Zbrojenie twistera

/ 6 odpowiedzi
Witam, pytanie które zadam może wydać się banalne- jak zbroić twistery? Chodzi mi o to czy hak powinien znajdować się u góry,  na dole względem wygięcia ogonka, czy nie ma to najmniejszego znaczenia? Ja przeważnie zbroję tak, że jest o góry jednakże ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat. Do napisania tego tematu skłoniła mnie sprzeczka z kolegą;)
u?ytkownik93695


Ja zbroję twistery w ten sposób że haczyk wychodzi tuż przed ogonkiem, haczyk jest skierowany do góry tak jak ogonek. (2012/01/12 11:00)

pixon


Ogólnie to zależy czym (czy jest to hak czy główka jigowa) uzbrajasz twistery i jakiej one są wielkości. Jeżeli używasz główek jigowych to są one tak z reguły skonstruowane, a raczej wyważone, że hak zawsze będzie wystawał do góry bo tak jest obciążony. Inna sprawa jak używasz haków bo łowisz paprochami z trokiem. Moim zdanie hak skierowany do góry to mniej zaczepów, które są bardzo uciążliwe. (2012/01/12 12:02)

argul


a ja zbroję haczyk  w dół ogonek do góry haczyk zawsze będzie szedł w dół i odwracał twisterka oczywiście jeśli chodzi o boczny trok i małe paproszki a na główkach hak do góry ogonek do góry
(2012/01/12 12:04)

vistula


Ktos, za dzieciaka, naopowiadal mi bajek jak to haczyk glowki jigowej moze zaklocic pracetwistera gdy ogonek gumki bedzie z nim w jednej plaszczyznie. Ma to podobno  mniejsze znaczenie na wodach plynacych anizeli na stojacych.Bajki, nie bajki - jakos z przyzwyczajenia, gumki nadziewam na glowki tak by ich ogonki skierowane byly do dolu. (2012/01/12 15:28)

bobus86


ja mam kilka tak uzbrojonych kilka tak.lowie na oba  i okonie ladnie pukaja (2012/01/12 18:51)