Zaloguj się do konta

Zestaw dla 2-óch początkujących wędkarzy

utworzono: 2013/03/24 17:13
Kamil6920

Witam Serdecznie, w tym nowym roku postanowiłem ze szwagrem że zrobimy sobie karty wędkarskie, otóż wszystko poszło po naszej myśli, karty wyrobione, zostały tylko opłaty oraz lepsza aura w pogodzie i ruszamy nad wodę. I tu właśnie chciałem się poradzić was czy takie nowe zestawy do 500zł były by dobre? Wędki miały by służyć do spinningu oraz grunt, nie wiem czy są takie uniwersalne, ponieważ jak już pisałem dopiero nasza przygoda się zaczyna. Tu jest przykład jednego zestawu do 300zł.http://allegro.pl/4xkompletny-zestaw-carbon-idealny-prezent-gratisy-i3097118930.html !!!Jak możecie to polecajcie coś będę wdzięczny;)
[2013-03-24 17:13]

skrewdriver

Moim zdaniem kupowanie takich zestawów mija się z wszelkimi zasadami zdrowego rozsądku. Jeżeli chceci spiningować czy łowić z gruntu lepiej zaopatrzcie sie w niedrogie kije średniej klasy dedykowane do danej metody. Wedziska uniwerslane czyli jakies bazarowe badziewia nie nadaja sie praktycznie do niczego. Średniej klasy spinig czy feeder z kołowrotkiem można mieć juz za 150 zł, reszta sprzetu czyli podpórki, przynety itd. to już raczej " groszowe sprawy "
[2013-03-24 18:13]

Kamil6920

Dziękuję Kolego za odpowiedź, tak jak pisałem nie znamy się na tym i nie chcemy "wpaść w błoto" dlatego pytamy kogoś obeznanego, czyli takowe badziewie odpada;) Mógł byś polecić jakieś wędziska z kołowrotkami w tej cenie co napisałeś? Niech będą na spining.
PS: Posiadam kołowrotek Shimano Acro A-40 zakupiony był w 2004r, wiec już sporo czasu minęło, lecz nie był w ogóle używany, czy ktoś orientuje się w takich zabytkach do jakiej metody nadał by się? Pytam ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć opisów na temat takiego modelu. Z góry dziękuję.
[2013-03-24 18:35]

jendreczek

Kolego łowie ponad 20 lat i nie mam chopla sprzętowego łowie różne rybki duże i małe w wędkarstwie bardziej nisz sprzęt liczy się wyobrażnia i inwęcja. Wętkarstwo to pasja a nie opsesja. Moja rada wpisz na alegro w kategori wętkarstwo kije karpiowe ustaw cene np;60pln i wybieraj a potem kołowrotek z wolnym biegiem też do podobnej kwoty.Ja kupiłem ostatnio kongera carbospiral 330 120g wyrzutu i całkiem dobry kij za 2szt 108pln z przesyłem do gruntu super.W zeszłym roku na kija tego typu i kołowrotek za 60pln yorka spokojnie wycholowałem karpia 12kg.Wędka jest do łowienia a nie do patrzenia.Co do spiningu to tu warto zainwestować w dobrze wyważony kij i kołowrotek z hamulcam walki. Taki zestaw można skąpletować za około 250pln.Osobiście radzę zacząć od łowienia na grunt a potem spokojnie spławik i spinig. [2013-03-24 19:26]

skrewdriver

http://allegro.pl/wedziska-spinningowe-121764?distance=1&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&offer_type=0&city=&postcode=&price_from=50&price_to=100&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E [2013-03-24 19:59]

skrewdriver

http://allegro.pl/jaxon-black-arrow-spinning-2-70-10-40g-gratisy-i3090557550.html [2013-03-24 20:00]

Moim zdaniem kupowanie takich zestawów mija się z wszelkimi zasadami zdrowego rozsądku. Jeżeli chceci spiningować czy łowić z gruntu lepiej zaopatrzcie sie w niedrogie kije średniej klasy dedykowane do danej metody. Wedziska uniwerslane czyli jakies bazarowe badziewia nie nadaja sie praktycznie do niczego. Średniej klasy spinig czy feeder z kołowrotkiem można mieć juz za 150 zł, reszta sprzetu czyli podpórki, przynety itd. to już raczej " groszowe sprawy "

Dobra podpórka kosztuje ok.30 pln , uchwyt do niej / np. feederowy / ok.40 pln - wiec nie jest to aż tak groszowy wydatek

[2013-03-24 20:31]

withanight88

Dziękuję Kolego za odpowiedź, tak jak pisałem nie znamy się na tym i nie chcemy "wpaść w błoto" dlatego pytamy kogoś obeznanego, czyli takowe badziewie odpada;) Mógł byś polecić jakieś wędziska z kołowrotkami w tej cenie co napisałeś? Niech będą na spining.
PS: Posiadam kołowrotek Shimano Acro A-40 zakupiony był w 2004r, wiec już sporo czasu minęło, lecz nie był w ogóle używany, czy ktoś orientuje się w takich zabytkach do jakiej metody nadał by się? Pytam ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć opisów na temat takiego modelu. Z góry dziękuję.

Kołowrotek jest do spinningu i spławika.
[2013-03-24 20:35]

skrewdriver

Dobra podpórka kosztuje ok.30 pln , uchwyt do niej / np. feederowy / ok.40 pln - wiec nie jest to aż tak groszowy wydatek

Uchwyty feederowe dobre i sprawdzone za 10 zł ;) :
http://allegro.pl/mikado-podporka-feeder-regulowana-i3111778455.html
http://allegro.pl/podporka-quiver-york-grunt-feeder-picker-tanio-i3103096864.html
http://allegro.pl/podporka-okular-feeder-picker-match-tanio-i3085457911.html
http://allegro.pl/uniwersalna-wielozadaniowa-podporka-60-100cm-tanio-i3088002439.html
To nie są akcesoria na które trzeba wydawac kosmiczne pieniadze ;) [2013-03-24 21:03]

Chyba jeszcze jest na portalu wątek jak zrobić samemu podpórkę - wtedy wyjdzie 2 zł [2013-03-24 21:15]

Dar73

Pogadajcie ze znajomymi w którym sklepie Was nie naciągną, udajcie się tam i sami dopasujcie sprzęt, z gruntem nie ma problemu napewno coś dobierzecie w 300zł z akcesoriami i wiesz jak to w ręku leży itp.

[2013-03-26 06:51]

matpaz123

Sam zaczynam swoją przygodę. Spławik dostałem od wujka, także tym nie krzątam sobie głowy.Spinning sam sobie zakupiłem i kosztował on 70 zł, kołowrotek do niego tyle samo i koszty żyłki to zaraz podsumuje.Kupiłem sobie też dobrego feederka, nowość oraz kołowrotek do niego.
Podsumowując koszty:Wędka na spinning: 70 zł
kołowrotek na spinning : 70 złzylka : 20 zl kilka woblerów, twisterów, blach sredniej jakości: 40 złFeeder ( wędka na grunt ): 79 złKołowrotek do feedera: 67 złżylka : 20 zl haczyki : 5 zl koszyczek, rurki antysplątaninowe ("słomki") - ok. 10-15 zł (oczywiście na sezon trzeba będzie dokupić )
Koszt tych dwóch wędek: 386 zł i jak na amatora spokojnie to wystarczy a ta reszta z 500 zł wystarczy na te "groszowe" sprawy jak stojak itp. A macie dwie wędki, nie musicie się męczyć ze zmienianiem :)

Pozdrawiam :) matpaz123 [2013-03-26 09:06]

sjunge

Sam zaczynam swoją przygodę. Spławik dostałem od wujka, także tym nie krzątam sobie głowy.Spinning sam sobie zakupiłem i kosztował on 70 zł, kołowrotek do niego tyle samo i koszty żyłki to zaraz podsumuje.Kupiłem sobie też dobrego feederka, nowość oraz kołowrotek do niego.
Podsumowując koszty:Wędka na spinning: 70 zł
kołowrotek na spinning : 70 złzylka : 20 zl kilka woblerów, twisterów, blach sredniej jakości: 40 złFeeder ( wędka na grunt ): 79 złKołowrotek do feedera: 67 złżylka : 20 zl haczyki : 5 zl koszyczek, rurki antysplątaninowe ("słomki") - ok. 10-15 zł (oczywiście na sezon trzeba będzie dokupić )
Koszt tych dwóch wędek: 386 zł i jak na amatora spokojnie to wystarczy a ta reszta z 500 zł wystarczy na te "groszowe" sprawy jak stojak itp. A macie dwie wędki, nie musicie się męczyć ze zmienianiem :)

Pozdrawiam :) matpaz123 Ja zaczynałem łowić w zeszłym rokuspinning : konger + młynek mikado :120złgruntówka : konger + młynek mistrall + plecionka : 220zanęty,koszyczki,rurki,podpórki itd.ok50zł.Żyłkę za duże zakupy wycyganiłem gratis :)Wszystko dobierałem sam ... jak w ręce leży wędeczka ,jak chodzi młynek.Moim zdaniem na pierwsze wędkarskie zakupy najlepiej jednak pójść do sklepu i porozmawiać ze sprzedawcą ... popytać,popróbować ...czasem wędkarz kupujący obok jeszcze doradzi.

[2013-04-02 19:50]

MateuszR86

tym zabytkiem spokojnie możesz lekko pospiningować i łowić na spławik. Jeżeli jednak te wszystkie lata przeleżał w szafie to warto dać go do kogoś by bo przeczyścił i przesmarował.

[2013-04-03 14:50]

perzykk95

Choć nie jestem bardzo doświadczony ale oglądając kiedyś filmik Lucia to tak było ładnie powiedziane: Kupmy sobie wędkę za około 30-50 zł miejmy ją z jeden sezon i sprawdźmy co nam się w niej nie podoba co byśmy zmienili i tak np na 2 sezon kupujemy sobie wędka która będzie lepsza od tej. Ja polecam produkty a szczególnie wędziska z KONGERA nie są drogie mamy rok gwarancji co do młynków to ja wybrałem dragona też tutaj wszystko jest staranne i 5 lat gwarancji :) Najlepiej idź do wędkarskiego i ktoś ci pomoże :) [2013-04-03 15:45]