Zaloguj się do konta

Zestaw do 500zł na pstrąga

utworzono: 2014/12/23 22:55
pawelsanok

Cześć,
zacznę od tego, że na prawdę spędziłem wiele godzin czytając przeogromną ilość tematów na interesujący mnie temat, więc proszę nie piszcie poszukaj na forum bo już było. Przejdę do konkretów. Mieszkam w Sanoku, więc do Sanu mam rzut beretem, tak więc chcąc nie chcąc zainteresowałem się spiningiem. Szukam zestawu na pstrąga (może i jakiś okoń się znajdzie lub coś podobnego) którym będę mógł w dość komfortowy sposób połowić. Na ten cel mam do wydania +- 500 zł. Szukałem wiele kołowrotków, bez przesady ale kilkadziesiąt recenzji na temat każdego z nich przeczytałem/obejrzałem no ale nie mam szczerze pojęcia jak na razie na ten temat więc decyzja była dla mnie bardzo trudna. Wędzisko jakie chciałem zakupić to Daiwa sweepfire 240 5-25g. Ale teraz najważniejsza rzecz - kołowrotek. Zastanawiałem się nad Daiwa procaster (1500,2000 czy może 2500?)  lub Ryobi zauber 2000 (jest jakaś wersja ulepszona która ma 9 a nie 8 łożysk warto w nią zainwestować pare złotych więcej). Tak więc prosiłbym was o pomoca który kołowrotek będzie lepszy, czy wędzisko się nadaje czy może polecilibyście zupełnie co innego. Podajcie inne ewentualne propozycje sprzętu który byłby najlepszy na głównie pstrągi w Sanie. Pozdrawiam. [2014-12-23 22:55]

pikemeister

ja mam kijek shimano catana i kołowrotek abu garcia orra sx 30...dotychczas mnie nie zawiódł, pozdrawiam.  [2014-12-25 09:07]

mscigniew-drapi

Posiadam procastera 2500 tj, mały ciężki tani kręcioł ale miałem ostatnio w rece tego nowego slama też RYOBI i wygląda o niebo lepiej no i kultura pracy jak na sucho też lepsza. I nie słuchaj tych wypocin że stare to dobre a nowe to bee. Jak na pstrąga to ten Slam jest idealny jak za tą kase, lekki nowoczesny wygląd. Daiwy czy Shimano z tej klasy cenowej to raczej zabawki. Tylko żeby nie było że się nie znam albo nie wiem co to pstrąg w mojej okolicy to pstrągi dochodzą do nawet kilkunastu kilo tak zwane Feroxy. No i ja muszę używać trochę mniej finezyjnego sprzętu. Tu w irlandi slam kosztuje 136euro a w polsce ok 80 euro. Ja kręcioły kupuję na eBay tylko z Japoni.  [2014-12-26 22:47]

mscigniew-drapi

Posiadam procastera 2500 tj, mały ciężki tani kręcioł ale miałem ostatnio w rece tego nowego slama też RYOBI i wygląda o niebo lepiej no i kultura pracy jak na sucho też lepsza. I nie słuchaj tych wypocin że stare to dobre a nowe to bee. Jak na pstrąga to ten Slam jest idealny jak za tą kase, lekki nowoczesny wygląd. Daiwy czy Shimano z tej klasy cenowej to raczej zabawki. Tylko żeby nie było że się nie znam albo nie wiem co to pstrąg w mojej okolicy to pstrągi dochodzą do nawet kilkunastu kilo tak zwane Feroxy. No i ja muszę używać trochę mniej finezyjnego sprzętu. Tu w irlandi slam kosztuje 136euro a w polsce ok 80 euro. Ja kręcioły kupuję na eBay tylko z Japoni.  [2014-12-26 22:53]

Fishing is my drug

Od 2 miesięcy jestem w UK i też zacząłem łapać pstrągi, niezła zabawa.Jak na razie łapie je swoim okoniowym zestawem Mikado lexus saphire wklejanka słabo się do pstrągów nadaje połowa ryb mi spada.Kołowrotek to nic specjalnego Okuma Compressa w tym silnym nurcie czuć przekładnie, pewnie długo już nie pochodzi i dlatego też szukam nowego sprzętu pod te właśnie rybki.
Na szczupaka mam Penn Battle 3000 świetny sprzęt i zastanawiam się czy nie dokupić 2 szpuli i mieć go też na kropki. A na twoim miejscu kupiłbym to zwłaszcza, że jest w super cenie http://www.angel-domaene.de/spro-red-arc-10300-w-s--120.html znajomy ma na szczupaka bardzo fajny kręcioł chodzi bardzo płynnie i cichutko. Nie wiem jaki u ciebie jest uciąg wody ale u mnie na tyle mocny, że wielkość 3000 jak najbardziej wskazana. Dużo dobrego na forum jest też o tym http://www.angel-domaene.de/penn-slammer-260--225.html wygląd nie powala ale podobno nigdy nie przestanie kręcić.
Co do wędki ja chyba pójdę w stronę Mikado, mam kilka kijków i są bardzo dobre i niedrogie. Ale nie znam jeszcze konkretnego modelu. Moje zdanie kup lepszy kołowrotek np. te co wymieniłem nie zawiodą cię a wędkę na początek jakieś mikado za 150 bo i tak po jakimś czasie będziesz chciał nową.


Miałem Sweepfire 300 10-40 na szczupaka fajna wędka była jak dla mnie, tylko się połamała.Miała dwa minusy długi bardzo długi dolnik ale moja miała 3 metry w tej 240 cm może byc inaczej, ale jak też ma długi to na pstrągi chyba trochę niewygodnie.

[2015-01-05 12:58]

Fishing is my drug

Podłączę się z tematem wędki.
Trochę przeszukałem internet i znalazłem dwie wędki, które by mnie interesowały. Może i tobie Paweł się spodobają.
Liczę na to, że posiadacze tych kijków coś nieco się wypowiedzą.
http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=4780 tutaj trochę taniej http://www.askari-fishing.co.uk/__WebShop__/product/fishing/fishing-rods-2/spinning-rods/quantum-teton-trout-ii-rod/detail.jsf?reset=0
http://allegro.pl/lexa-spin-2-40m-5-20g-daiwa-i4889061154.html [2015-01-05 20:42]

pawelsanok

Cześć,
dzięki za odpowiedzi,
miałem okazję spotkać się facetem który już trochę pstrągów złowił i polecił mi RYOBI ZAUBER (kupiłem go w rozmiarze 3000). Co do wędek był mały problem w znalezieniu czegość konkretnego w niezłej cenie i kupiłem Mikado Almaz cdx spin 2,7 5-25. Według gościa który się na tym zna w tej cenie nie znajdę nic lepszego, a jak podszlifuje trochę umiejętności można myśleć o droższym sprzęcie. Do tego nie plecionka, a żyłka, najtańsza żyłka w cenie 10zł/150m i polecił mi abym co trzy-cztery wyjazdy wymieniał żyłkę, kasa śmieszna, a wyjdę na tym lepiej niż gdybym kupił coś za kilkadziesiąt złotych. Tobie Rafał też polecam to Mikado co sobie sprawiłem, bo kijek mi osobiście świetnie leży w ręce, a z kołowrotkiem też świetnie się wyważa. Pozdrawiam. [2015-01-10 16:44]