Zbrojenie gum

/ 9 odpowiedzi
witam kolegów mam pytanie czy ma ktoś  jakiś sposób na uzbrojenie gumy typu kopyto w kotwiczkę, jest to łowna przynęta ale z pojedynczego haczyka często ryba schodzi,może  jest sposób na założenie kotwiczki i odpowiedniego obciążenia. dziękuje za porady, pozdrawiam

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik44618

Niektórzy używają cienkiego drutu dentystycznego. Nierdzewny i wytrzymały. Dozbrajają gumy od spodniej strony.
(2010/10/12 15:04)

jamesbond

Kupujesz krótki przypon (grubość nie gra roli) następnie wbijasz główkę jigową i tam gdzie ma być kolanko haczyka musisz wbić przypon (krętlikiem) i przez oczko przełożyć haczyk jiga. Dopinasz kotwiczkę na agrafce i jednym grotem wbijasz w gumę. Gotowe!!!
Są jeszcze inne mytody. Na Taakiej rybie jest filimik pokazujący dozbrajanie za pomocą takich fajnych dwygrotowych kotwiczkach. poszukaj może bardziej przypadnie Ci do gustu niż powyżej podany przeze mnie sposób (2010/10/12 20:52)

andi116

dzieki kolego połamania kija pozdro (2010/10/12 23:31)

u?ytkownik44916

Można też bliźniaka wbić najpierw w gumę, a potem dopiero uzbrajając gumę główką przewlec kolanko główki przez oczko bliźniaka i klasycznie wyprowadzić hak główki. Bez pierdzielenia z motaniem dodatkowych przyponów i zakłócaniem pracy przynęty. Działa. (2010/10/12 23:47)

u?ytkownik4878

Ja mniejsze kopyta, rippery dozbrajam podwojnymi kotwicami (nie lutowane).

Kotwicę dajesz od spodu gumy. Przez oczko tej kotwicy przekladasz kolanko haka jigowego i gotowe.

Większe rippery dozbrajam kotwicami potrójnymi. Kupiłem zwykłą stalkę na przypony, tyueje zaciskowe i agrafki. Sam montuję taka kotwice na odpowiedniej długości stalce i agrafką przypinam ją do oczka główki jigowej, jeden grot kotwicy wbijam w gume i gotowe.

Byc może takie dozbrajanie, oslabia troche skuteczność przynety, ale szczupale praktycznie z takich dozbrojek nie zchodzą.

Pozdrawiam

(2010/10/13 07:36)

ponikwoda

Potwierdzam, bardzo dobry i sprawdzony sposób. Pozdrawiam. (2010/10/18 22:09)