zestaw feeder + karpiowy do 1000 złotych

/ 4 odpowiedzi
Witam, aktualnie jako mój podstawowy sprzęt wędkarski posiadam wędkę Jaxon Zaffira Carp 330 cm, 3,50 lb z kołowrotkiem Okuma Carbonitem CBF 155a, oraz wędkę Mikado Trython Feeder 360 cm cw 100g z kołowrotkiem Okuma Ceymar CMBF340, przyznam, że niespecjalnie póki co korzystałem z tego sprzętu, bo dohobby z dzieciństwa wróciłem w ubiegłym roku izaliczyłem ledwie kilka wypadów nad wodę, jeszcze zanim skompletowałem wpełni wyienione zestawy a zamiast tego używałem kołowrotków i wedek teleskopowych po kilkadziesiąt złotych sztuka.Od tego roku chciałbym już częściej wędkować, nastawiam się głównie na białoryb, póki co dłównie płocie, karasie srebrzyste i karpie do 5 kg, jednak docelowo zamierzam jeździć też na większy zbiornik niż komercja z której dotychczas korzystałem. W kałuży z której będę korzystał o powierzchni kilkuset ha, głębokości max 2 m pływają kilkunastokilogramowe karpie i amury, do tego jest sporo leszcza i ponad dwusziestokilogramowe sumy. Nie nastawiam się na łowienie z łodzi, jedynie z brzegu. Sprzęt który sobie wstępnie upatrzyłem to do feedera wdzisko Mikado X-Plode Medium Feeder 360 cm, cw 120g oraz kołowrotek Okuma Longbow XT BF LBXT-640 lub Okuma Pulzar Baitfeeder 4000 lub Okuma Dynadrag XP Baitfeeder DAXP-4000 ewentualnie Daiwa Black Widow BR 3500A. Do zestawu karpiowego wędzisko Daiwa Black WidowCarp 360 cm, 3,0lb, kołowrotek Okuma 8K. I teraz do rzeczy ;) który ze wskazanych kołowrotków feederowych najbardziej pasuje do wybraego przeze mnie wędziska? Czy wędzisko karpiowe które spobie upatrzyłem będzie dobrze współpracować z Okumą 8k? Budżet w jakim chciałbym się zamknąć to 1000 złotych, przy czym bardzo nie spieszę się z zakupem, mam czym łowić, jednak chciałbym zaopatrzyć się w coś solidnego - na lata, zapewne wg niektórych ze te pieniądze się nie da, jadnak będę się upierał przy swojej naiwności. Niespecjalnie zależy mi na finezji i super płynnej pracy sprzętu a na trwałości właśnie. Jeśli ktoś użytkował coś ze sprzętu który mnie interesuje, proszę o opinię.
Spomb

Feedera nie znam,z takim cw uzywam tylko na rzeki-na jeziora wystarczy spokojnie do 80g.Sam zakupilem w tym roku feedera do 40g i dystans 50-60 metrow to nie problem.Karpiowka Daiwa jak na moj gust straszna klucha,ma swoich zwolennikow jak i przeciwnikow.Okumy 8k sam posiadam i jak najbardziej polecam. (2020/04/17 19:08)

Lck

Dzięki za opinię. Łowienie w rzekach też wchodzi w grę, zależy mi na sprzęcie w miarę możliwości uniwersalnym - zaznaczam- w miarę możliwości. Myślałem jeszcze i /Mikado Ultraviolet 360 cm i 120g. Jak z doborem kołowrotka? (2020/04/17 19:20)

Spomb

Ultraviolet znany i ceniony kij.Kolowrotkow nie znam,nie korzystam z wolnych biegow.Chyba kazdy z nich bedzie ok,bierz ktory Ci sie bardziej podoba. (2020/04/17 19:26)

Spomb

Lecz do takiego ciezszego feedera bym osobiscie wybral rozmiar kolowrotka 5000-6000 (2020/04/17 20:02)