Zestaw do łowienia na rosówki

/ 6 odpowiedzi
Jakie przypony i z czego zbudowane sprawdzają się wam najlepiej na łowienie rosówkami??Jakie rozmiary haczyka jeśli chodzi o leszcze??Pytam o zestawy dozwolone na wodach pzw.Można używać kotwic??
michal2203

Ja na rzeke Odra/Warta/Noteć używam przyponów o długości tak około 70-80cm z żyłki o grubości 0.18mm. Na końcu jest haczyk o numerze 6 Gamakatsu, można dać też 4, ale 6 mi w zupełności wystarcza :) - taki zestawik mi osobiście się sprawdza. Gdy trzeba założyć rosówki, to nie ma najmniejszego problemu, tym bardziej na leszcza, dwie, trzy trójki wchodzą. Na kotwicę pewnie można, ale wtedy chyba tylko i wyłącznie na jedna wędke - jeśli się mylę, proszę mnie poprawić. Tylko po co Ci na leszcza kotwica? :) Haczyk w zupełności wystarczy :D (2016/07/31 19:52)

(Johny)

Wielkie dzięki :D A co do kotwicy to nie myślę o Leszczu tylko bardziej o Sumie.Bo już nie wiem jedni mówią, że jest zakazana a inni że dozwolona i to samo z łowieniem na żywca można uzbrajać żywca w kotwice?? (2016/07/31 21:41)

michal-m

No a dlaczego nie można łowić na kotwice? Wtedy co prawda wchodzi w grę chyba tylko jedna wędka, więc np na grunt nie połapiesz, jak zarzucisz kotwicę. (2016/07/31 22:02)

Eryk S

Możesz uzbroić żywca kotwicą ale tylko jedną nie można stosować tzw.systemikow i możesz łowić na dwie wędki po prostu czasem warto poczytać regulamin ze zrozumieniem (2016/07/31 23:05)

notaki

Możesz uzbroić żywca kotwicą ale tylko jedną nie można stosować tzw.systemikow (...)

I to nie do końca jest prawdą, bowiem Zarzady Okręgów mogą na swoim terenie zaostrzać przepisy.
U mnie możesz zbroic  zywca pojedyncza kotwiczka trójramienna, ale z dwoma wyłamanymi grotami tak, że kolanka tych ramion z wylamanymi grotami moga sluzyć wyłącznie pozycjonowaniu kotwiczki na grzbiecie zywca.

A co do zestawu... jak pisał kolega przypon 50-100 cm, hak takiej wielkosci, by grot z mniej więcej połowa łuku kolankowego wystawał z rosowki ( jesli nabijasz rosówke przez igłę ) lub żeby dalo się rozsadnie ją nalozyć ( jeśli nakladasz bezposrednio ).
Co do grubosci przyponu... uważalbym ze stosowaniem zbyt cienkiego , bowiem przylowem mogą byc szczupaki, okonie, wegorze etc..
Ja uzywam rzędu 0,22 nawet do 0,24 (2016/08/01 18:16)

pstrag222

Kto ludziom daje karty wędkarskie (2016/08/01 19:36)