Zaloguj się do konta

Zestaw dorszowy - Wasze oceny tego sprzętu

utworzono: 2011/12/08 16:15
Polocutor

Witajcie po rozmowie z kolegą który już jeździł na dorsze samemu chciałbym spróbować, przeglądałem różne zestawy i wpadł mi w oko takowy http://allegro.pl/zestaw-morski-dorszowy-na-kuter-na-dorsze-xl-i1967225096.html co o nim myślicie?? nie za tani jest jak na takie wyzwania?? 
Aktualnie posiadam wędkę Jaxon'a Grand Virtuoso 3,6m (http://jaxon.pl/Katalog/235_163_wedziska/5194_karpiowki/Produkt/26779_karpiowki-grand-virtuoso-3-elementowe.aspx) a do tego kołowrotek  jAXON TOP CARP FRXL 4000  i jako początkujący  mam cichą nadzieję że ten zestaw by się dobrze sprawdził ale to tylko nadzieja :P

[2011-12-08 16:15]

bobekprzywidz

witam, napisze tak, zestaw jak zestaw, wazniejszy jest dobor kutra i pilkera a co za tym idzie tekze umiejetne podrywanie. Moja rada, podpatruj kolegow na kutrze.Polamania zycze [2011-12-12 18:54]

bobekprzywidz

witam, napisze tak, zestaw jak zestaw, wazniejszy jest dobor kutra i pilkera a co za tym idzie tekze umiejetne podrywanie. Moja rada, podpatruj kolegow na kutrze.Polamania zycze [2011-12-12 18:54]

bobekprzywidz

witam, napisze tak, zestaw jak zestaw, wazniejszy jest dobor kutra i pilkera a co za tym idzie tekze umiejetne podrywanie. Moja rada, podpatruj kolegow na kutrze.Polamania zycze [2011-12-12 18:54]

wierzba442

Ciężar wyrzutowy do 300 gram i długość zaledwie 240 cm sprawi że kij będzie miał niewielką  czułość a co za tym idzie również czucie pracy przynęty będzie nijakie. Co do kręcioła to obudowa z tworzywa a nie z metalu przekreśla go jak dla mnie.Pozdro
[2011-12-14 08:14]

fishtrace

To i ja wtrace swoje 3 grosze.Uwazam ze wedzisko ktorego chcesz uzyc do polowu z kutra jest nieodpowiednie do tego typu lowienia, sam plywam lodka na ryby kilkanascie razy w roku, bylem tez kilka razy na wynajmowanym "kutrze" (na tym wynajmowanym skiper zabronil uzywania wedek dluzszych niz 2,40m). Wedki dluzsze niz 2,40m sa poprostu nie poreczne i sprawiaja wiecej klopotow niz wedki krotkie, dluga wedka to rowniez wieksza dzwignia pomiedzy szczytowka a miejscem gdzie wedke trzymamy a co za tym idzie reka szybciej sie meczy a przy pilkerze o masie 300g lowienie moze zamienic sie w meczarnie a nie o to przeciez tu chodzi, jezeli bedziesz na kutrze z ta twoja karpiowka i troche polowisz poszukaj kogos z krotka wedka i popros go zeby dal ci na chwile jego wedke i sprobuj, wtedy zobaczysz jaka jest roznica i przekonasz sie ze to co pisze nie jest z palca wyssane, ja sam uzywam wedki o dl. 1.80m ( akcja tej wedki to 15-30 lbs czyli pomiedzy 7 a 15 kg, wedki do polowu z pilkerami nie klasyfikuje sie wedlug ciezaru wyrzutu, pilker nie sluzy rowniez do spinningowania, pilkera opuszcza sie na dno i pracuje sie nim w gore i w dol, jezeli na kutrze ktos zarzuca pilkera pomiedzy innymi lowiacym to naraza on ich i siebie na powazne urazy i okaleczenia), z multiplikatorem i co jest bardzo wazne z plecionka a to dlatego ze zylka na wiekszych glebokosciach zbyt mocno sie rozciaga i czasami mozesz nie wyczuc brania ryby a na plecionce wyczujesz niemal kazde pukniecie nawet na kilkudziesieciu metrach.Jezeli rozwazasz zakup wedki do polowu z kutra to sprobuj czegos takiego :http://spinn.pl/wedki-morskie-do-polowu-z-kutra/millenium-hd-sea-master-2-40m-180-250g-i-250-400g   albo tej:http://spinn.pl/wedki-morskie-do-polowu-z-kutra/millenium-hd-xh-pilk-2-50m-180-400g
Jezeli zas chodzi o kolowrotek to mozesz uzyc jakiegokolwiek z duza pojemnoscia szpuli i wytrzymalego albo multiplikatora, to z czego jest zrobiony raczej nie gra roli, musi poprostu dac rade wyciagnac np. 10kg dorsza z 40m, i pametaj, to ze wiekszosc lowi na dlugie wedki nie znaczy wcale ze robia  dobrze, lowienie ma byc przyjemnoscia a nie silowaniem sie z wedka. Jakbys mial jakies pytania to pisz.

[2011-12-14 13:28]

jeczeziel

I tu nie zupełnie zgadzam się z tobą, kolego wędkarzu. Moim zdaniem / i to jest sprawdzone/ najlepsza długość kija to 2.70. o wyrzucie do 300 gram. Pozwala na daleki rzut, jeżeli stoisz na pod dryfnej i pełną kontrolę pracy przynęty. A szyper co do długości wędki ma tyle do gadania co żyd na gestapo/przepraszam za porównanie/ płacimy i my stawiamy warunki a nie szyper który ma płynąć na łowisko a nie decydować o sprzęcie jakiego używamy. Co do kołowrotków, nie polecam multipickatorów wystarczy solidny karpiowy z wolną szpulą o pojemności do 200m plecionki 0.30 /dobrej jakości/. W końcu nasze dorsze to nie potwory. Powyżej 10 kg to unikat. Natomiast przypon z przywieszką powinien być z żyłki mającej wytrzymałość co najmniej o 30% mniejszy niż plecionka. /Ważne przy łowieniu na wrakach, zaczepy/. A co na przynętę? Normalnie pilicker, ale?? co na wrakach? Otóż polecam główki dżigowe 150-200g z kopytem /Kolor do wyboru/ a na przywieszkę /jedną bo jak się trafią duże dorsze mogą być problemy z wyjęciem/ duży hak około 1 m. od główki z nadzianą szprotką lub kawałkiem fileta innej rybki./System sprawdzony na zatoce na 60-65m./. I chyba najważniejsza informacja. Koledzy nie dajcie się wieść na wycieczkę tylko na ryby. Szyper pływający z wędkarzami zna łowiska, ma sondę i powinien dopłynąć w odpowiednie miejsce. Wybór portu wypłynięcia pozostawiam kolegom ale w okresie pózno jesienno-zimowym polecam zatokę gdańską. Dorsz tam nie chodzi ławicą jak na pełnym morzu ale sztuki są większe w szczególności na większych głębokościach /poniżej 50m./ i jak się na nich trafi to wierzcie mi, jest co robić. Pozdrawiam i życzę naprawdę duuuużych sztuk. [2011-12-19 18:53]

jeczeziel

Kolego, nie patrz na cenę. Firma się ceni. Polecam sprzęt na dorsza /z którego sam korzystam od wielu lat i mnie nie zawiódł/Wędka Tonne Pilk 2.7m. ciężar wyż 300g. i kołowrotek carpmax z funkcją wolnej szpuli z pojemnością 120m plecionki 0.35./ na Bałtyk aż za nadto/. Cena zestawu  z plecionką/ dobry gatunek nie jest tani/ zamyka się w cenie około 300 - 400zł. a na pewno Cię nie zawiedzie, bo mnie nie zawiodła przez kilka lat i nie myślę o zmianie z wyjątkiem plecionki. I koleżeńska rada, stosuj przypon z żyłki około 30% słabszy od plecionki /zaczepy/ i nie dłuższy niż1.5m. z jedną przywieszką na łączu z plecionką. Życzę udanych połowów. Pozdrawiam [2011-12-19 19:13]

jeczeziel

Cześć Bobek, dorszowniku. Sprzęt ważny, ale technika też. Ja preferuję łowienia na ,,lenia,, czyli pracę przynęty zostawiam dla kutra, podrywki poprzez kołysanie /zapewniam że oszczędza siły i jest skuteczne w szczególnie na wrakach/, ale nie pilicker/ zbyt dużo zaczepów. Zastosuj główkę dżigową 200g. z kopytem, dobrze żeby była nasączona zapachem ryby. Dorsz jest zapachowcem. A na przywieszkę pojedyńczy hak ze szprotą lub nawet ukleją /sprawdzone/. Efekt pewny. Wypróbuj.Pozdrawiam. [2011-12-19 19:27]

cavan

Jak na moje to trochę lipa kij to pała sztywna jak kołek a kołowrotek nie zdziwiłbym się jakby chrupnoł na pierwszym wyjeździe Żyłka na głębokich łowiskach się nie sprawdzi Losowe pilkery pewnie też jakieś badziewie.
Przed pierwszym wyjazdem też chciałem tanio i dobrze ale tak się nie da na trzeci wyjazd już miałem
Kołowrotek Okuma salina sa-65
kijek  Tica Tjostheim Boat L 20-30lb
Sprzęt jest niezawodny
[2011-12-19 20:05]

irek z

Witam,zestaw który wpadł ci w oko jest do kitu.Ale to moje zdanie,ja osobiście polecił bym ci kij 270cm do 200g no i solidniejszy młynek.Polecam kijki cormorana serii seacor,mają duży wybór i logiczną cenę.Na dobrych jednostkach można wypożyczyć sprzęt,przeważnie mają lipę ale jak chcesz spróbować morskiej przygody to po co marnować kaskę na sprzęt jak nie wiesz czy cie to wciągnie.Życzę powodzenia no i metrowej rybki.
[2011-12-19 20:30]