coś o wiele lepszego. Ja mam kołowrotek Dragona, wędzisko Mikado, nic Ci lepszego nie potrzeba. Lepiej zapłać 50pln więcej i kup sprzęt z gwarancją.
[2011-04-13 16:11]

czarnypum

Jeżeli chcesz to na allegro złożysz lub w pierwszym lepszym wędkarskim.
Pozdro
[2011-04-13 16:13]

Jędrula

Dodam jeszcze , że cw 25 gr. to odrobinę mało jak na pickera i słusznie zauwazył Kolega @dan , że 180 cm w transporcie to spory kłopot . Wiec jeszcze raz odradzam Ci Kolego ten badyl , dodatki są po to aby skusić niedoświadczonych łowców taki "chłyt marketingdody'' jak mówił Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru w skeczu ''Chińska Restauracja'' :) [2011-04-13 16:27]

pablos1000

Ten zestaw to zabawka, za niewiele większe pięniądze możesz zakupic lepszy zestaw nawet na allegro. Na początek proponowałbym kompozytowy Mikado Trython Feeder (3+3) cena około 70zł i do tego niedrogi kołowrotek np: Okuma Sting Ray 330 lub 340, który kosztuje około 45zł i ma 5lat gwarancji. [2011-04-13 16:35]

plotka97

Radziłbym ci cośz robinsona za 90zł XEON PICKER 300CM mam i sprawdza sie ekstra świetnie widać brania nawet małych płotek. Ale do tego kołowrotek np. jaxon arrow za 50zł i za 140 zł masz zestaw Jeśli nie chcesz zbierać kasy myślę że ten zestaw na początek będzie dobry.Co t tego jaxona arrowa może posypią się zaraz opinie że to chłam ale mi sprawdza się właśnie w tej wędce dobrze  [2011-04-13 17:25]

nickris

Pamiętaj, że jeżeli będziesz łowił z obciążeniem normalnym (ciężarek ołowiany do 25g) wędzisko powinno wytrzymać - ale- jeśli zamierzasz założyć koszyk zanętowy to jego waga przekroczy ciężar wyrzutowy co przy jakości tego wędziska nie zakończy się za dobrze dla Ciebie :). Ja jeśli wędkuję na grunt to Feeder Shimano do 100 gram 330 cm dł. kosztował koło 70 zł i dobrze się sprawuje i co ważne ma dość duże przelotki jak na feeder. Nie przerażaj się ciężarem wyrzutowym, brania widoczne są nawet małych jazgarzy.
Uważam, że nie zawsze tanie jest złe, a drogie dobre. Jednak widząc tylko zdjęcia i opis z podanego linku odpuścił bym sobie ten zastaw. Idź do wędkarskiego sklepu - wybierz, poliż, potrzymaj w ręku, zakochaj się w nim i wtedy szukaj w necie niższej ceny co, nie zawsze się udaje doliczając przesyłkę.
pozdrawiam
Nickris
[2011-04-13 17:54]

marcino

Faktycznie ten zestaw może zrazić Cię do DS. Za niewiele większe pieniądze znajdziesz kijek bardziej przydatny tj. z większym CW. Ja zaczynałem od kijka z KONGERA-CW do 40 gr.  i służy mi do dziś.

W obecnym czasie wybór jest dość spory na rynku ,lepszej jakości od przedstawionego przez Ciebie więc trzeba niewiele dołożyć aby pocieszyć się kijkiem i kołowrotkiem przez więcej niż tylko kilka wypraw. Cenowo znajdziesz napewno coś dla siebie , a jak posiadasz już jakiś kołowrotek rozważ czy nie nada się do łowienia .Będziesz potrzebował jeszcze koszyczki , żyłka , rórki i inne drobiazgi a wiadomo wszystko kosztuje.

Co do kołowrotka też polecam OKUME bo używam dwa kręcioły tej firmy  z różnej półki cenowej i oba jak narazie bez zastrzeżeń używam do połowu z gruntu jak i spiningu.

Dziś każdy liczy się z wydatkami i nie każdego stać na sprzęt więc można skompletować  zestaw  na raty. Raz kijek , dodatki , a następnie kołowrotek.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu i sukcesu połowu tą metodą.

[2011-04-13 19:00]