Zestaw feederowy w niskiej cenie

/ 23 odpowiedzi
Witam, chcę zakupić niedrogi zestaw fedeera wraz z kołowrotkiem. Planuje przeznaczyć na zakup ok 200 zł. Do tej pory łowiłem praktycznie na sam spinning, więc nie mam większego doświadczenia z wędkarstwem gruntowym. Kolega mi poradził wybór kija o parametrach dł  ok 3,90 a c.w. 90 do 120 g. Może ktoś ostatnio kupował, albo po prostu poleca mi jakiś odpowiedni sprzęt. Myslę sie wybrać do Centrum Wedkarskiego w Warszawie na Wybrzeżu, tylko obawiam się, że tam może być ciężko sie wyrobić w tej cenie.
spines21

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=zestaw+do+feedera+za+200+z%B3. (2016/10/26 08:57)

Adam01

Jeżeli chodzi o kij to mi bardzo dobrze się sprawdza Conger Carbomaxx 3,3m do 120g i bardzo sobie ten prezent cenię. Nie jest to drogi sprzęt, w okolicach 100zł więc zostanie Ci funduszy na kołowrotek. Tuttaj nie mogę polecić konkretniej marki i modelu, ponieważ sam używam do tego klija kołowrotka spinningowego roz. 2000, ktory notabene świetnie się spisuje. (2016/10/26 09:13)

użytkownik26223

Po pierwsze pytane gdzie łowisz ? Rzeka? Jezioro?
Na jezioro 120 gram to trochę za dużo, na rzekę starczy.
Jeśli o dł chodzi to zależy od twoich osobistych preferencji i twojego wzrostu.Ja jestem raczej niski i preferuje kije 3.00 -3,30m
W cenie do 100 zł to raczej nie poszalejesz
raczej chwalone jest mikado
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/mikado/18055-golden-lion-feeder-300-100g.html
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/mikado/326-trython-feeder-300-100g.html

Jaxon
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-black-arrow-feeder-g3-a11-p66-k12386.html
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-arcadia-feeder-tele-feeder-g3-a11-p66-k15762.html

Tylko jeśli zdecydujesz się na rękojeść z "korka" to radze uważać bo w tańszych modelach jest to oszukiwany korek.Pianka + okleina z korka,
pod wpływem wilgoci może się rozklejać.
kołowrotek może coś z Okumy?
  (2016/10/26 09:28)

greenn

Właśnie chcę łowić na rzece (Wisła) jak i na jeziorze. Dlatego myslę o takim koło 120g nawet. Dzieki za przesłane linki, niedrogie wędeczki a wydają sie ciekawe.
A co do rękojeści. Przy ciekawej wedce znalazłem opis "nowoczesna piankowa rękojeść", troche sprzeczny wpis z Twoja wypowiedzią :) (2016/10/26 10:11)

użytkownik26223

Pisząc "pianka pokryta okleiną" mam na myśli "zwykłą" białą piankę (podobną do pianki montażowej) z naklejoną tapetą korkową,pod wpływem wilgoci lubi ta okleina się odklejać .
Tak "załatwiłem" sobie kiedyś rękojeść w feederze Mikado , ale w kiju Jaxona "Extera "  jest ten sam problem.
Natomiast pianka EVA  (czarna pianka w dotyku lekko gumowata) jest spoko ,nie ma z nią problemu jak np zawilgotnieje . (2016/10/26 11:27)

Jakub Woś

W tym przedziale cenowym polecam Kołowrotek Robinson Method Feeder FD i Kij Robinson Dynacore Feeder. Razem niewiele ponad 200 zł. Na kołowrotek masz 5 lat gwarancji. Kije Dynacore Feeder z tym ze do 180g sam łowie na Wiśle.
http://allegro.pl/kolowrotek-method-feeder-fd-305-robinson-i6086697349.html
http://allegro.pl/feeder-robinson-dynacore-390cm-c-w-45-120g-i5490654427.html (2016/10/28 07:48)

fishark

Polecam Ci na początek :
Kijek: http://allegro.pl/wedka-mikado-golden-lion-ultra-feeder-330-100g-i6012958102.html
kołowrotek: http://allegro.pl/kolowrotek-ryobi-ecusima-fd4000vi-6-1-japan-i5603657809.html
  (2016/11/17 18:08)

notaki

Na jezioro 120 gram to trochę za dużo (...)
Czy zechcialbys uzasadnić to stwierdzenie .... (2016/11/17 18:12)

użytkownik26223

Zechciałbym.
Feeder to nie karpiówka czy inny ciężki kij gruntowy , gdzie "dajemy" obciążenie ponad 100 gram , poza tym im większy ciężar wyrzutu wędki z drgającą szczytówką ,tym twardsze /mniej czułe tipy (szczytówki sygnalizacyjne)
Żeby nie było ,że nie wiem o czym gadam to w tamtym roku kupiłem feedera cw 120 gram ,to był błąd Najczulsza za szczytówek ma dobrze ponad 2 oz i nie zbyt dobrze pokazuje delikatne brania.

Ps a ty uzasadnisz dla czego 120 gram to nie za dużo???

(2016/11/17 22:31)

ryukon1975

Czułość wędziska i jego szczytówek nie ma nic wspólnego z cieżarem wyrzutowym.
Znajdę wśród swoich feederów takie które mają cw 150 g i szczytówki 1,5-4 oz oraz miekką akcję jaką wielu określa że jest stworzona do method feeder (pomimo że ta akcja nie jest ważna dlatego że kije o akcji szczytowej z czułymi szczytówkami też są dobre)  i świetnie sie te kije spisują na wodzie stojącej nawet przy połowie niedużych ryb. Mają czułe szczytówki i dobrze je trzymaja podczas holu.
Znajdę też takie które mają cieżar wyrzutowy 100 g ich blanki są jednak twarde najczulsza szczytówka to pewne z 2,5 oz i pomimo że nie jest to kij za 100-200 zł (co dla niektórych stanowi o jakości kija:)) używam go tylko na rzekach dlatego że do łowienia na wodzie stojącej się nie nadaje. I nie znaczy to że ten feeder jest zły on ma taki być.
Obrazowo pisząc gdybym te dwa kije położył w poziomie na wysokości 2 m a na przelotkę szczytową polożył cieżarek 0,5 kg to szczytówka tego feedera o cw 150 g wbije się głęboko w ziemię. Natomiast szczytówka przy kiju cw 100 g nawet jej nie dotknie. (2016/11/18 03:14)

pstrag222

Krzysztof nie spisz w nocy?
 Cała prawda o feederach jest napisana powyżej . (2016/11/18 07:29)

ryukon1975

Miałem niespodziewaną pobudkę. :) (2016/11/18 07:38)

użytkownik26223

Krzysiek czy możesz dać linka do kija 120 gr z delikatną (ok 1 oz) szczytówką??
Oczywiście z klasy nisko budżetowej.
Oczywiście takie szczytówki można dokupić ,ale po co kupować ,kij 120gr+ szczytówki za 11 zł sztuka
jeśli możemy kupić delikatniejszy kij??

ps ja jeszcze nie widziałem aby ktoś łowiąc w stojącej wodzie na DS ,używał koszyczków powyżej 60 gram (2016/11/18 13:12)

ryukon1975

Na obecną chwile nie mogę tego zrobić dlatego że ne mam takich wędzisk a do sklepu by ich szukać mam trochę daleko. Tu szukać trzeba bo tanie kije nie mają opisów szczytówek a nawet jesli by miały to nie radzę im do końca wierzyć.
Jednak miałem takie feedery jak zaczynałem łowić tą metodą więc z całą pewnością i dziś można takie kupić.
Moj pierwszy feeder Mikado nazwy serii nie pamiętam taki był, nawet nie węglówka tylko kompozyt. Trudno nim było łowić w nurcie bo go gieło jak nie wim co ale na spokojniejszych miejscóweczkach był świetny. Używałem przy nim tylko najtwardszej szczytówki bo te miękkie na rzekę się nie nadawały.
Później był Jaxon Orion, tania węglówka niestety się złamał z jego czy mojej winy nie dochodzę bo jest na to stanowczo za późno.
Ostatnim który pamiętamto Mikadu Ultraviolet 3,9 m cw 120 g, świetny czuły blank, delikatne szczytóweczki narzekę tez tylko ta najttwardsza się nadawała. Niestety w tym kiju poza blankiem wszystkie inne rzeczy czyli przelotki, uchwyt kołowrotka i dolnik to był szmelc który wytrzymał jeden sezon.
Kiedyś jak będę w Rzeszowie bo to najbliższe miasto z sklepami gdzie można coś praktycznie i naocznie ocenić poszukam takiego feedera. (2016/11/18 13:38)

użytkownik26223

No właśnie.robią nas w ciula z tymi opisami jak chcą że nie  można im wierzyć.
Np kupiłem kiedyś feedera Mikado Hi-Kevlar feeder cw niby 100 czy 110 ale szczytówki miękkie ,najmiększa 0k,1,5 0z .
Gdybym założył ciężarek 100 gram to wędka połamała by sie przy rzucie.
Szkoda że ich już nie robią.
W tamtym roku kupiłem Jaxona Extera  cw to samo a najmiększa szczytówka ma ok 2,5 oz .
A dolnik kurna oszukiwany .Pianka (taka bała-ordynarna+tapeta z korka)

ps może ty mi  wreszcie doradzisz???
Cw do 70-90 g - więcej nie potrzebuję. Łowię tylko na zbiornikach zaporowych, czasem na kanale łączącym dwie zaporówki.
Długość wędki 330 cm. Wędka musi być 3 częściowa, inaczej mi do "gitary"nie wlezie.
Akcja wędki najlepiej dość sztywna, tzn. nie może się giąć podczas zarzucania, ale i podczas holu nie może być "krowim ogonem"
Chcę czuć moc wędki
Przelotki muszą być duże. Standardowe feedery mają malutkie przelotki, to mi nie odpowiada.
Waga kija max 300 gramów, ale lepiej jakby trochę mniej ważył kij.
Dolnik, a właściwie rękojeść musi mieć albo z korka (nie z pianki pokrytej okleiną korko-podobną) ewentualnie z pianki EVA, ale lepiej gdyby to był korek.
Jaxon Extera ma duże przelotki największa 18 mm ,najmniejsza 3 mm.
niestety  za duży cw no i ten dolnik oszukany.....
Na str jaxona jest co prawda model 330 mm ,cw 40-80 ale nigdzie w sklepie nie można go "pomacać"

(2016/11/18 17:29)

ryukon1975

Mogę Ci doradzić to co ja w tym roku wybrałem na wody stojące. Kij wczoraj konserwowany na zimę bo wody stojace u mnie zamarzły i chyba poleży do wiosny dlatego ze na rzece w obecnych warunkach wysokiej wody szkoda mi go katować.
Łowiłem nim na tyle dużo  by móc powiedzieć ze sprawdził mi się na wodzie stojącej, głównie na karasiach i karpiach. Przelotki na blanku głownym w miarę duże najmniejsza 4 mm na szczytówkach sygnalizacyjnych 3-2,5 mm. Blank to nie klucha ma jad. Mój model przy dlugości 3,6 m waży 192 g, model 3,3 m 167 g. Trzy szczytówki sygnalizacyjne 1,2 i 3 oz. Dolnik pianka eva plus korek.
Dragon Mega Baits Black Shadow Feeder 3,6 m cw 80 g. Jest jeszcze kij 3,3 m cw 60 g. Cena nie jest najniższa, wymienione modele o cw 60 i 80 g to jakieś 320-370 zł na aledrogo.
Dodam tylko że znam Cię z tąd nie od dziś co znaczy że łowisz długo więc z całą pewnością powinieneś taki kij przed zakupem wziąć do ręki żeby później nie żalować decyzji. Na jego temat nie pisałem, mam taki zamiar wiosną jak ruszy sezon a jest tego warty choć o nim tu nic nie czytałem. (2016/11/18 18:12)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik26223

Dzięki.Trochę drogo ale przemyśle sprawę.Wędka jest w Fishing markt więc oblukam na  żywo.. (2016/11/18 20:29)

ryukon1975

Najlepiej zobaczyć na żywo bo każdy kto długo łowi ma swoje przyzwyczajenia i zachcianki. Na poczatkującym większe wrażenie zazwyczaj robi sam wygląd zewnętrzny jak wartość praktyczna kija i jego cechy techniczne. (2016/11/18 20:34)

notaki

Kij 120 g z bardzo miekka szczytowką ?
Np. Mikado tachibana ( pięć szczytowek w komplecie ). Na najbardziej miekka łowilem tym kijem i  uklejki na zywca :-) A spory ciężar wyrzutu ma kapitalne znaczenie, jesli lowimy na zbiornikach gdzie po prostu trzeba "ciepnąć". :-) P.S skądinąd ten 90 g jest ( w moim odczuciu ) do niczego, bo przy dynamicznym rzucie gnie się do dolnika co ma zdecydownie negatywny wplyw na celność rzutu, a wlasnie 120 g daje ( przynajmniej mnie ) taki psychiczny komfort holu i generalnie łowienia. ( choć i na "dziewięćdziesiątkę" karpiki po 4-5 kg wyjmowałem komfortowo )   (2017/01/24 20:35)

użytkownik26223

Notatki ta Tachibana jakije wielkości ma przelotki?? Zależy mi na dużych.
Jaki dolnik?? korek? PVA ? czy oszukiwany??
No i czy występuje w dł 330? (2017/01/24 23:48)

użytkownik26223

Jeszcze pytanie a najmiększa szczytówkka jakie ma ugięcie w oz? (2017/01/25 09:22)

notaki

Ad1. przelotki standardowe , te w szczytówce małe
ad 2. wykończenie staranne, dolnik korek.
ad 3. Nie mam oznakowań w OZ na szczytówkach , a jedynie oznaczelia literowe ( od S do XL ), ale pod obciązeniem 20 g zachpwuje się tak: ( sorry za jakośc zdjęcia )
http://www.fotosik.pl/zdjecie/dafb9aff2691444c (2017/01/25 13:27)