Zbyt długa rękojeść do wędki

/ 57 odpowiedzi / 8 zdjęć
piotrcarp

Tu tez sie zgadzam calkowicie ze taki Jaxon czy Mikado nie ma startu do Dragona ale pisaniem o tych 80mln PSI to sie osmieszaja:) (2013/11/27 16:54)

DelTor0

Reklama dzwignia handlu :D  (2013/11/27 16:58)

u?ytkownik168824

Tu tez sie zgadzam calkowicie ze taki Jaxon czy Mikado nie ma startu do Dragona ale pisaniem o tych 80mln PSI to sie osmieszaja:)

Ok a np.69 MLN PSI ? (2013/11/27 17:01)

Artur z Ketrzyna

No i jakoś nie widzę żadnej prawdziwiej porady dotyczącej wyważenia kija. A tak tu każdy dywaguje jakie jest to istotne, jak by wiedział co to jest, i na czym dokładnie polega.

Może kto ma zdjęcie tych pierścieni rezonansowych? I może coś więcej o nich powiedzieć.

Bo ja słyszałem o tubach rezonansowych. Jak też czytałem o blankach/rękojeściach wykonanych tak że przenoszą rezonans. Ale nie miałem w ręku takiego kija. Co fakt, ten (na zdjęciu) przenosi dokładnie wszystkie sygnały (drgania ze szczytówki w rękojeść). A jak ktos sie dokładnie przyjrzy pierścieniowi na łączeniu rękojeści z blankiem. To jest tak fajnie wyprofilowany pod kciuka. I idealnie przenosi sygnały pochodzące ze szczytówki

No i zamieszczam schemat rezonansu w rękojeści. Z niego wynika że te pierścienie maja za zadanie przenieść drgania z blanku na rękojeść, a dokładniej uchwyt kołowrotka. (2013/11/27 17:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik168824

Tu tez sie zgadzam calkowicie ze taki Jaxon czy Mikado nie ma startu do Dragona ale pisaniem o tych 80mln PSI to sie osmieszaja:)

Ok a np.69 MLN PSI ?

Dziwnie brniemy w ślepą uliczkę,ponieważ post dotyczy wyważenia kijka ,a doszliśmy do Bóg wie ile MLN PSI.Pzdr. (2013/11/27 17:05)

u?ytkownik168824

No i jakoś nie widzę żadnej prawdziwiej porady dotyczącej wyważenia kija. A tak tu każdy dywaguje jakie jest to istotne, jak by wiedział co to jest, i na czym dokładnie polega.

Może kto ma zdjęcie tych pierścieni rezonansowych? I może coś więcej o nich powiedzieć.

Bo ja słyszałem o tubach rezonansowych. Jak też czytałem o blankach/rękojeściach wykonanych tak że przenoszą rezonans. Ale nie miałem w ręku takiego kija. Co fakt, ten (na zdjęciu) przenosi dokładnie wszystkie sygnały (drgania ze szczytówki w rękojeść). A jak ktos sie dokładnie przyjrzy pierścieniowi na łączeniu rękojeści z blankiem. To jest tak fajnie wyprofilowany pod kciuka. I idealnie przenosi sygnały pochodzące ze szczytówki

No i zamieszczam schemat rezonansu w rękojeści. Z niego wynika że te pierścienie maja za zadanie przenieść drgania z blanku na rękojeść, a dokładniej uchwyt kołowrotka.

Nie wiem kolego jak te pierścienie wyglądają,i jak są zrobione,ponieważ swoich patyków nie rozbierałem.Jeśli o wyważenie chodzi to sam powinieneś wiedzieć jak ta wędka po skróceniu dolnika zachowuje się nad wodą.Rezonans lub pierścienie rezonansowe były tylko dodatkiem do Twego postu.

(2013/11/27 17:09)

u?ytkownik168824

Sorry nie powinienem dodawać postu o pracowni i pierścieniach rezonansowych.Mój błąd (2013/11/27 17:11)

DelTor0

Paweł tu mamy podobne zdanie ,tylko dragon wszystkie blanki ma z Toraya także czy to made in ''Czajna'' czy coś innego to nie wiem.Wytłumacz mi jedno skąd inni polscy producenci biorą blanki?Skoro do Dragona dzieli ich przepaść cenowa jak i jakościowa?

Co do polskich firm to sie zdecydowania zgodze ze Dragon mam najlepsze kijki. Toray jako firma nie robi blankow tylko maty weglowe, takze jaka pozniej jest technologia produkcji to nie wiem. Pewnie Dragon tez do konca nie wie, bo swojej fabryki w Chinach nie ma, tylko sklada zamowienie zeby mu takie wedki czy blanki jakas chinska fabryka wyprodukowala.

Od razu podkresle ze nie chodzi mi o to ze Dragon ma zle wedki czy cos podobnego, bo nie ma. Raczej chodzi mi o to ze w porownaniu Dragona za 1000 czy 1300zl do podobnego cenowo patyka na blanku Lamiego czy St.Croix to nie ma startu.

Podam przyklad: 

Mam bardzo fajna Daiwe R'nessa za gdzies 600zl, lubie ta wedke i generalnie wedka bardzo fajna. Ale mam tez MHX tez gdzies za 600zl, a to ani Lami ani Loomis itd. MHX cw do 5g, Daiwa CW do 15g, co wyprawialem tym MHX to Daiwa bym sie nigdy tego nie odwazyl zrobic :D I tu lezy cala tajemnica :)

(2013/11/27 17:17)

DelTor0

Dobra wracamy do tematu :) Tomek mozemy kontynuowac w watku o rodbuilingu bo temat i dyskusja naprawde ciekawa :) (2013/11/27 17:19)

piotrcarp

Co do pytania Artura to wywazyc kijek mozesz przez wklejenie kawalka olowiu zanim przyklei sie zaslepke na dolniku. Tylko najpierw powinno sie zamocowac kolowrotek i zrobic probe ile tego trzebawkleic zeby nie przesadzic:) (2013/11/27 17:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna

Sorry nie powinienem dodawać postu o pracowni i pierścieniach rezonansowych.Mój błąd

Nie sory. Bo może to super rozwiązanie, ja może juto nad wodą sprawdzę kij. I może będzie to super rozwiązanie ta tuba. Bo z tego rysunku wynika że wstawia się ją w miejsce korka. I napewno może więcej ważyć od tego korka. Tak wiec może będzie dobrze rozwiązanie. On tak się nie zachowywał jak ten kij uiszczony przez DelTor0 , środek ciężkości miał ciur dalej. Tak wiec może być to super sprawa. (2013/11/27 17:38)

piotrcarp

Zeby zakladac tube to trzeba caly dolnik przerabiac a to juz jest troche zabawy i kosztow:) (2013/11/27 17:43)

Artur z Ketrzyna

Zeby zakladac tube to trzeba caly dolnik przerabiac a to juz jest troche zabawy i kosztow:)

To wędzisko teleskopowe. tak wiec otwór ma spory. Ja lubię się bawić, tak wiec czekam na instruktaż. Sprawdziłem obecne wyważenie jest o 5 cm przesunięte w stronę szczytówki, od końca rękojeści. Tak wiec nie jest to takie straszne, i prawie nie odczuwalne. Ale z chęcią bym coś takiego zamontował jeśli ma to coś poprawić. Tulei nie muszę bo uchwyt przylega do blanka i dobrze przenosi drgania. Tylko ta tuba co niby to wzmacnia. (jak ona wygląda, gdzie takowe coś dorwać?)
(2013/11/27 17:54)

piotrcarp

Na tym zdieciu co wstawilem to srodek ciezkosci jest okolo 5cm od srodka stopki kolowrotka i tym juz da sie lowic:) Co do tuby to raczej tu na forum bedzie ciezko o dokladna odpowiedz. Mocowanie kolowrotka powinno byc osadzone na pierscieniach rezonansowych a nie wklejone bezposrednio na blank. Na jb. znajdziesz wiecej na temat rezonansu. Nie jest to takie proste kiedys sporo czytalem na ten temat i jedni pisza ze cos to daje a inni ze to bajka? (2013/11/27 18:13)

DelTor0

Sorry nie powinienem dodawać postu o pracowni i pierścieniach rezonansowych.Mój błąd

Nie sory. Bo może to super rozwiązanie, ja może juto nad wodą sprawdzę kij. I może będzie to super rozwiązanie ta tuba. Bo z tego rysunku wynika że wstawia się ją w miejsce korka. I napewno może więcej ważyć od tego korka. Tak wiec może będzie dobrze rozwiązanie. On tak się nie zachowywał jak ten kij uiszczony przez DelTor0 , środek ciężkości miał ciur dalej. Tak wiec może być to super sprawa.

Jak nawet bedziesz mial ten srodek ciezkosci przesuniedy jeszcze z 5cm dalej to tez nie powinna ci sie reka meczyc. Moj patyk wywazelem optymalnie pod dany kolowroetek bez zadnego olowiu w dolniku, tylko sama dlugoscia rekojesci. Ale takiego krociaka bardzo latwo wywazyc :) Takich spinow po 3m to juz tak nie zrobisz :) A ten MHX 57g wagi w calosci, piorko ;)

(2013/11/27 18:16)

u?ytkownik168824

Nie sory. Bo może to super rozwiązanie, ja może juto nad wodą sprawdzę kij. I może będzie to super rozwiązanie ta tuba. Bo z tego rysunku wynika że wstawia się ją w miejsce korka. I napewno może więcej ważyć od tego korka. Tak wiec może będzie dobrze rozwiązanie. On tak się nie zachowywał jak ten kij uiszczony przez DelTor0 , środek ciężkości miał ciur dalej. Tak wiec może być to super sprawa.

Jak nawet bedziesz mial ten srodek ciezkosci przesuniedy jeszcze z 5cm dalej to tez nie powinna ci sie reka meczyc. Moj patyk wywazelem optymalnie pod dany kolowroetek bez zadnego olowiu w dolniku, tylko sama dlugoscia rekojesci. Ale takiego krociaka bardzo latwo wywazyc :) Takich spinow po 3m to juz tak nie zrobisz :) A ten MHX 57g wagi w calosci, piorko ;)

Paweł ale z tego co wiem to operujesz raczej krótkimi patykami prawda?Ja jestem brzegowcem czyli operuje kijkami w przedziale od 2,4 do 2,75,a jak każdy kompetentny wie ,że dłuższe kilki cięzej wyważyć,już nie wspomne o profesjonalne budowanie patyków jak to robisz Paweł także odpowidź znasz sam.Co nie? (2013/11/27 18:40)

u?ytkownik168824

Paweł-Deltoro,Powiedz mi jak osiągnąć środek ciężkości w przypadku serii Guide Select Dragona?Nawet krótkie serie posiadają w żargonie wędkarskim te lecenie na pysk.Oczywiście nie będę się bawił w ucinanie rękojeści,ponieważ szkoda kasy bo wędka kilka zł. nie kosztowała,a mam 3 serie z guide select.Jak to zrobić powiedz mi bez jak to powiem psucia i szpecenia kijka? (2013/11/27 18:47)

u?ytkownik168824

Dodam iż,żaden młunek raczej nie wyważy tych kijków.Nawet sumowy , karpiowy (2013/11/27 18:49)

u?ytkownik168824

a w Zeby zakladac tube to trzeba caly dolnik przerabiac a to juz jest troche zabawy i kosztow:)

Kolego ja wysłałem 2 wędki ,ponieważ chciałem ujżeć czy rezonans naprawdę działa?Otóż po tym zabiegu mogę powiedzieć jedno:Rezonans nic jest nie warty.Wystarczy dobry blank i odpowiednie czucie w dłoni.A w szczególności refleks

(2013/11/27 18:58)

DelTor0

Paweł-Deltoro,Powiedz mi jak osiągnąć środek ciężkości w przypadku serii Guide Select Dragona?Nawet krótkie serie posiadają w żargonie wędkarskim te lecenie na pysk.Oczywiście nie będę się bawił w ucinanie rękojeści,ponieważ szkoda kasy bo wędka kilka zł. nie kosztowała,a mam 3 serie z guide select.Jak to zrobić powiedz mi bez jak to powiem psucia i szpecenia kijka?

Jakbys to chcial zrobic prawidlowo to tak szczerze sie nie oplaca... Za duze koszta. Bys musial przebudowac cala rekojesc. Inne wyjscie zdjac butt cup i dolozyc tam olowiu, ale to takie srednie rozwiazanie, jakbys dolozyl do 20g to OK, ale jakbys musial wiecej to wedka zyskalaby sporo na masie. Czasami ciezko poprawic takie wedki bez duzej ingerencji.

(2013/11/27 19:12)

DelTor0

Dodam jeszcze ze dokladanie olowiu w dolnik zmiekczy Ci wedke, a tego napewno nie chcesz przy sandaczowce. Przy Guide Select trudna sprawa, rekojesci w nich tez bym nie rozpierdzielal bo nawet mi sie podoba ;) (2013/11/27 19:18)

u?ytkownik168824

Dodam jeszcze ze dokladanie olowiu w dolnik zmiekczy Ci wedke, a tego napewno nie chcesz przy sandaczowce. Przy Guide Select trudna sprawa, rekojesci w nich tez bym nie rozpierdzielal bo nawet mi sie podoba ;)

Tu Pawle powiedziałeś raczej to co trzeba przeczytać.Dokładnie również nie mam serca skracać i jednocześnie dociążać dolnika GS-a,bo dla mnie jest to jak lać wodę do dziurawego wiadra. (2013/11/27 20:53)

Artur z Ketrzyna

No to jak, koniec porad?

Dziś je wypróbowałem, i powiem oprócz tego że wędka ani razu nie zaczepiła, nawet nie zawadziła o jaką kolwiek część ubrania. To nic się w niej nie zmieniło.
Tak więc, zabieg przyniósł same pozytywy, bo dziś mogłem poprowadzić przynętę jak chciałem i nic mi nie przeszkodziło. Rewelacja.

Powiem że dalej jestem zainteresowany tą tubą rezonansową. Kto ma schemat lub zdjęcie? (2013/11/28 15:45)