Zebranie sprawozdawcze w kole

/ 6 odpowiedzi
Witam wszystkich.Panowie czy ktoś zna przepisy PZW na tyle żeby odpowiedzieć mi na pytanie.Czy prezes koła ma prawo odmówić udziału w zebraniu sprawozdawczym za 2012r ,członkowi który w 2013r postanowił zmienić koło i przeniósł się do innego?Pytanie drugie.  W kole ustalone są nagrody za zajęcie określonego miejsca w rankingu za cały rok,oraz w poszczególnych dyscyplinach.Czy prezes koła ma prawo nie wręczyć tej nagrody członkowi który w następnym roku zmienił koło na inne?Z góry dziękuję za odpowiedż.
Zibi60


W zebraniu sprawozdawczym koła uczestniczą członkowie tego koła i zaproszeni goście. Jeśli przed terminem zebrania opłaciłeś składkę w innym kole, to miał prawo Cię nie dopuścić do udziału.
Twoje przejście do innego koła - tak podejrzewam - było spowodowane zatargiem z zarządem, a to zarząd jest dysponentem nagród. (2013/03/29 08:33)

hardrob


Moje przejście do innego koła spowodowane było pogarszającą się atmosferą w kole.Na przejście do innego koła zdecydowało się oprócz mnie ok 3/4 aktywnych członków.Co do nagród to nie zająłem miejsca premiowanego nagrodą ,a moje pytanie dotyczyło innych członków którzy odeszli z koła.Tak nawiasem mówiąc to kolejności w Grand Prix za 2012r nie można było się dowiedzieć, ponieważ tabela nie była uaktualniana od chyba czerca 2012, a póżniej znikneła całkowicie.Moim zdaniem (może jestem w błędzie) prezes koła ( "gdyby miał jaja") w takiej sytuacji powinien zaprosić zainteresowanych i  podzielić zebranie na dwie części.Po części oficjalnej i wręczeniu nagród (za 2012r) mogłby podziękować "nie członkom" i po ich wyjściu zająć się sprawami bieżącymi koła.Tak to powinno moim skromnym zdaniem wyglądać.  Może się mylę ,jestem tylko "szarym robolem" i nie znam się na tych sprawach ,ale ja bym to tak rozwiązał.Zmiana nie była spowodowana jakimś szczególnie ostrym konfliktem.A jak mówią niektórzy, migracja między kołami to normalna rzecz. Jedni odchodzą a inni przychodzą. A myślą - odeszłeś to pocałuj mnie w ......... nos ;). (2013/03/29 09:51)

u?ytkownik96474


Odszedłeś z koła a chcesz mieć na nie wpływ. Coś tu nie gra skoro masz nowe koło to interesuj sie teraz nim. Prezes nie musi nikomu obcemu w kole (a takim sie stałeś) się tłumaczyć. Trzeba było na zebraniu  walczyć i wypominać a dopiero potem się przenieść. Daliście ciała . (2013/03/29 10:05)

Zibi60


Moim zdaniem (może jestem w błędzie) prezes koła ( "gdyby miał jaja") w takiej sytuacji powinien zaprosić zainteresowanych i  podzielić zebranie na dwie części.Po części oficjalnej i wręczeniu nagród (za 2012r) mogłby podziękować "nie członkom" i po ich wyjściu zająć się sprawami bieżącymi koła.

Nie można dzielić Walnego Zebrania Członków na oficjalne i nieoficjalne - to jest najwyższa władza koła i tam powinniście zająć się tematem pracy zarządu i prezesa, jak radzi @hoplita.
Jeśli już, to mógł wręczyć nagrody po zebraniu, ale dlaczego ma dawać nagrody komuś z innego koła i uszczuplać budżet swojego ?
Odchodząc z koła daliście wyraz swej bezradności wobec działań prezesa, zamiast próbować coś zmienić na walnym.
Tak z ciekawości - prezes nadal działa ? (2013/03/29 10:42)

jurek


Zgadzam się z kolegami , mogłeś poczekać z tym przejściem do drugiego Koła .

Ale z drugiej strony , jeżeli to było za 2012 rok , to Pan Prezes powinien mieć gotową listę , tych nagrodzonych do końca 2012 roku . I powinien wywiązać się z tych rankingów w poszczególnych dyscyplinach ......... przynajmniej było by to jasne i sprawiedliwe , wszak w całym poprzednim roku byłeś członkiem tego Koła i uczestniczyłeś w tych rankingach .
(2013/03/29 13:03)

hardrob


Dzięki za odpowiedzi.Nie chodzi mi o nagrody,po prostu chciałem wiedzieć jak to wygląda ze strony prawnej.Tak jak kolega zauważył listy nagrodzonych na pewno były gotowe na koniec roku.Dwa lata temu zebranie było pod koniec grudnia, a w tym roku jak odeszło dużo ludzi, z terminem zebrania zwlekano do lutego. Ale każdy ma prawo do ustalenia dowolnego terminu.Jeszcze raz dzieki za opinie.KORZYSTAJĄC Z OKAZJI ŻYCZĘ WSZYSTKIM KOLEGOM WESOŁYCH ŚWIĄT. (2013/03/29 15:12)