Zaloguj się do konta

Zebranie 2010

utworzono: 2010/01/26 21:56
okon27

Jakie są wnioski po zebraniu czy w końcu nasze kolo wpuśi jakieś ryby jak przysyalo na nasze skladki?
[2010-01-26 21:56]

kuzyn78

No kolego ryb było wpuszczonych na dwa zbiorniki 2.5 ton w roku 2009, co było bardzo restrykcyjnie pilnowane przez Komisje Zarybieniową.Ja i paru innych  chcieliśmy ,żeby w końcu zarybić inną ryba ,taką jak :płoć,leszcz,kleń,jaź,lin,ale cóż na zebraniu królowali karpiarze i w głosowaniu to nie przeszło.Niestety tak zagłosowała większość   i będziemy mieli w naszych wodach tylko tego przeklętego karpia,a na zawodach będziemy łowić po dwa okonki.Wspomnę tylko że Zarząd chciał w tym roku zarybić innymi gatunkami ,ale skoro chcecie mieć tylko karpia to go będziecie mieć-smutne to jest lecz nic jako Zarząd w tej sytuacji nie możemy zrobić.
[2010-01-27 15:06]

kuzyn78

Znów wpuścimy 2,5 tony karpia i po dwóch tygodniach go już nie będzie,a co z resztą roku-oczywiście będzie ,że Zarząd winny bo nie ma ryb.
Powiem jedno jeżeli w tym roku zarybilibyśmy 0,5 toną karpia ,a resztę czyli 2 tony ryb innego gatunku to na pewno ryb by nie zabrakło ,bo ta ryb (2 tony)nie została by wyłapana ,a najważniejsze zaczęła by się rozmnażać i woda by żyła .A tak co ,tak jak wspomniałem wyżej dwa tygodnie i po rybie .Później oczywiście szukamy przyczyn -pewnie Zarząd ukradł rybę lub oszukał na papierze, a przypomnę jak rok temu na zebraniu zdowczo -wyborczym Grzegorz Gała miał takowe podejrzenia i dlatego został wybrany w roku 2009 do Komisji Zarybieniowej.Po roku zarybień przyznał że wszystko było w jak najlepszym porządku(2,5 tony ryb wpuszczonych)a ryb w zbiornikach nie ma.Więc co Zarząd kombinuje ?Czy wędkarze są pazerni na mięso?
[2010-01-27 15:21]

Falco

Witam,ja mam pytanie z innej beczki: czy oprócz zalewu/glinianki/zielęcic (zbiornik) przewidziane jest zarybienie Grabii?Zgodzę się z kuzynem, że zarybianie tylko karpiem i tylko zbiorników zamkniętych nie różni się od hodowli prywatnego podmiotu gospodarczego (po prostu w tym przypadku jest tak jakby więcej podmiotów).Od razu uprzedzę kontrargument, że Grabią to ryby spłyną nie wiadomo gdzie.- Tak pewnie i spłyną ale większość kolegów wędkarzy łowiących na pobliskich rzekach nie łowi tylko w okol. Łasku. Spotykam wędkarzy z Łasku na przyujściowych odcinkach Grabii, na Widawce, Warcie.Pozdrawiam  [2010-01-28 10:00]

kuzyn78

Tego nie wiem,ale myślę że z tym pytaniem musisz sie kierować do Okręgu bo w tej kwestii to właśnie Okręg jest władny.
[2010-01-28 13:50]

Falco

Rozumiem to znaczy nie rozumiem: koło wędkarskie np. z Łasku nie może zarybić rzeki? [2010-01-28 14:26]

okon27

W końcu coś konkretnego popieram w 100% te zarybienia płocią leszczem linem i to nie tylko zbiorników warto by było puścić trochę do Grabi
[2010-01-28 17:07]

kuzyn78

Niestety Koło Grabia Łask nie jest gospodarzem rzeki.  [2010-01-28 19:09]

kuzyn78

[2010-01-28 19:11]

okon27

To jak w końcu z zarybieniami w tym roku będzie co połapać?
[2010-02-03 15:06]

kuzyn78

Wczoraj było zebranie zarządu z Komisją Zarybieniową i teraz to zależeć będzie tylko od tego organu.
Komisja na następne zebranie ma  przedstawić plan zarybieniowy na ten rok wraz z wyszukaniem hodowli w której kupimy rybę w miarę rozsądnej cenie,więc pożyjemy zobaczymy.
Z tego co wstępnie zostało zatwierdzone , zarybienia wiosennego nie będzie ,ponieważ jest obawa o wysoki stan wody i takowe zarybienie w tym okresie nie miało by sensu. Tu przychylam się do tej decyzji,bo ryba wpuszczona przy wysokiej wodzie po prostu wyjdzie ze zbiorników.
[2010-02-03 19:49]

kuzyn78

Mowa oczywiście o zbiorniku ,,Zajączek" bo ze zbiornika w Łopatkach nie wyjdzie bo nie ma nóg :):)
[2010-02-03 21:20]

mysza1970

Panowie jeżeli chodzi o zarybianie rzeki Grabii jest ona zarybiana zgodnie z operatem wodno prawnym i inne zarybiania np. przez wasze koło było by nielegalne na dowód tego odsyłam na stronę naszego Okręgu http://www.pzw.org.pl/47/ jest tam stosowna informacja dotycząca zarybień za zeszły rok. Pozdrawiam wędkarzy z Koła Łask Grabia.
[2010-02-04 16:01]

wojtas321

Najwięcej karpia ja popieram kolegów i wolałbym osobiście zarybieniem okoniem i  linem
[2010-02-05 06:52]

okon27

Czytałem o tych zarybieniach i mam pytanko na którym odcinku te zarybienia się odbywają czy w rejonie Lasku czy dalej w stronę Widawki brzmi to obiecująco.Często chodzę ze spinem czy splawiczkiem po Grabce i zwłaszcza w okresie letnim przy niskim stanie wody nie zaobserwowałem żadnych węgorzy czy lipieni rozmowy z tubylcami tj. dziadkami co siedzą cale dnie nad wodą wynika że ciężko o rybkę
[2010-02-05 08:22]

mysza1970

Przepraszam ale nie odpowiem na to pytanie "to jak by kłusownikom i innym wystawić na muszkę zwierzynę" A zarybienia są prowadzone w różnych odcinkach rzeki Grabi to mogę zapewnić . Sam osobiście znam wędkarzy wędkujących na tej rzece z dobrymi wynikami.

Pozdrawiam
[2010-02-05 16:46]

okon27

Zle mnie zrozumiałeś chodzi o to żebyś powiedział czy przed Łaskiem czy za ja nie chcę dokladniej,a jeżeli chodzi o tych wędkarzy to co łowią?
[2010-02-05 20:16]