Zaloguj się do konta

Zestaw Feeder 500-600zł

utworzono: 2018/08/29 22:18
gustlik89

Witam

Jestem nowy na forum, co zresztą widać po ilości wpisów. Na początku przejrzałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale czuję niedosyt. Coś zawsze się nie zgrywało. Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów (ja wracam po przerwie po 4 latach) o zestaw na feedera.

Jeśli chodzi o kołowrotek to upatrzyłem sobie Daiwa ninja rozmiar 4000 lub Okumea ceymar w tym samym rozmiarze. Oczywiście nei zamykam sie na to co mi sie w głowie ubzdurało. Liczę na odzew pozytywny lub negatywny ale dający aleterntywy.

Z wędką mam problem. Ja głównie będę łowił na wodzie stojącej 50-70m więc wydaje mi się że 3,6m i 90gr wyrzutu wystarczy. Mysłałem o Trabucco i jakims modelu presision lub selektor. Nastawiam się na ryby max 10kg, akcja raczej paraboliczna (człowie trochę poczyta i wydaje się że wie o czym pisze) aczkolwiek jestem laikiem i tutaj potrzebuje wiekszej pomocy .

Dzięki wielkie za pomoc i zrozumienie [2018-08-29 22:18]

ryukon1975

Przyjrzyj się wędziskom z serii Mega Baits Black Shadow Feeder, doskonałe do warunków o jakich piszesz. Pod linkiem niżej możesz przeczytać na ich temat więcej.
https://wedkuje.pl/n/mega-baits-black/93290 [2018-08-30 05:32]

amstaf358

Błąd,jeżeli na wodzie stojącej to wystarczy delikatniejszy kij 330/270 i do 50 cw,nie ma co przesadzać z mocą kija, 50g wystarczy w zupełnosci,koszyczki 20/ 25/30 g i wszystko w tym temacie... a kij 330 składa się na 3 równe częsci co ma swoje zalety transportowe.....ja kupiłem teraz 2 Dragony ellite pro picker 275/50 cw kij za 200pln i miodzio........... [2018-08-30 07:51]

gustlik89

Nie wiem czemu ale Dragon mnie nie przekonuje. Zwłaszcza gdy poleca ktoś kto go promuje. A coś z młynków polecicie? [2018-08-31 22:49]

ryukon1975

Dragon Black Shadow Cię nie przekonuje? Sprawdziłeś jego parametry techniczne? Pomyślałeś by obejrzeć go w sklepie i ocenić praktycznie? Czy po prostu nie bo nie.
Jeśli chodzi o kołowrotki to wybrałbym coś z Ryobi na przykład Krieger 3000 lub 4000.
https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/ryobi-krieger/s/5479
Cena kija który wybrałem to około 350 zł więc za te 600 zł o których piszesz można skompletować naprawdę fajny zestaw.   [2018-09-01 06:20]

Witam

Jestem nowy na forum, co zresztą widać po ilości wpisów. Na początku przejrzałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale czuję niedosyt. Coś zawsze się nie zgrywało. Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów (ja wracam po przerwie po 4 latach) o zestaw na feedera.ÂÂÂ

Jeśli chodzi o kołowrotek to upatrzyłem sobie Daiwa ninja rozmiar 4000 lub Okumea ceymar w tym samym rozmiarze. Oczywiście nei zamykam sie na to co mi sie w głowie ubzdurało. Liczę na odzew pozytywny lub negatywny ale dający aleterntywy.ÂÂÂ

Z wędką mam problem. Ja głównie będę łowił na wodzie stojącej 50-70m więc wydaje mi się że 3,6m i 90gr wyrzutu wystarczy. Mysłałem o Trabucco i jakims modelu presision lub selektor. Nastawiam się na ryby max 10kg, akcja raczej paraboliczna (człowie trochę poczyta i wydaje się że wie o czym pisze) aczkolwiek jestem laikiem i tutaj potrzebuje wiekszej pomocy .

Dzięki wielkie za pomoc i zrozumienie

Co do wędki to polecam feeder rod firmy korum.
paraboliczna akcja ,cena ok 300 zł
Ja posiadam wersje 11' ft -45g ,zajebista wędka pełna parabola , lekka
są dostępne 12 FT do 60 g ÂÂ https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki-korum-i-preston/20596-korum-feeder-rod-3-czesciowy-12ft-60g.html
Jest jeszcze wersja 12FT do 90g tej akurat nie ma na stanie ale popytać u nich warto
a może w innym skl. dostaniesz???
A kołowrotek to może coś z okumy??Ja posiadam taki kołowrotek
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/okuma/21571-okuma-carbonite-match-baitfeeder-40.html
dwie szpule. Jedna metalowa płytka na cienką żyłką ,druga plastikowa głęboka. [2018-09-01 09:10]

gustlik89

wystarczy mi to że promujesz ten sprzęt, nie jesteś obiektywny [2018-09-01 11:43]

wystarczy mi to że promujesz ten sprzęt, nie jesteś obiektywny

Tu sie zgadzam z @gustlikiem
Niestety Krzysztofie.Nikt ci nie odbiera wiedzy,doświatczenia wędkarskiego ale fakt. Nie jesteś obiektywny . [2018-09-01 13:20]

ryukon1975

Może i nie jestem obiektywny. Piszę o metodach które znam, o sprzęcie który znam o znanych mi typach łowisk. Gdybym chciał to pisałbym naprawdę dużo. Niestety wędkarstwo o nie pępek świata, nie religia gdzie na wezwanie kapłana padają na kolana tysiące. Są rzeczy ważniejsze. Czasem splot kilku zdarzeń, jedno większe, jedna osoba sprawi że zaczyna na nie brakować czasu. Wtedy pomimo że wędkarstwo będzie przy mnie do końca schodzi ono na drugi plan. W waszych słowach wysoka ławo przysięgłych wyglądam jak zawodowy pracownik danej firmy któremu płacą od posta. Jesteście w błędzie ale przyjmę ten wyrok z pokorą. :))) [2018-09-02 21:11]

passat16

Witam! Od 2 tygodni jestem posiadaczem wędki daiwa ninja x feeder 330/120. Zachciało mi się troche połowić stacjonarnie, po kilkudziesięciu latach machania spinningiem. Od 2 tygodni jak tylko mam wolną chwile siedze nad wodą i upajam sie komfortem łowienia na ten kij. Mój zestaw to -wspomniany kij , młynek infinity Q 3000xp z PLECIONKĄ. Pierwszy raz nad wode wyszedłem z ta wędką z ciężarkami ołowianymi, aby oswoić sie z jej możliwościami i pracą przy wyrzucie. Celowo załóżyłem najgrubszą węglową szczytówkę i zacząłem zarzuty od 40gr. Ciężarkiem tym rzuciłem 92 OBROTY KORBKĄ KOŁOWROTKA ( jak daiwwa podaje 1obrót to 81 cm dla tego kołowrotka). Dołozyłem cięzarek 30 gr i nie mając doświadczenia z takimi obciążeniami rzuciłem 70 OBROTÓW korbką. Próby powtarzałem kilkakrotnie uzyskujac podobne wyniki. Rozpocząłem więc łowienie . Koszyczkie średnim z bciążeniem 20 g łowię na dystansie 50m, bazproblemowo uzyskując tą odległośc. Ku swojje uciesze za każdym razem udało mi sie złowić po kilkanaście leszczy takich 500+ punktów do 1000, oraz płoci w kalibrze od niewidocznej do 20 cm. Każde branie byłó widoczne na najgrubszej szczytówce. Nie ma problemu z odróżnieniem brania od kołysania wiatru. teraz będe testował szczytówki cieńsze. Holowanie ryby komfortowe. Kij leciutki 230gr ( pomimo zapisu katalogowego 255g) , szybki , akcja szczytowa. Polcam tą wędke , i uważam ,że w zestawie z kołowrotkiem NInja w wielkości juz od 3000 będzie stanowił znakomitą całośc , za fajną cenę. [2018-09-03 11:26]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia