Zestaw do spomba

/ 1 odpowiedzi
Witam. Chciałbym zakupić spomb'a i mam dylemat czy moim sprzętem będzie się dobrze rzucało. A więc tak wędka którą chciałbym używać to rzucania tym wynalazkiem to Robinson Tritum o długości 330 cm i cw. 100-350g używam tego kija na sumy a skoro jeszcze mają okres ochronny to pomyślałem że może się nada, kołowrotek to Mikado Splendid i nawinięta na nim jest plecionka 0,40 lub 0,35 (nie pamiętam dokładnie jaka). Czy będzie dobrze latał spomb na takim sprzęcie czy może warto zainwestować w jakąś cieńszą żyłkę bądź plecionkę? Czy może jednak inny kij? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 
P.S.Spokojnych i radosnych świąt :)
u?ytkownik26223


Wędka z pewnością będzie dobra.Co do linki to kup żyłkę w sumie wystarczy nawet 0,25 (Ja mam 0,28) bo i tak nawijasz ok 8-10m przyponu strzałowego,więc żyłka właściwie jest tylko po to by przyciągnąć sbomba który jest po opróżnieniu z kulek/ziaren bardzo leki i stawia minimalny opór w wodzie. Jako przypon strzałowy użyj tej plecionki co masz na suma.Przypon strzałowy powinien być co najmniej o dwukrotnej długości wędki + kilka zwojów na kołowrotku .I nie zapomnij o ochronie palca.

wesołych świąt :) (2015/04/04 12:14)