Zestaw do sliderów i cięższych przynęt

/ 10 odpowiedzi
Witam Kolegów,
Proszę o pomoc w doborze sprzętu jak w tytule. Do tej pory łowiłem na gumy do 12cm z główkami do 10g (szczupak) i do max do 35 g (Sandacz na Wiśle) zestawem dragon express 2,45 do 25g (kij spokojnie daje rade z główkami 35 g) i kołowrotek Spro RA
W tym roku chce połowić szczupaki na większe Gumy 15cm - Jerky od Dragona moze coś Savege Gear oraz Slidery na zbiornikach zaporowych, planuje też wyprawę do Szwecji.Łowie głównie z łodzi lub pontonu więc 2.10 m będzie optymalnie. Zastanawia mnie casting ale niestety nie miałem nigdy z nim do czynienia i nie znam nikogo kto mógłby mnie tego nauczyć więc może być problem. Proszę o info czy łowienie kołowrotkiem ze stałą szpulą na przynęty około 50g ma sens i jeżeli tak jaki sprzęt będzie do tego odpowiedni.
Draq

Budżet? (2015/01/14 21:48)

tomaasz

Jeśli chodzi o casting do ciężkich przynęt to jest do tego stworzony.
W klasycznym zestawie pojawiają się głownie dwa problemy po pierwsze palec wskazujący jest mocno obciążony przez plecionkę podczas wyrzutu i nawet po krótkim łowieniu zaczyna doskwierać dyskomfort (ból) po drugie klasyczny kołowrotek nie wytrzyma zbyt długo takiego obciążenia (nieco dłużej niż nasz palec)

Na początek polecam poszukania używanego zestawu na portalu ogłoszeń lokalnych aby się przekonać na własnej skórze czy to jest dobra rzecz.

Casting nie jest taki straszny na jakiego wygląda, wręcz przeciwnie.

Na pewno nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i mam nadzieje że wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy.

To jest Tylko i wyłącznie moje zdanie jeśli ktoś ma inne proszę o wypowiedz. (2015/01/14 21:58)

sztabka

Do Draq Budżet: Nie mam sprecyzowanego, oczywiście nie chce szaleć i wydawać za dużo, ale też też nie chce sprzętu który się rozleci po 3-4 miesiącach. 
Do Tomasz:Obawiam się właśnie tego palca, wiem jak główka 30 gram w zimne dni potrafi być uciążliwa. Co do castingu, macie może jakieś strony z opisem na temat regulacji hamulców, rzutów itp. w multiplikatorze. Obawiam się że cały maj będę uczył się obsługi i rzutów zamiast łowić szczupaki :):) (2015/01/14 22:26)

Draq

Jeśli masz dobrze dobrany zestaw to nauka casta to 15min...co tu dużo objaśniać, gwiazdka pod korbą to hamulec podczas walki( ten który popuszcza linkę przy odjeździe ryby), małe pokrętło to hamulec wolnego biegu czyli wpływa na docisk szpuli podczas wciśnięcia guzika... Z grubsza opisałem to wszystko tutaj: http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,wedki-i-zestawy-castingowe,69541 (2015/01/14 22:57)

sztabka

Niestety w linka nie mogę wejść, a możesz polecić jaki multiplikator i jaki rozmiar? (2015/01/15 06:23)

spines21

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,wedki-i-zestawy-castingowe,69541 (2015/01/15 06:41)

sztabka

Wielkie dzięki, Wyszło na to że 1 Maja zaczynam przygodę z castingiem :) (2015/01/15 21:40)

Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend