Zaloguj się do konta

Zbiorniki linowe okolice Zielonej Góry

utworzono: 2013/03/06 10:31
lesniutenki

Witam szanownych towarzyszów wędkarzy :) Mam pytanie odnośnie Linowych i karasiowych miejscówek w odległości do 20 km od ZG ? Gdzie by tu jeżdzić ? mam kilka sprawdzonych miejsc ,natomiast szukam czegoś nowego gdzie jeszcze nie "moczyłem kija " Czekam na odpowiedzi i zdradzenie miejscówek

Pozdrwiam
[2013-03-06 10:31]

MASTINO

A na jakie łowiska już jeździłeś?

[2013-03-06 17:45]

lesniutenki

mam kilka swoich fajnych miejsc :) np Zabór Wielobłota Tarnawa . A Ty ?
[2013-03-10 23:26]

Gray Fox

Ja tez bym z checią posłuchał gdzie można lina spotkać:) [2013-03-11 08:30]

Romuald55

Złowiłem w ostatnich latach trzy liny powyżej dwukilogramowe na Odrze w Tarnawie.Batem na białe robaczki. [2013-03-11 12:14]

MASTINO

To spróbuj też starorzecza w Pomorsku, w Laskach, w Krępie i na Wójcikach, jez. Dąbie Duże i Małe. Tam można złowić ładne liny. [2013-03-11 12:50]

Romuald55

Czy może mnie ktoś poinformować n/t jeziora koło Szklarki Radnickiej. Po lewej stronie za  skrzyżowaniem w kierunku Brodów.Kiedyś tam przejeżdżałem i zainteresowała mnie ta woda. [2013-03-11 13:02]

Gray Fox

MASTINO Na Dąbiu Dużym polecisz jakieś szczególne miejsce? Przeważnie zapuszczałem się na przeciwko plaży publicznej tam na dzikiej jest chyba jedyny pomost gdzie można wejść, czy raczej szukać w którejśc zatoczce???

[2013-03-12 08:39]

MASTINO

MASTINO Na Dąbiu Dużym polecisz jakieś szczególne miejsce? Przeważnie zapuszczałem się na przeciwko plaży publicznej tam na dzikiej jest chyba jedyny pomost gdzie można wejść, czy raczej szukać w którejśc zatoczce???

Nie, tam jest raczej średnia miejscówka, 5 lat temu schodziłem tam pod wodę i dno jest przeważnie tarasowe z gładkim zejściem, bez dołów, półek i naturalnych siedlisk z drzewami itd, a roślinnośc denna jest gęsta. Najlepszymi miejscówkami są stanowiska z kładkami na prawo od wypożyczalni sprzętu pływającego, tam gdzie kapelony. Sporo zestawów tam ludziom poszło z rybami.

[2013-03-12 08:51]

MASTINO

Czy może mnie ktoś poinformować n/t jeziora koło Szklarki Radnickiej. Po lewej stronie za  skrzyżowaniem w kierunku Brodów.Kiedyś tam przejeżdżałem i zainteresowała mnie ta woda.

Tam sa trzy jeziora niedaleko drogi. Kocie, Kościelne i Cisek i dużo mniejszych, nie ujętych na mapach. I nie wiem o które Ci chodzi. Jeśli o tym kierunku myślę (Będów, Nietkowice, Brody). Ogólnie w tym rejonie Szklarki, Radnicy, Krosna jeziora są ciekawe i raczej rybne, ale i niestety mocno kłusowane (lasy też), bo dalekie od miasta najbliższego (Krosna Odrzańskiego), poukrywane w lesie, a sporo wiosek z mocnym bezrobociem no i wiadomo. Zadzwoń pod ten numer jak chcesz, a dowiesz się sporo o tej wodzie : 683836331 

[2013-03-12 09:10]

Romuald55

chodzi o to jezioro [2013-03-12 09:52]

MASTINO

To jest jez. Cisek, tutaj nazywane Kąpielowym. Bardzo fajna woda, głęboka, piękny leszcz. [2013-03-12 10:24]

Romuald55

to jest woda PZW?
[2013-03-12 11:17]

Romuald55

Czyzykowo/Cisek/ znalazłem w wykaziedzięki. [2013-03-12 11:24]

MASTINO

to jest woda PZW?

Oczywiście i to jedna z najlepiej zarybianych.

[2013-03-12 11:25]

karas12

jedź do łęgonia na 50 cm sztuki [2013-03-15 08:22]

Romuald55

Gdzie to?i jak nazywa się ta woda co proponujesz? [2013-03-15 08:48]

lesniutenki

Romualdzie ? Gdzie zastawiałeś się na tego lina na odrze w Tarnawie ? czy były to tamy koło tzw. bunkra czy też może koło starej odry ? Ja osobiście najwieksze sztuki łowiłem na samej starej odrze od tarnawy gdy głębokość wody wynosiła około 70cm
:)  Mogę się z Tobą wymienić doświadczeniami :)) o pobliskich linowych miejscówkach
[2013-03-25 22:34]

Romuald55

Przy starej Odrze.W górę w klatkach. [2013-03-25 23:14]

wirefree

Najblizej zielonej gory to w droszkowie, szczupaka i lina jeszcze w zeszlym roku bylo tam na kilogramy. A przy Odrze to moge polecic Cigacice i dołki miedzy wałami najlepiej te z kapelonami od strony portu, w zeszlym roku w okresie tarla woda az sie gotowala od linow.

[2013-03-25 23:24]

Izeron

w wodzie

[2013-03-25 23:24]

Pumarr

Odnośnie jeziora Cisek czy Kąpielowe to miałem okazję tam być na nocce w ubiegłym roku i przyznam, że woda do łowienia jest bardzo fajna. Ulokowałem się na czymś w rodzaju wysepki, cypla. Miejsca sporo warunki na nockę idealne. Niestety były to lato w dodatku weekend i kilkanaście metrów dalej rozłożyła się spora grupa miejscowej młodzieży, która urządziła sobie imprezkę i poważne łowienie się skończyło. 
Droszków i liny..to bardzo ciekawe łowisko. Trafiłem tam przypadkiem 2 lata temu jak dzierżawcą była firma Symar. Opłata wtedy 5zł za dzień. Kilka razy rozmawiałem z gospodarzem to oczywiście zachwalał sobie, że jest ryba wszystko itd. I owszem kilka razy to solidnie połapałem tam ze znajomym linów i chętnie tam jeździłem. Stanowiska były zadbane, dno przeczesane i pogłębione.
Niestety w zeszłym roku skończył się okres dzierżawy łowiska, wróciło ono bodajże do Nadleśnictwa Przytok i...no właśnie i kaplica. Miejscówki zaczęły zarastać, dno coraz bardziej porośnięte, a i ryby jakby nie było, jedynie sporo drobnicy i trochę szczupaków bez wymiaru. W związku z tym zaprzestałem tam jeździć. Ostatni raz zupełnie przypadkiem byłem tam w sierpniu/wrześniu. To co zastałem na miejscu mnie przerosło, bo woda strasznie niska. W jednym miejscu naprzeciwko plaży to woda odeszła z brzegu o dobre 5-6 metrów.  [2013-03-27 15:55]

wirefree

Faktycznie woda troche odeszla ale to bylo w zeszlym roku, podobno ktos to znow wydzierzawil i ma zrobic dziure z karpiami. W tym roku jeszcze tam nie bylem ale w zeszlym jak bylo tarło to tak jak napisałem wczesniej Liny mozna bylo w trzcinach rekoma łapać w droszkowie.

Ze sprawdzonych czyli tam gdzie Liny byly w zeszlym roku na tarle to te dolki pozalewowe miedzy walami w sumie wzdlóz koryta Odry z tym ze trzeba wiedziec w ktorym siedza bo niektore dolki sa puste. Osobiscie Linow nie łowie ale tak jak napisałem podczas tarła mozna łapac rekoma.

[2013-03-27 16:59]

Romuald55

Ja zabieram jednego lina 1,5-2 kg.Tradycyjna u mnie potrawa wigilijna.Pozostałe wracają do wody.Lubię je łowić batem.To niesamowite przeżycie złowić takiego batem. [2013-03-27 17:14]

lesniutenki

Aktualnie w droszkowie nie ma ryb !! ale bedzie wpuszczany karp lin itp moj sasiad teraz dzierzawi te jeziorko a jak bedzie z łowieniem nie wiem ...

Na lina polecam stara odre wielobłota cisza i spokoj to podstawa. Puszka kukurydzy słoik gnojaków też jako zanęta do tego ttx gruby od lorpio i jakis olej najlepiej wanilia,krewetka badz zapach kuku :))

Trzeba necic kilka dni ale grubo , pierwsze liny i karasie łowie tam pod koniec kwietnia oile pogoda przez tydzien jest ponad 15 stopni :)

Pozdrawiam bartek :)
[2013-04-02 10:53]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia