Zbrojenie trupka hakiem do bocznego troka?

/ 6 odpowiedzi
Witam Ostatnio chciałem kupić w wędkarskim haczyki do połowu  sandacza na trupka, ale że byłem "na szybko w tym oto sklepie" to zmylony wizerunkiem ryby drapieżnej na opakowaniu, postanowiłem je kupić. W domu je ogl±daj±c stwierdziłem, że s± to haczyki do metody spinningowej.Tutaj nasuwa się pytanie: czy nie będzie przeszkód aby tymi haczykami łowić drapieżniki z gruntu?, czy mam kupić haki do połowów gruntowych?P.S. Te haczyki s± podobnej budowy co haczyki węgorzowe (długi trzonek)Pozdrawiam
Bernard51

Piotrek jeżeli będziesz szył trupka i hak przez pyszczek to może być ten węgorzowy, natomiast przy zaczepieniu o ogonek lub płetwę grzbietow±(czego nie radzę, sandacz wyczuje hak) to użył bym szerszy grot haka. (2013/07/16 07:19)

xperianaov

Dziękuje
A tak poza tym, to s± dwa sposoby zbrojenia rybek:
-wbija się haczyk w pyszczek, tak aby żywiec zwisał na haczyku, grot wtedy jest zwrócony w t± sam± stronę co jest pyszczek
-przeszywa się żyłkę od ogonka w kierunku pyszczka, wtedy haczyk wystaje z gęby, jest grotem do ogonka
I tu nasuwa się pytanie: który sposób jest odpowiedni w przypadku tego haka?
Z góry dziękuje za odpowiedĽ (2013/07/16 15:09)

Bernard51

Na szczupaka to bez różnicy ale przy sandaczu i węgorku to grot w kierunku ogona.
No i trupek przeszyty przy wyrzucie nie spada z haka. (2013/07/16 15:31)

pynio666

Witam, a ja bym Ci proponował kupić kotwiczke dwuramienna specjalna na sandacza, ostatnio troche o tym czytałem i sam próbowałem i sprawdza się:) (2013/07/16 17:21)

notaki

Z kotwiczkami nie jest tak latwo. Sam swojego czasu łowiłem sandacze nawet na trójramienne kotwiczki ( trupek igła przeszyty od nasady płetwy grzbietowej do ogona pod skor±, a następnie wci±gnieta kotwiczka tak, że dwa groty leżały na skórze a trzeci wystawał wzdłuż płetwy grzbietowej ) Metoda kapitalna pod warunkiem uzycia odpowiednio małych kotwiczek , tzw "czere¶niowych" ( kto łowił klenie na czere¶nie ten wie ), niestety w okręgu nowosadeckim wprowadzono zakaz uzywania kotwiczek przy połowach na zywca i trupka.
Proponuje sprawdzić, czy w Waszych okregach uzywanie kotwiczki jest dozwolone. (2013/07/16 18:03)

pynio666

to fakt nie jest łatwo, sam nieraz sie meczyłem zeby ja jakas sensownie zaczepić. na szczescie w moim okregu nie jest ona zabroniona:) (2013/07/16 18:14)