Zestaw bata na rzekę

/ 11 odpowiedzi
Witam.
Zbliżają mi się zawody spławikowe i muszę dobrać sobie zestaw niestety nie za bardzo jestem zorientowany, gdyż głównie łowię z gruntu a kiedyś łowiłem na spławik. Mam 7 metrowego bata, będę łowił na rzece. No i oczywiście pytanie do was. Jaki zestaw założyć?
Co myślicie o tym ?http://allegro.pl/mikado-zestawy-splawikowe-bat-10-szt-poradnik-i3219107614.htmlJaki ciężar spławika dobrać, gdyż może być duża fala nigdy nic nie wiadomo w końcu to rzeka.
HELP !!
Pozdrawiam :D
Romuald55


Na rzece batem będziesz łowił na przepływankę, ewentualnie z przytrzymaniem.Na stopa raczej trudno by było.Zestaw  robi się w zależności od uciągu.Zasada jest taka,że zestaw powinien w wodzie zachować pozycje zbliżoną do pionu.Im większy uciąg tym większy spławik i oczywiście jego dociążenie.Te z allegro nie nadają się na rzekę na zawody. (2013/05/14 17:43)

Boolek


ok dzieki jak cos ryba leszcz (2013/05/14 18:57)

Marcinm81


Witam.
Zbliżają mi się zawody spławikowe i muszę dobrać sobie zestaw niestety nie za bardzo jestem zorientowany, gdyż głównie łowię z gruntu a kiedyś łowiłem na spławik. Mam 7 metrowego bata, będę łowił na rzece. No i oczywiście pytanie do was. Jaki zestaw założyć?
Co myślicie o tym ?http://allegro.pl/mikado-zestawy-splawikowe-bat-10-szt-poradnik-i3219107614.htmlJaki ciężar spławika dobrać, gdyż może być duża fala nigdy nic nie wiadomo w końcu to rzeka.
HELP !!
Pozdrawiam :D

Witam
tego zestawu osobiście nie polecam ma dużo wad ?
Proponuje abyś kupił sobie w sklepie wedkarskim 3 bombki w gramaturach 3,6,8 gram i do tego oliwki, na rzekę to są uniwersalne i sam zrób zestawy. (2013/05/14 19:03)

Boolek


Czy mógłbyś mi podać jakiś link, który dokładnie podkreślił to o co ci chodzi, gdyż szukałem w internecie i wyskoczyło mi na każdej stronie co innego : ) (2013/05/14 21:45)

Boolek


A jeszcze pytanie jaką grubość żyłki najlepiej wybrać ? (2013/05/14 22:31)

pavlosso


Żyłeczka 0,12, przypon 0,10, jak nie bedzie brań można jeszcze cieniej (wkońcu to zawody wiec sztuka się liczy:)) ) (2013/05/15 07:39)

Boolek


no tak w sumie racja : ) (2013/05/15 11:30)