Zaloguj się do konta

Zdjęcie niewymiarowego szczupaka to powinno być ka

utworzono: 2011/07/16 22:12
jaro555

jek to zobaczylem to prawie z nerwo z krzesla spadlem, zreszta sami ocencie czy mozna tak postepowac!!!??? oto link: http://www.wedkuje.pl/wedkarski-rekord,szczupak,169669 [2011-07-16 22:12]

Jest karalne przecież [2011-07-16 22:21]

Marek Tczew

Jestem za, wymiar ochronny nie zachowany a jeszcze publikuje zdiecie. Zalosne i to niby wedkarz , Niby wedkarz.......
[2011-07-16 22:21]

Hubson8

No rzeczywiscie ten wędkarz bardzo źle postąpił (o ile można go nazwać wędkarzem). Takich ludzi nazywamy psełdowędkarzami i taka jest prawda... To jest właśnie POLSKA kultura, tak własnie dbamy o nasze piękne środowisko.. I potem dziwimy się że z roku na rok coraz mniej ryb ;/... Pozdrawiam , oby było jak najmniej przekroczenia takich praw... Pamietajmy: DBAJMY O NASZE ŚRODOWISKO!!!. [2011-07-16 22:21]

FriQ

Bo wam żyłka pęknie.... Tak się ciskacie, o matko jednego szczupaka zabrał i już halo robicie..
[2011-07-16 22:24]

ryukon1975

Bo wam żyłka pęknie.... Tak się ciskacie, o matko jednego szczupaka zabrał i już halo robicie..

Szczupak to by był od 60 cm w górę ,to jest narybek.

[2011-07-16 22:29]

Hubson8

Friq, widac od razu żę nie zalezy ci na naszym środowisku ;). Najlepiej powiedzieć: ,,Wielkie mi halo", przypuszczam że ty też tak robisz... Więc prosze cie daj pogadac normalnym wędkarzom o zdrowym rozsądku dobrze?? I bez tu zadnej ,,spiny" przez kabel. [2011-07-16 22:34]

piotrcarp

sa jakies przepisy i powinno sie ich przestrzegac za takie cos powinna byc odebrana karta a takich pseudo wedkarzy jest wiecej jedni wedkarze staraja sie wypuszczac ryby zeby bylo co lapac a inni biora co popadnie zalosne!!!
[2011-07-16 22:36]

Grzeechu1

Dla mnie to bzdura. Tzn- no gostek przegiął trochę-no ale cóż i takich nie brakuje.Natomiast dziwi mnie fakt,ze portal sam nie usunął tego zdjęcia i nie ukarał go w jakiś sposób.No ale jak mógł to robić skoro wymiary ochronne ryb na tym portalu także są nie aktualne- i TU WŁAŚCICILE PORTALU POWINNI się wstydzić!!!!!!na dolnym Śląsku: szczupak i sandacz od tego roku ma wymiar 50cm- okoń który nie miał wcale znowu ma 15cm.Więc KTo tu tak naprawdę powinien się wstydzić?????? [2011-07-16 22:47]

jaro555

posluchaj, z tego jednego szczupaka o kotrym mowisz,  jezeli nie bedzie naszej reakcji zrobi sie 30 a ze sa one nie wymiarowe nie beda mialy mozliwosci rozrody az w koncu w naszych wodach nie bedzie ryb. musimy na to reagowac! pozdrawiam, mam nadzieje, ze zmienisz zdanie ;) [2011-07-16 22:51]

Grzeechu1

osobiście wypuszczam 99.5% ryb złowionych. Jestem zwolennikiem "złap i wypuść".A im większa ryba tym bardziej powinno jej się zwrócić wolność.a jak mam ochotę zjeść rybkę do idę do sklepu rybnego- ryby łowie dla hobby i żeby prebywać na łonie natury
[2011-07-16 23:12]

mimi127

Panowie, podejrzewam że to niewiedza i bardzo często zmieniające sie prawo. A do tego młody wędkarz ze starym regulaminem z 90dziesiatych lat [2011-07-16 23:25]

mimi127

FriQ , zabiersz głos kiedy chcesz podgrzać atmosfere. Pewnie nie masz pojęcia o wielu sprawach dotyczących wędkarstwa i forum na portalu "WEDKUJE" czepiasz sie najmniejszych szczegółów a sam nie wiele wiesz!! Lepiej było by żebyś sie nie odzywał kiedy starsi rozmawiają.....

[2011-07-16 23:51]

JOPEK1971

Ja bardziej był bym za ganieniem tych którzy zabijają okazałe ryby,taki szczupły mógłby skończyc swój żywot np.w paszczy większego szczupaka,lub innego drapieżnika polującego na ryby,więc nie przesadzajmy,może nasz młodszy kolega tego nie wiedział że RAPR dopuszcza do zabicia 5cm dłuższą rybę tego gatunku ;-) [2011-07-17 01:25]

withanight88

Panowie, podejrzewam że to niewiedza i bardzo często zmieniające sie prawo. A do tego młody wędkarz ze starym regulaminem z 90dziesiatych lat

Może się myle ale w polsce minimalny wym. ochronny szczupaka to chyba 45 cm był.

[2011-07-17 02:54]

ryukon1975

Jak zaczynałem łowić szczupak miał wymiar ochronny 40 cm,a nie jestem jeszcze całkiem stary no może pół stary.:)
[2011-07-17 07:32]

mimi127

Jak zaczynałem łowić szczupak miał wymiar ochronny 40 cm,a nie jestem jeszcze całkiem stary no może pół stary.:)

Dokładnie tak jak mówisz Kolego:) A sandacz miał 45cm a do tego okres ochronny sandacza był od 15ego marca do  końca maja :) I chyba było więcej tych ryb niż dzisiaj

[2011-07-17 08:26]

miszczunio

Widzialem to zdjecie i co? Gdzie jest napisane, ze on tego szczupaka zabral? Jak na moj gust to ten szczupaczek lezy na dnie lodki i ma jeszcze nie wyjeta kotwice z pyska. Jak mozna posadzac kogos o klusownictwo nie majac na to dowodow? Nie wiem czy ja mam racje czy ci ktorzy go tak atakuja, ale powtarzam jeszcze raz jaka macie pewnosc, ze on go zabral i zjadl? Komentarze pod zdjeciem to dopiero szczyt chamstwa.
[2011-07-17 08:32]

Dla mnie to bzdura. Tzn- no gostek przegiął trochę-no ale cóż i takich nie brakuje.Natomiast dziwi mnie fakt,ze portal sam nie usunął tego zdjęcia i nie ukarał go w jakiś sposób.No ale jak mógł to robić skoro wymiary ochronne ryb na tym portalu także są nie aktualne- i TU WŁAŚCICILE PORTALU POWINNI się wstydzić!!!!!!na dolnym Śląsku: szczupak i sandacz od tego roku ma wymiar 50cm- okoń który nie miał wcale znowu ma 15cm.Więc KTo tu tak naprawdę powinien się wstydzić??????

Redakcja forum nie jest w stanie nadzorować każdej wrzucanej informacji, wpisu, czy zdjęcia i cenzurować tego, dlatego są moderatorzy, lecz oni również nie są w stanie fizycznie wszystkiego ocenzurować. Stąd pod takimi wstawkami jest opcja ZGŁOŚ NARUSZENIE, co można wykorzystać w przypadku wynalezienia nieścisłości, bądź rażącego łamania regulaminu. Wtedy Redakcja reaguje natychmiastowo po otrzymaniu takiej wiadomości o naruszeniu tegoż regulaminu.

[2011-07-17 08:45]

wojtas8610

wcześniej był 41cm
[2011-07-17 10:39]

wojtas8610

przepisy są po to żeby je przestrzegać choć może nie są najlepsze...

np w Irlandii można brać ryby małe (szczupak do 50cm)  a większego już nie i są po temu powody
przecież czym więcej lat ryba żyje, i czym dłużej nie dała się złapać nikomu ma lepszy materiał genetyczny dla narybku którego z racji wielkości tworzy dużo więcej niż szczupaczek 41cm...

choć w Polsce to i tak nie ma znaczenia bo myślę że jest tu jakieś 20% wędkarzy którzy zawsze i wszędzie trzymają się przepisów i to są wędkarze którzy je znają a wędkarstwo jest ich hobby, największą pasją i miłością natomiast reszta łowi od niedawna dlatego że taka moda jest...
pozdrawiam kolegów
[2011-07-17 10:44]

withanight88

Widzialem to zdjecie i co? Gdzie jest napisane, ze on tego szczupaka zabral? Jak na moj gust to ten szczupaczek lezy na dnie lodki i ma jeszcze nie wyjeta kotwice z pyska. Jak mozna posadzac kogos o klusownictwo nie majac na to dowodow? Nie wiem czy ja mam racje czy ci ktorzy go tak atakuja, ale powtarzam jeszcze raz jaka macie pewnosc, ze on go zabral i zjadl? Komentarze pod zdjeciem to dopiero szczyt chamstwa.

Tak, pewnie masz racje , bardzo możliwe, że szczupak leży na dnie łódki , o czym może świadczyć nie wyjęta kotwica z jego pyska. 

Nie ma co przedwcześnie osądzać. A komentarze są żałosne, typowe dla dzieci neo.

[2011-07-17 11:54]

barrakuda81

Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem...Oczywiście nie pochwalam ale czy ktoś kto ma świadomość że popełnił wykroczenie świadomie się z nim afiszuje?Uruchomcie szare komórki-może to"wypadek przy pracy",nie do końca świadomy błąd.Rozumiem frustracje niektórych z Was ale jak czytam epitety pod adresem tego wędkarza to też wporzo nie jest.Piętnować ale też uświadamiać.Nie wiecie że teraz karty bez egzaminu dają?Nie słyszeliście?Nie wierzę. [2011-07-17 12:04]

jamesbond

słyszałem.... stara sprawa, PZW na kasę idzie jak zwykle. Mi się wydaje że ten szczupły leżał sobie w łodzi bo ma kotwiczkę i się "stroszy". Chyba był żywy i miejmy nadzieję wypuszczony d wody. A wy od razu od debilów wyzywacie.... Żal mi was serio. Ta ryba niekoniecznie była zabrana z łowiska. A wy nawet bez jakiegokolwiek dowodu jakiejkolwiek pewności obrażacie kolesia. Zastanówcie się nad sobą! Ile wy macie lat? 10? Ciekawie czy wy zawsze wszystko robicie zgodnie z prawem! Ludzie no bez przegięć! A takie epitety na kogoś....łatwiej komuś wytykać błędy niż sobie ...   [2011-07-17 12:19]

ryukon1975

Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem...Oczywiście nie pochwalam ale czy ktoś kto ma świadomość że popełnił wykroczenie świadomie się z nim afiszuje?Uruchomcie szare komórki-może to"wypadek przy pracy",nie do końca świadomy błąd.Rozumiem frustracje niektórych z Was ale jak czytam epitety pod adresem tego wędkarza to też wporzo nie jest.Piętnować ale też uświadamiać.Nie wiecie że teraz karty bez egzaminu dają?Nie słyszeliście?Nie wierzę.

Karty teraz dają bez egzaminu?
A kiedy nie dawali?Zawsze dawali egzamin kończył się na opłaceniu go,teraz w czasach gdy rządzi kasa rzecz tylko w tym by wpisać nowego członka a przede wszystkim pobrać od niego opłaty.
Jednak nawet bez egzaminów znam RAPR.Jeszcze pytanie który to z kolei "wypadek przy pracy"?
Jeśli chodzi o komentarze to tez nie popieram,niestety tak teraz jest jak w realu ktoś strachliwy i cichutki to w necie bohater i krzykacz.
[2011-07-17 12:24]

jamesbond

niestety tak teraz jest jak w realu ktoś strachliwy i cichutki to w necie bohater i krzykacz.

dokładnie! Ale ten problem dotyczy nie tylko wędkarzy. Niestety przez neta czujemy się bezpieczni ale namierzenie takiego petenta zajmuje góra 15 minut.  [2011-07-17 12:28]