Zestaw feeder-z rurką czy bez ?

/ 35 odpowiedzi / 3 zdjęć
darek-salamon

Facet fajnie objasnia na Youtube   ,,grafiklogo" temat Klasyczny feeder w żwieżym wydaniu-kompedium wiedzy.Ciekawy film. (2014/04/01 18:57)

notaki

Panowie... dyskusja długa , a sprawa prosta :-)
Rurka z założenia ma być antysplataniowa.

Więc jesli  przypon sie nie plącze... to rurka jest zbędna ;-)

I tym optymistycznym akcentem.... 
:D :D :D (2014/04/01 19:03)

pompips

A to mój patent rurka jest ale termo i nikłej długości.

Niebieski fragment to rurka termo zapominałem opisać. (2014/04/01 19:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Moczykij70

A to mój patent rurka jest ale termo i nikłej długości.

Niebieski fragment to rurka termo zapominałem opisać.

Kolego, czasami stosuję podobny zestaw do Twojego. Zamiast tej rurki termo skręcam podwójnie żyłkę główną na odcinku około 10-15 cm. Odcinek podwójnie skręconej żyłki oddala przypon od koszyka i nic się nie plącze. Rurka termo zbędna. Zachęcam do wypróbowania.

Panowie, mnie nikt nie przekona, że rurka jest niezbędna. Niech każdy łowi jak lubi i się tym cieszy, bo chyba to chodzi. Pozdrawiam fanów rurek i tych, którzy łowią bez nich. (2014/04/02 11:52)

ryukon1975

2+2 =4

Jednak wędkarstwo nie matematyka i nie ma żadnych stałych. Każdy wędkarz wypracowuje swoje sposoby i patenty. Napisałem każdy bo tylko taki człowiek zasługuje na to by nazwać go wędkarzem. Początkujący który ledwo potrafi kopiować podstawowe zasady z książek i nie wniósł w "swoje" wędkarstwo nic od siebie raczej jeszcze nim nie jest.

(2014/04/02 15:30)

notaki

dokładnie !!

Do tego patent, który znakomicie sprawdzał sie w jakimś łowisku, w innym może sie okazac niewypałem.
O czym chyba większośc z nas przekonała się na własnej skórze :-) (2014/04/02 16:01)

miecz-gaz

Nigdy nie stosuję rurek bo nie jest absolutnie potrzebna. Na wodę stojącą stosuję paternoster. Moim zdaniem najlepszy zestaw bez rurki. Na wodzie płynącej też daje radę. Zarówno na wodę stojącą jak i płynąca stosuję też zestaw z przelotowym koszykiem w zamkniętej pętli jak i pomiędzy dwoma gumowymi stoperami. Ogólnie ryba biorąc na zestawie paternoster nie czuje oporu ciągnięcia żyłki przez rurkę. Wytrawni łowcy feederowi wiedzą o co chodzi. Podsumowując rurka jest ... be.

Pzdr.

Też wychodzę z tego założenia.Taką technikę stosuję już od wielu lat i nie widzę innej jak na razie ta mnie jeszcze nie zawiodła. Rzeka, stawy, słaby nurt bez obaw daje redę . Pozdro  i piąteczka. (2014/04/03 03:01)

CIDER

Witam.
Proponuje takie rozwiązanie, u mnie się sprawdza zero splątań.ŁĄCZNIKI TRABUCCO Quick Fast Change Bead
Pozdrawiam
(2014/04/03 13:49)

Moczykij70

Witam.
Proponuje takie rozwiązanie, u mnie się sprawdza zero splątań.ŁĄCZNIKI TRABUCCO Quick Fast Change Bead
Pozdrawiam

Nie bardzo rozumiem jaki to ma związek z tematem. Przecież to jest łącznik do szybkiej wymiany przyponu. (2014/04/03 15:43)

Infernal1995

Bylem dzisiaj na testach z bracholem i ojcem. Wyniki moje nie zadowalajace, a moich ,,przeciwnikow,, calkiem niezle. Ja zlowilem 2 nie duze leszcze, a oni lacznie 10, wielkosciowo podobnych do moich i wiekszych kilka(45,47 cm). Mialem zestaw z bocznym trokiem, oni z rurkami. Łowiłem na wolno plynacym kanale. Troche szanse nie rowne mialem, bo oni lowili na 2 wedki, a ja na jedna. Zaneta, przynety te same. Zauwazylem, ze oni mieli duze kosze zanetowe, ja niestety mialem uzbrojona zylke 18 i delikatna szczytowke i nie dalo rady zalozyc. Nie donecalem dodatkowo i to byl moj blad. Zestaw sie nie platal i to na plus.  (2014/04/06 13:27)