Zaloguj się do konta

Zestaw feeder-Mikado i Okuma-opinie

utworzono: 2014/07/08 19:46
mateo111132

Witam, Mam zamiar zacząć łowić na rzekach  m.in. Skawie i Wiśle . Złożyłem sobie taki zestaw i chciałem zapytać czy będzie odpowiedzni na brzanki ,klenie ,świnki, leszcze, karpiki,karasie i inne biale ryby i czy będzie dobrze sygnalizowało branie . Nad Skawe potrzebuje max 80 g koszyk no ale nad wisłą może być ciężej.

Wędka Mikado SCR Heavy Feeder 390/150 lub 390/140 sam nie wiem. http://www.wedkarski.com/wedki/3402-wedka-scr-heavy-feeder-mikado.html#
Kołowrotek Okuma inspira 40 .
http://www.wedkarski.com/kolowrotki/7303-kolowrotek-inspira-rd-okuma.html
Co sądzicie o tym? I wybrać wersje 150g czy 140 g ?? a moze wziąść mikado golden bay?? Jeśli ten zestaw jest zły to proszę o inne propozycje . :) [2014-07-08 19:46]

piotrek2606

kolowrotka nie znam, nie mialem go w rekach ale koledzy firme chwala, co do tej wedki to tez nie wiem ale mikado robi wedki dobre, mam kilka wedek tej firmy w tym feedera x-plode 3.9 metra c.w. Do 120 gram i na rzekach spisuje sie dobrze. Mysle ze ten twoj tez spelni twoje wymagania [2014-07-09 00:43]

jurzur3

siema mam tego scr -a i mam też golden ba-a w scr nie podoba mi się trochę mocowanie kołowrotka ale obydwie wędki na wisłę spokojnie ci wystarczą tylko weż 390 cm
[2014-07-09 09:59]

mateo111132

siema mam tego scr -a i mam też golden ba-a w scr nie podoba mi się trochę mocowanie kołowrotka ale obydwie wędki na wisłę spokojnie ci wystarczą tylko weż 390 cm

dzięki za odpowiedz . A wybrać wersje heavy do 150g czy do 140 g?? Jakiego kołowrotka uzywasz do tej wędki [2014-07-09 11:24]

mateo111132

Dodam żę mam do wydania około 400 zl jestem początkującym wędkarzem i mam dylemat . Kupić JEdnego dobrego feedera czy dwa tansze?? [2014-07-09 11:41]

odrofan

Witam . Osobiście łowię na Odrze mikado da Vinci 390 140 gr , odpowiednik golden baya i jestem zadowolony . Wymienione przez Ciebie kije są dobre i nie różnią się aż tak bardzo między sobą , natomiast kołowrotek który wymieniłeś [inspira] może za długo nie pociągnąć z ciężkimi zestawami , myślę że na przykład okuma tactic lub travertine wielkości 45 i za resztę jak najlepszy kij z tych co wytypowałeś . [2014-07-09 14:28]

odrofan

Dodam jeszcze że mam kilka feederow różnych producentów i serii , łowię nimi na Odrze i nie klasyfikuję je na lepsze i gorsze pod względem producenta i wykonania tylko w danym momencie przy konkretnym poziomie wody, w konkretnej porze roku ,na  konkretnej miejscówce i według moich upodobań dobieram jedną z wędek na teraz. Kiedy spodziewam się dużej ryby łowię na kongera medalista , jak muszę daleko rzucić lepiej wychodzi mi to przy pomocy mikado a jak oczekuję ,,finezji'' łowię na mistralla delux  itd. [2014-07-09 14:52]

Ja polecam Jaxon grand virtuoso feeder 3,9m cw do 50-150 na te łowiska idealna wędeczka plus do tego okume  travertine baitfeeder w rozmiarze 45 i zestaw jak ulał. Nie wiem czy sprzęt w twojej kategorii cenowej ponieważ nie napisałeś górnej granicy.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-07-09 19:32]

Którą z tych byś cie wybrali :

NOWOŚĆ TRABUCCO PRECISION FEEDER PLUS 360 - 90gr (4367404447) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

MIKADO X-Plode Medium Feeder 330 / 120g Sklep Wędkarski ELDORADO

Mitchell Luxx Feeder 360 60-120 cena 149.00 PLN

Mitchel Elite Heavy Feeder 390 80-150 cena 169.00 PLN

Mitchell Elite Feeder 390 60-120 cena 159.00 PLN

WĘDKA MIKADO ULTRAVIOLET LIGHT FEEDER 3,60 90G (4402569854) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

za każdą informacje z góry dziękuje

Ale na jakie łowisko ma być ten feeder i pod jakie ryby? Bo bez tego ani rusz. Ponieważ wymieniasz kilka wędek z różną długością, cw i teraz nikt nie zgadnie o jaki kij ci chodzi a dokładnie chodzi o parametry. Z tych co wymieniłeś jeśli chodzi o sam kij i jego wykonanie oraz prace to wybrał bym mikado ultraviolet.

Pozdrawiam Boczny trok
[2014-07-09 20:35]

peter123

przewaznie na san i iwsłok czasami wody stojace . ryby to brzana certa swinka karp
[2014-07-09 20:46]

przewaznie na san i iwsłok czasami wody stojace . ryby to brzana certa swinka karp

Jeśli chcesz poławiać karpie i brzany to proponuje kij o długości 3,9m i z cw sięgającym co najmniej 120g. Jeszcze napisz ile możesz przeznaczyć na ten kij to dokładnie podeślę jakieś modele.
[2014-07-09 21:21]

peter123

góra 200 zł myślę aby wziąść tego mitchella

[2014-07-09 21:55]

przemo1980

Witam . Osobiście łowię na Odrze mikado da Vinci 390 140 gr , odpowiednik golden baya i jestem zadowolony . Wymienione przez Ciebie kije są dobre i nie różnią się aż tak bardzo między sobą , natomiast kołowrotek który wymieniłeś [inspira] może za długo nie pociągnąć z ciężkimi zestawami , myślę że na przykład okuma tactic lub travertine wielkości 45 i za resztę jak najlepszy kij z tych co wytypowałeś .

Oj chyba nie miałeś do czynienia z tymi feederami (Mikado Golden Bay i SCR Heavy Feeder) bo stwierdzam,że piszesz bzdury ,że one się nie różnią...
[2014-07-10 17:08]

gucek6

Kolego krótko, Mikado Golden Bay i Okuma Travertine TRB 40 , to Ci każdy poleci .Kupuj nie zastanawjaj się.  Hej
[2014-07-10 17:18]

Kolego krótko, Mikado Golden Bay i Okuma Travertine TRB 40 , to Ci każdy poleci .Kupuj nie zastanawjaj się.  Hej

Ze wszystkim się zgadzam w stu procentach jednak z jedną mniejszą wzmianką. Ja mam okume w rozmiarze 40 i 45 dlatego z doświadczenia polecam większy rozmiar. Może to tylko moje upodobanie ale podczas łowienia odczuwam różnice ponieważ większy model jest wykonany trochę inaczej (według mnie bardziej solidniej, a na dodatek ja lubie zapas mocy w sprzęcie)

Pozdrawiam Boczny Trok 
[2014-07-10 21:33]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia