Zaloguj się do konta

Zestaw do spinningu

utworzono: 2011/03/21 11:00
grzegorzn22

witam
mam problem bo będę początkującym spinningistą i mam zamiar kupić zestaw spinningowy.
ja poszperałem po sklepach internetowych i wybrałem 3 wędziska tj.

Jaxon Wędka Perseus Spinning (30g),

Jaxon Wędka Perseus Ultra Spin 285/40
Jaxon Wędka Perseus Ultra Spin 265/35

i kołowrotek
Dragon Kołowrotek Viper RD 835iT

moje pytanie brzmi co sądzicie o tym sprzęcie co wybrałem? które wędzisko proponujecie z wybranych? lub jaki zestaw proponujecie bym kupił .
chodzi mi o łowienie kleni , jaźi okoni , pstrągów i bym wyciągnoł szczupaka jak się trafi?
[2011-03-21 11:00]

spining hobby

jaxon to dupa. ale ten pierwszy jezeli juz a kreciol ok... [2011-03-21 11:11]

Hanys005

jaxon to dupa. ale ten pierwszy jezeli juz a kreciol ok...

Kolego widuję często twoje posty i pytasz ciągle o podstawach spiningowania które powinieneś znać więc nie wypowiadaj się na temat firmy jaxon ja akurat używam ich sprzętu ciągle no i kongera i nie narzekam nie zawiódł mnie nigdy, nie wiem może gdzieś się naczytałeś że ta firma jest do bani to tak samo jak byś powiedział że ford gówno wort a też tak nie jest
[2011-03-21 12:03]

Hanys005

Kolego jeśli chcesz spining na okonie klenie jazie i pstrągi to wydaje mi się że są one troszkę za twarde ale to tylko moje zdanie
[2011-03-21 12:04]

Sądzę że te wędki są za twarde. Na okonia używam wklejanki do 13g. Zdarzyło mi się łowić okonie na wędkę o cw. do 40 g, ale brania były prawie niewyczuwalne i zabawa przy holu żadna. :)

Pozdrawiam.

[2011-03-21 12:11]

grzegorzn22

to jaki model proponujesz tej serii?
[2011-03-21 13:36]

spining hobby

CZESC na szczupaka przy główkach do 20g.(nie oszukujmy sie guma tez wazy a wedki zlamac nie chcemy) proponuje te pierwsza a na okonia zadna z tych.

POZDRO

[2011-03-21 13:43]

jamesbond

CZESC na szczupaka przy główkach do 20g.(nie oszukujmy sie guma tez wazy a wedki zlamac nie chcemy) proponuje te pierwsza a na okonia zadna z tych.

POZDRO

miałeś?????????? SIĘ NIE WYPOWIADAJ JAK SIĘ NIE ZNASZ (Twoje posty to żenada) najpierw sam pytasz o podstawowe sprawy a później okiem rzeczoznawcy odpowiadasz w innych wątkach. To że jest taka opinia (w niektórych przypadkach zupełnie nie słuszna) to nie znaczy, że masz myśleć tak jak myśli forum. Każdy powinien sam coś wypróbować zanim poleci komu innemu. Inaczej to nie jest wiarogodne. [2011-03-21 14:54]

Hanys005

POZDRO

miałeś?????????? SIĘ NIE WYPOWIADAJ JAK SIĘ NIE ZNASZ (Twoje posty to żenada) najpierw sam pytasz o podstawowe sprawy a później okiem rzeczoznawcy odpowiadasz w innych wątkach. To że jest taka opinia (w niektórych przypadkach zupełnie nie słuszna) to nie znaczy, że masz myśleć tak jak myśli forum. Każdy powinien sam coś wypróbować zanim poleci komu innemu. Inaczej to nie jest wiarogodne.

zgadzam się z Tobą kolego
[2011-03-21 15:25]

Hanys005

Sądzę że te wędki są za twarde. Na okonia używam wklejanki do 13g. Zdarzyło mi się łowić okonie na wędkę o cw. do 40 g, ale brania były prawie niewyczuwalne i zabawa przy holu żadna. :)

Pozdrawiam.

i tu również zgadzam się z kolegą
[2011-03-21 15:26]

Hanys005

to jaki model proponujesz tej serii?

Kolego ja bym Ci zaproponował

http://allegro.pl/wedka-jaxon-charisma-jig-spin-2-70-18g-najtaniej-i1471336543.html
lub tą
http://allegro.pl/konger-black-tiger-spin-270-18-gratis-i1499654006.html

ale najlepiej jak byś sam poszedł do sklepu dotknął potrzymał sprawdził czy Ci pasuje w ręce i tym podobne

Pozdrawiam
[2011-03-21 15:33]

Perch91

Hej, z czystym sumieniem mogę zaproponować wędkę Shimano Alivio Super Sensitive.Bardzo czuła i delikatna wklejanka o szybkiej akcji.Świetnie czuć na niej delikatne brania i przy tym jest nie droga,łowiłem na tą wędkę na wodzie stojącej okonie,szczupaki,sandacze i nie miałem się do czego przyczepić,Długość dobierz sobie sam według własnych przekonań oraz miejsc w których będziesz wędkował,bo jak to mówią ,, jednemu podoba sie córka a drugiemu teściowa!!:) Pozdrawiam:)
[2011-03-21 19:05]

Kamilo

Ja mam wędkę z serii perseus tyle, że do 17 g i na te ryby, o których piszesz będzie w sam raz.
Ogólnie polecam tą wędkę jest bardzo dobra według mnie
[2011-03-21 19:25]

mar83

Koledzy mają rację ten kij w porównaniu z tymi które Ci zaproponowano  to ciężka pała. Kolego Hanys 005 niestety twoja opinia nt firmy Jaxon należy do odosobnionych, 90% bowiem kolegów piszących na tym forum uważa, że firmowane przez nią wyroby, delikatnie rzecz biorąc  jakościowo nie należą nawet do dobrych. Prawdą jest jednak taże,że i wśród bubli zdarzają się rzeczy dobre, być może przypadł Ci w udziale taki właśnie wyrób, i stąd wziął się Twój emocjonalny wpis.  Pozdrawiam
[2011-03-21 19:44]

Hanys005

Koledzy mają rację ten kij w porównaniu z tymi które Ci zaproponowano  to ciężka pała. Kolego Hanys 005 niestety twoja opinia nt firmy Jaxon należy do odosobnionych, 90% bowiem kolegów piszących na tym forum uważa, że firmowane przez nią wyroby, delikatnie rzecz biorąc  jakościowo nie należą nawet do dobrych. Prawdą jest jednak taże,że i wśród bubli zdarzają się rzeczy dobre, być może przypadł Ci w udziale taki właśnie wyrób, i stąd wziął się Twój emocjonalny wpis.  Pozdrawiam

Kolego moje wędki i kołowrotki są tylko tej firmy więc albo mi się trafiają same trafne modele które się nie psują
ale każdy ma swoje zdanie :)
ja nie namawiam kolegę żeby brał tak na chybił trafił wiadomo trzeba ją dotknąć zobaczyć dotknąć potrzymać i w tedy dopiero kupować
[2011-03-21 19:58]

mar83

No i słusznie prawisz,trzeba pomacać
[2011-03-21 20:53]

mar83

tylko,że jakości nie pomaca
[2011-03-21 20:54]

Norbert Stolarczyk

Wątek założony tego samego dnia o tym samym tytule przez nowych użytkowników

rys26
Witam potrzebuje podpowiedzi co do sprzęt na rzekę.  Przeważnie pstrąg szczupak. Jakis spin do 150zł jakiej? Kołowrotek też do 150zł zł np ABU, SPRO, SHIMANO. ? [2011-03-21 21:00]

rys26

?? [2011-03-22 08:59]

MichalSpin

polecam kije dragona wszyscy je chwalą cw myśle ze max 20-25g i konger w przystępnej cenie można kupić  dobry spining np world champion sam posiadam taki w wersji kobalt cw do 28 gram bardzo uniwersalny kij , kręcioł polecam spro blue arc red arc i black arc bardzo dobra maszynka sam posiadam blue arc i jestem bardzo zadowolony, pięknie chodzi, równo nawija zyłke jak i plecionke, ma bardzo dobry hamulec!!
[2011-03-22 14:48]

Xawery

Ja osobiście mam kijek Konger spin Arcus 260/10 i kręciołek Dragona,żyłeczka 0,16,no okonka zestaw-bajka jak dla mnie,zgadzam się z kolegami,że Konger to dobra firma,jestem zadowolony ze swojego zestawu,brania czuć dobrze,wędka jest lekka i fajnie pracuje,poza tym jest frajda,jak się trafi rybka-polecam śmiało każdemu taki zestaw...
[2011-03-22 20:38]