Zaloguj się do konta

Zestaw feederowy do 500zł

utworzono: 2014/06/25 18:22
rexroth44

Witam. Tak jak w tytule. Poszukuję zestawu tzn wędki + kołowrotka. Będę łowił głównie na wodach stojących tj stawach i jeziorach. Ryby jakie mnie interesują to karpie, liny, leszcze, płocie i karasie. Z tego co się rozeznałem na forach to tak:
Wędki (myślę że 3,6m z akcją fast będzie dobra, korek obowiązkowy jako, że przykładam wagę do wyglądu i estetyki wykonania)
Jaxon Inspirial Feeder 3,6m 40-80gRobinson Tritium Feeder 3,6m 35-80gDragon Thytan Feeder 3,60m 40-80g - ta mi się bardzo podoba z wyglądu
Kołowrotki (Dragon mi się podoba ale słyszałem, że jest słabiej wykonany od tej Okumy, która w ogóle mi się nie podoba ale słyszałem, że jest dobry i często polecany - do waszej opinii) A może coś innego...
Dragon Maxima FR1040i Okuma Travertine Baitfeeder TRB 45
Proszę o konkretne wypowiedzi i swoje propozycje innego sprzętu.  Jeżeli coś napisałem nie tak to proszę o ew podpowiedzi. Gotówka jaką mogę wydać to zależnie od tego co napiszecie. Myślę, że jeżeli ma to być w miarę "dobry" sprzęt to nawet około 500zł.
Z góry dziękuję za pomoc. [2014-06-25 18:22]

Jakub Woś

Wziąłbym Robinsona plus Okuma
[2014-06-25 19:01]

rexroth44

Dlaczego akurat ten zestaw? Proszę o bardziej szczegółowe wypowiedzi i ewentualnie swoje propozycje. [2014-06-25 19:15]

kuba234p

Bardzo odpowiednia klasa cenowa, w  tej cenie jest juz taki sprzęt który fortune nie kosztuje a  jest bardzo dobrej jakości.Wędka Gdybyś musiał wybierać z tej 3-ki to tego Dragona lecz od siebie polecam Mikado Golden Bay Feeder, ma dość duży wyrzut ale jest niezwykle precyzyjny i dzięki szczytówką pokaże ci branie nawet najmniejszej ryby, a  większe c.w. jeszcze nikomu nie zaszkodziło, bardzo ładny Design. Ja posiadam już 2 te kije. Drugim kijem który mogę niezmiernie polecić jest Mikado Tachibana Medium Feeder, ma ciężar wyrzutu taki jakiego poszukujesz i jest to naprawdę bardzo dobra wędka kilka złotych droższa od Golden Bay'a, aż tak dużo sie, nie różni, właściwie to oprócz 5 wymiennych szczytówek (Golden Bay posiada 4) i dłuższego dolnika to niczym sie nie różni. Niezmiernie mogę cio polecić te 2 kijki, firma Mikado specjalizuje sie w  wędziskach typu feeder/picker.Co do kołowrotka to Okuma robi kołowrotki dla Dragona , aczkolwiek te Okumy wydają mi się lepiej wykonane, model który podałeś,Travertine to bardzo dobry ale juz starszy model, miałem go kupować lecz zdecydowałem się na następcę tego kręcioła a  mianowicie Okumę Tactic Baitfeeder, wygląda duuuuużo lepiej i fajniej sie prezentuje. Naprawdę jak z a cenę 180-200zł za tą Okumę Tactic to chyba w  tej cenie ciężko znaleźć lepszy kręciął. A no i wracając czemu wybrałem nowszy model to z takiego powodu że jest odświeżony i zrobiony na aktualnych standardach, ma wodoszczelny hamulec i poprawione "bebechy" oraz wzmocniony kabłąk, jest naprawdę mocna. Ten zestaw w  100% by cię zadowolił ( tylko kij byś musiał wybrać).
Pozdrawiam kuba234p [2014-06-25 22:47]

rexroth44

Dzięki za podpowiedź. Kijek jaki wezmę to chyba ten Dragona. Tylko kręcioł mi się średnio podoba mino samych superlatyw. Może ktoś ma jakieś inne fajne i sprawdzone kołowrotki do 250zł? A może Kogha XT 4000 (5 lat gwarancji) albo Cormoran ANTERA-BR 4PiF 5000. Proszę o opinie [2014-06-26 07:47]

kuba234p

Co do Travertiny to rozumiem, ale że Tactic ci się także nie poodoba to kolego widać wybredny jesteś. Co do tych kołowrotków które podałeś to nigdy/ bardzo mało było o nich  w internecie, sam nigdy tego pierwszego to nawet na oczy nie widziałem, Cormoran wydaje się być lepszy lecz nie wiem ile ci posłuży. Ta Okuma Tacic napewno wytrzymała by ci kilka sezonów. No ewnetualnie fajniejszy z  wyglądu jest jeszcze Okuma Trio Baitfeeder, też bardzo dobry kręciął lecz żeby wyrobić sie do 250zł musisz znaleźć okazję. *Oczywiście chodzi mi o tą wersje lepszą Trio Baitfeeder, ponieważ występuje też w  słabszej odmianie Trio Baitfeeder Red Core, ale tego nie polecam. [2014-06-26 09:21]

rexroth44

Ten młynek Okuma Trio jest fajny :) Lecz poza moim przedziałem cenowym..;]
Zdecydowałem się na Dragona Maxime jednak.

A co do kijka to w moim sklepie stacjonarnym sprzedawca polecił mi Mikado ULTRAVIOLET Feeder 360/90 (oglądałem - spoko jest) twierdzi, że jest lepszy od tego Dragona, którego wymieniłem. Nie wiem czy mu wierzyć... Teraz waham się między tymi dwoma wędziskami. Niech ktoś kto miał do czynienia z oba kijami się wypowie. Cena jest podobna.  [2014-06-26 16:41]

kuba234p

UV Feeder ..... hmm Mikado Golden Bay lub Tachibana są lepsze, co jakiś czas słyszy sie opinie że Ultraviolety są niefajne, czy to prawda? Nie wiem bo nie łowiłem tym kijem, jedynie tylko miałem go w  ręce. Za podobne pieniądze masz Mikado Tachibane Light Feeder do 90g. To jest naprawdę dobry kij jeśli szukasz takiego c.w., ja nie pisze tutaj opinii wyssanych z palca tylko każda moja opinia jest poparta doświadczeniem, a  z  kijami (gł. feederami) Mikado mam najlepsze wspomnienia, zresztą nie tylko ja. Gdybyś miał możliwość wybierać między Mikado UV  a Tachibana to moje zdanie znasz ;)Kołowrotek Dragon Maxima ma praktycznie same pochlebne opinie tak jak i te Okumy więc myślę że będziesz zadowolony. [2014-06-26 19:03]