Zbrojenie paprocha 38 mm

/ 6 odpowiedzi
Potrzebuje dobrać wielkość haka do twistera 38 mm.Jak zwykle zapomniałem jaki rozmiar zwykle stosowałem.Twisterki chce uzbroic główkami mustad micro tak aby po naciagnięciu gumy były ze 2-3mm odstepu od ogonka dla jego lepszej pracy.Gdzies tam w necie wygrzebałem rozmiary haków w główkach mustad micro ale rozbiezności w pomiarach sa malenkie a sam pomiar nie wiadomo jak przeprowadzony. Nie wiem czy wybrać hak nr 6, nr 4 lub 2.Dorzucam fotke przedstawiajaca jak chciałbym aby to uzbrojenie wygladało (ostatnia sztuka po zeszłej jesieni została) czyli żeby hak nie był za krotki ani za długi.PODKRESLAM ŻE CHODZI O TWISTERY DŁ.38 MM I GŁÓWKI MUSTAD MICRO.Prosze o pomoc.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Draq


Cześć. Ja na takie paprochy łowiłem wzdręgi. Tylko ja używałem główek Gamakatsu, wybierałem zawsze rozmiar haka 6, jednogramowe. Tutaj na foto też mi się wydaje, że jest nr.6. (2013/08/30 19:33)

u?ytkownik128179


Cześć. Ja na takie paprochy łowiłem wzdręgi. Tylko ja używałem główek Gamakatsu, wybierałem zawsze rozmiar haka 6, jednogramowe. Tutaj na foto też mi się wydaje, że jest nr.6.


Kolega ma racje mustad micro nr 6 będzie idealny.pozdrawiam (2013/08/30 20:09)

barrakuda81


Dzięki.Niestety zawsze miałem problem z zapamietywaniem tych wszystich cyferek...Teraz sobie zapisze bo skleroza nie boli. (2013/08/30 20:15)

barrakuda81


Przy okazji czy ktos orientuje sie jak ma sie relacja wielkości haka nr 6 u mustada w porównaniu do haka nr mikado (w główkach jigowych Aberdeen)? Pytam bo zaciekawiło mnie to że mikado ma w ofercie główki na haku nr 6 o gramaturze 6 a nawet 8 gram!Aż sie nie chce wierzyc bo takim paprochem mozna zejsc głeboko,szybko i agresywnie.Czy twister 38 mm mozna tym zbroic jak mustadem micro? (2013/08/30 20:58)

MARCIN CK


Nic w tym dziwnego (2013/08/30 21:16)

barrakuda81


Nic w tym dziwnego

Dla mnie trochę to jednak zaskakujące bo jak sobie wyobraże małego twisterka z wieeelkim łbem jigowym o masie 8 g to może wygladac nietuzinkowo...Poprostu nie lowie tak zbyt czesto poza jesienią i myslałem ze do takiej gumeczki 4 g to górna granica i stąd niewiedza.

To jak jest z tymi główkami mikado na haku nr 6? Wie ktoś czy sie pokrywa to z wielkością haka nr 6 w główkach mustad micro?

(2013/08/31 11:08)