Zaloguj się do konta

Zbiorniki Przeczyce i Kozłowa Góra.

utworzono: 2010/04/14 14:02
Lopez

Ponieważ do sezonu szczupakowo-sandaczowego juz niedaleko chciałbym przypomnieć drogim kolegom Wędkarzom

zb. Przeczyce i rz. Czarnej Przemszy


od 1 stycznia 2009 r. wprowadzono następujące zmiany zgodnie z uchwała
nr 58/2008r z dnia 23.10.2008 r  

                                                      § 1
Wprowadza się na zbiorniku nr 004 Przeczyce i nr 035 Czarna Przemsza, od źródeł do ujścia do zbiornika Przeczyce, następujące zmiany:
1. okres ochronny dla szczupaka i sandacza od 01.01. do 31.05. łącznie.
2. zakaz spinningowania w okresie od 01.01. do 31.05. łącznie.
3. na zbiorniku nr 004 Przeczyce zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich 
    części w okresie od 01.01. do 31.05. łącznie.
4. na zbiorniku nr 004 Przeczyce całkowity zakaz wędkowania z wyspy.
 W celu zachowania równowagi biologicznej  i likwidacji nadmiernej populacji  ryb spokojnego żeru          
       na zb. Kozłowa Góra obowiązuje:

        okres ochronny: szczupak, sandacz -  01.01.  -31.05.

    Na zbiorniku Kozłowa Góra nr 014  obowiązuje: 

        -  zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie od 01.01. do 31.05. , 
        -  zakaz połowu na tzw. „koguta" uzbrojonego w hak o więcej niż jednym ostrzu. 

NA KONIEC "ŚLĄSKI" WYMIAR OCHRONNY TYCH RYB TO 50 CM !!!!!

                                                                           Pozdrawiam Lopez

[2010-04-14 14:02]

dobrze kolego Lopez, mamy to na uwadze, dostosujemy się,

gdy powiedziałem o przeczycach to co rozmawialiśmy, pełan akceptacja i zadowolenie .............

[2010-04-14 14:05]

staszek873

Witaj Lopez!

Widzę ,że jesteś "obcykany" w zakazach i nakazach,podpowiedz mi z łaski swojej co jest z łowieniem żywca na podrywkę-jeszcze jest zakaz?-Staszek

[2010-04-14 19:41]

Lopez

Cześć Staszek !! Na dzień dzisiejszy zakaz używania podrywki obowiązuje, pomimo prób i starań wielu osób w celu jego uchylenia. Nie jestem specjalistą od zakazów i nakazów. Moim celem było jedynie wskazanie obostrzeń panujących na zbiornikach zaporowych Przeczyce ,Kozłowa Góra i rzece Czarna Przemsza. Gdyż nie każdy o tym wie i myślę że warto przestrzec osoby nieświadome przed niezamierzonym błędem w połowie.

                                           Pozdrawiam Serdecznie Lopez

[2010-04-14 21:33]

dziadek2

przy wnoszeniu opłat każdy dostaje wykaz nr wód i załączniki ze zmianami więc tylko wystarczy przejżeć i po czytać z ciekawości co i gdzie i na co można chwytać i jakie wymiary i okresy ochronne obowiązują bo koła PZW na zebraniach same uchwalają jakie oboszczenia obowiązują na wodach gdzie są gospodarzami pomimo ze regulamin mółwi o czym inym np szczupak wiele kół podniosło wymiar ochronny do 50 cm . Pozdrawiam i przepraszam jak ktoś czuje się urazony  [2010-04-14 22:25]

pisaq

Temat stary i z wąsami, ale się wypowiem.
Słabizna! :) Przeczyce i Kozłowa Góra, dwa zbiorniki gdzie w mojej okolicy można połapać z łódki (z tego co wiem jeszcze na Pogoriach można, ale jeszcze mnie tam nie było - nie wiem, nie znam się). Kto lubi pokiwać się na fali i mieszka na Śląsku ten... musi poczekać do czerwca. I to jest słabizna.
Oczywiście w/w zakazy respektuję i popieram w 100%. Dajmy się rybkom najeść, niech podrosną ;)
[2010-05-17 00:23]

Woa-VooDoo

Na zbiorniku Kozłowa Góra spuszczają wodę z powodu ( prawdopodobnie)  dziurawego wału
Woda zostaje systematycznie spuszczana od marca do xxxxxx.

Ikra złożona przez różnego rodzaju gady oraz szczupaki i inne ryby pójdzie niestety w tym roku na straty.
[2011-04-08 20:39]

Olek

Oooooo !!!!!!!!!! no to lipa :(

Panowie "szybcy" zrobią siatkami co trzeba i tyle widzieliśmy ryby :(

Dobrze, że Chechło jeszcze zostało

[2011-04-08 22:42]