Zaloguj się do konta

Zegrze - zero brań w tym sezonie.

utworzono: 2014/09/15 14:51
tyci2

Witam,
mam małe pytanie, czy w tym sezonie macie sukcesy na Zegrzu? U mnie praktycznie zero brań przy paru wypadach (okolice Łachy, Wierzbicy, Arciechowa). Nastawiam się na grunt zwykle Leszcz. Co ciekawe przy ujściu Bugu do Zegrza bywa całkiem nieżle - wchodzą głównie sztuki 0,5-1kg. Kogo nie spotkam w tych okolicach też narzeka. Czy jeszcze gdzieś tam na Zegrzu da się coś z białorybu połowić. Ja preferuję wody stojące więc wypady nad Bug to tak mniej chętnie.
[2014-09-15 14:51]

JKarp

Warto przeczytać: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16594735,Jak_smakuja_ryby_z_Zalewu_Zegrzynskiego__Przekonaj.html
"Na tutejszych wodach pracuje pięć dwuosobowych ekip - ośmiu rybaków licencyjnych i dwóch zawodowych na etacie Ośrodka Rybackiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego w Wierzbicy.
Połowy trwają od czerwca do grudnia, od wtorku do piątku ( weekendy są zarezerwowane dla wędkarzy). Czasem w sieci zegrzyńskich rybaków trafia 300 kg ryb, a czasem jedynie 30 kg.W sumie daje to - jak podaje wspomniana analiza - ok. 20 ton rocznie. Dla porównania, według oficjalnych danych, na haczykach wędkarze wyciągają z wód zalewu ok. 160 ton ryb."
Pozostawię to bez komentarza. A zdanie, że w okolicznych lokalach gastronomicznych nie kupi się i nie zje ryby to jakiś absurd.
JK
[2014-09-15 15:49]

O co chodzi zero brań no i bardzo dobrze tzn. że odłowy selekcyjne i kontrolowane zostały przeprowadzone prawidłowo. Czyli skutecznie zapobieżono nadmiernej populacji ryb a zwłaszcza leszcza. No co prawda zostało jeszcze parę niedobitków karłów ale w myśl zasady CHŁOP ŻYWEMU NIE PRZEPUŚCI.  A PRĄDEM FRANCE PRĄDEM !!!!!!!
Julian
[2014-09-15 17:50]

getka

300 kilo  to kpina jakiś czas temu słyszałem przechwałki o 400 kilo leszcza i nawet do 200 300 kilo drapieżnika!!! Rzecz jasna jak jest leszcz to jest też piękny sandacz oraz inny drapieżnik. 160 ton to chyba złowiono od początku istnienia Zalewu bo ryby to łowi się mniej niż na lekarstwo. Ps piękne liny pewnie łapane przed tarłem pod samym brzegiem przed trzcinami!!!!
[2014-09-15 20:37]

tapi75

Witam , mam pytanko czy na Zegrzu coś się jeszcze dzieje rybka bierze jeszcze z brzegu ?? [2014-11-13 23:10]

przemo1980

Witam , mam pytanko czy na Zegrzu coś się jeszcze dzieje rybka bierze jeszcze z brzegu ??


Pewnie,że się dzieję ! Nie licz ,że znajdziesz dużo głupków żeby ci o tym pisać.
Siedząc przed komputerem i w każdym temacie (Zegrze , Kanał Żerański,itp) zadając tylko pytania na pewno się nie dowiesz...
[2014-11-14 00:11]

tapi75

wiesz czasem wolę spytać ponieważ nad Zegrze mam około 80 km. Ale sa też życzliwi którzy często na priv podają konkretne odpowiedzi. Nie dla wszystkich to taka tajemnica. [2014-11-14 20:23]

marciniwona

Z tego co wiem to u ujścia rzeki bug mają zezwolenie na siaty i trzepią! Mój znajomy kupuje od nich duże ilości właśnie leszcza i z tego co mówił bardzo duzo go odławiają lecz narzekają że jest go coraz mniej!Więc powodzenia!Pozdrawiam!
[2014-11-14 21:06]

tapi75

Dzieki za odpowiedź , przez te odłowy to wyczyszczą całe jezioro tragedia [2014-11-14 21:23]

tapi75

Witam , koledzy jak sytuacja na Zegrzu bierze coś ?????????????? [2015-06-08 20:55]

JKarp

W ramach dobrze prowadzonej gospodarki rybackiej na Zegrzu działa dwanaście ekip rybackich. Ale jak to powiedział nasz Prezes " trzeba odłowić te duże żeby te mały miały gdzie rosnąć "
" Warto tu także przytoczyć wypowiedź prezesa zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW, udzieloną miesięcznikowi „Wiadomości Wędkarskie” (3/2015 str. 63), a  odnoszącą się właśnie do odłowów rybackich w Zbiorniku Zegrzyńskim: – „ prowadzonych badań jednoznacznie wynika, że w przypadku Jeziora  Zegrzyńskiego dwa systemy połowu ryb, tj. wędkarski i sieciowy, wzajemnie  się uzupełniają. Połowy sieciowe mają charakter biomanipulacyjny, korzystnie  wpływający na rozwój gatunków atrakcyjnych dla wędkarzy. W opinii naukowców,  zwiększenie odłowów sieciowych nawet czterokrotne nie miałoby istotnego  wpływu na wyniki uzyskiwane w połowach rekreacyjnych. Warto podkreślić, że  odłowy rybackie prowadzone są w bardzo ograniczonym zakresie – od 1 czerwca  do końca roku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy, i dotyczą przede  wszystkim gatunków karpiowatych. Rybacy są zobowiązani do wypuszczania  sandaczy, szczupaków i sumów. W sezonie odławiają około 5-6 kg ryb z ha, w  tym 95 % karpiowatych. Natomiast połowy wędkarskie wynoszą 40 kg z ha, w tym  ponad 45% to gatunki drapieżne. Te dane potwierdzają naukowcy z Instytutu  Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, którzy w ostatnich latach prowadzili  kompleksowe badania zbiornika”."
JK

[2015-06-09 06:43]

JKarp

Nie wiem czy tylko ja nie widzę cytatu ale zacytuję jeszcze raz: "Warto tu także przytoczyć wypowiedź prezesa zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW, udzieloną miesięcznikowi „Wiadomości Wędkarskie” (3/2015 str. 63), a  odnoszącą się właśnie do odłowów rybackich w Zbiorniku Zegrzyńskim: – „Z  prowadzonych badań jednoznacznie wynika, że w przypadku Jeziora  Zegrzyńskiego dwa systemy połowu ryb, tj. wędkarski i sieciowy, wzajemnie  się uzupełniają. Połowy sieciowe mają charakter biomanipulacyjny, korzystnie  wpływający na rozwój gatunków atrakcyjnych dla wędkarzy. W opinii naukowców,  zwiększenie odłowów sieciowych nawet czterokrotne nie miałoby istotnego  wpływu na wyniki uzyskiwane w połowach rekreacyjnych. Warto podkreślić, że  odłowy rybackie prowadzone są w bardzo ograniczonym zakresie – od 1 czerwca  do końca roku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy, i dotyczą przede  wszystkim gatunków karpiowatych. Rybacy są zobowiązani do wypuszczania  sandaczy, szczupaków i sumów. W sezonie odławiają około 5-6 kg ryb z ha, w  tym 95 % karpiowatych. Natomiast połowy wędkarskie wynoszą 40 kg z ha, w tym  ponad 45% to gatunki drapieżne. Te dane potwierdzają naukowcy z Instytutu  Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, którzy w ostatnich latach prowadzili  kompleksowe badania zbiornika”."
JK [2015-06-09 08:33]

Jędrula

Janusz , oni tam coś jarają albo mają już takie charaktery jak nasi politycy , kłamią w oczy i myślą , że my w to uwierzymy ! [2015-06-09 08:48]

tapi75

to co nie ma co jechać na Zegrze ????????? [2015-06-09 21:40]

getka

Jętka kolega aż gęsto chyba sobie daruj.
[2015-06-09 22:38]

tapi75

ok dzięki , to kiedy jechac ? [2015-06-09 23:26]

Ja to z zalewu już dawno sie "wyprowadziłem " ok. 2004r i z tego co wiem to jest tam wielki h...j do dnia dzisiejszego.
[2015-06-09 23:56]

Jędrula

To bardzo smutne co piszecie Panowie . Zegrze to piękne i wielkie jezioro , aż trudno uwierzyć , że mimo bliskości stolicy umiera . Najlepsze jest to , że ryb jest tam coraz mniej a w otaczających knajpach można zjeść każdą rybę z tego zbiornika , niezależnie od pory roku i okresu ochronnego . [2015-06-10 08:28]

JKarp

No ale moją petycję podpisało 673 osoby przez dwa lata :-((((A info o tej petycji dostały wszystkie koła skupione nad Zegrzem i w Warszawie.
http://www.petycjeonline.com/signatures/stop_legalnym_klusolom/start/0
JK [2015-06-10 12:53]