Zbiorniki linowe okolice Zielonej Góry

/ 24 odpowiedzi
Witam szanownych towarzyszów wędkarzy :) Mam pytanie odnośnie Linowych i karasiowych miejscówek w odległości do 20 km od ZG ? Gdzie by tu jeżdzić ? mam kilka sprawdzonych miejsc ,natomiast szukam czegoś nowego gdzie jeszcze nie "moczyłem kija " Czekam na odpowiedzi i zdradzenie miejscówek


Pozdrwiam
MASTINO


A na jakie łowiska już jeździłeś?

(2013/03/06 17:45)

lesniutenki


mam kilka swoich fajnych miejsc :) np Zabór Wielobłota Tarnawa . A Ty ? (2013/03/10 23:26)

Gray Fox


Ja tez bym z checią posłuchał gdzie można lina spotkać:) (2013/03/11 08:30)

Romuald55


Złowiłem w ostatnich latach trzy liny powyżej dwukilogramowe na Odrze w Tarnawie.Batem na białe robaczki. (2013/03/11 12:14)

MASTINO


To spróbuj też starorzecza w Pomorsku, w Laskach, w Krępie i na Wójcikach, jez. Dąbie Duże i Małe. Tam można złowić ładne liny. (2013/03/11 12:50)

Romuald55


Czy może mnie ktoś poinformować n/t jeziora koło Szklarki Radnickiej. Po lewej stronie za  skrzyżowaniem w kierunku Brodów.Kiedyś tam przejeżdżałem i zainteresowała mnie ta woda. (2013/03/11 13:02)

Gray Fox


MASTINO Na Dąbiu Dużym polecisz jakieś szczególne miejsce? Przeważnie zapuszczałem się na przeciwko plaży publicznej tam na dzikiej jest chyba jedyny pomost gdzie można wejść, czy raczej szukać w którejśc zatoczce???

(2013/03/12 08:39)

MASTINO


MASTINO Na Dąbiu Dużym polecisz jakieś szczególne miejsce? Przeważnie zapuszczałem się na przeciwko plaży publicznej tam na dzikiej jest chyba jedyny pomost gdzie można wejść, czy raczej szukać w którejśc zatoczce???



Nie, tam jest raczej średnia miejscówka, 5 lat temu schodziłem tam pod wodę i dno jest przeważnie tarasowe z gładkim zejściem, bez dołów, półek i naturalnych siedlisk z drzewami itd, a roślinnośc denna jest gęsta. Najlepszymi miejscówkami są stanowiska z kładkami na prawo od wypożyczalni sprzętu pływającego, tam gdzie kapelony. Sporo zestawów tam ludziom poszło z rybami.

(2013/03/12 08:51)

MASTINO


Czy może mnie ktoś poinformować n/t jeziora koło Szklarki Radnickiej. Po lewej stronie za  skrzyżowaniem w kierunku Brodów.Kiedyś tam przejeżdżałem i zainteresowała mnie ta woda.


Tam sa trzy jeziora niedaleko drogi. Kocie, Kościelne i Cisek i dużo mniejszych, nie ujętych na mapach. I nie wiem o które Ci chodzi. Jeśli o tym kierunku myślę (Będów, Nietkowice, Brody). Ogólnie w tym rejonie Szklarki, Radnicy, Krosna jeziora są ciekawe i raczej rybne, ale i niestety mocno kłusowane (lasy też), bo dalekie od miasta najbliższego (Krosna Odrzańskiego), poukrywane w lesie, a sporo wiosek z mocnym bezrobociem no i wiadomo. Zadzwoń pod ten numer jak chcesz, a dowiesz się sporo o tej wodzie : 683836331 

(2013/03/12 09:10)

MASTINO


To jest jez. Cisek, tutaj nazywane Kąpielowym. Bardzo fajna woda, głęboka, piękny leszcz. (2013/03/12 10:24)

Romuald55


to jest woda PZW? (2013/03/12 11:17)

Romuald55


Czyzykowo/Cisek/ znalazłem w wykaziedzięki. (2013/03/12 11:24)

MASTINO


to jest woda PZW?


Oczywiście i to jedna z najlepiej zarybianych.

(2013/03/12 11:25)

karas12


jedź do łęgonia na 50 cm sztuki (2013/03/15 08:22)

Romuald55


Gdzie to?i jak nazywa się ta woda co proponujesz? (2013/03/15 08:48)

lesniutenki


Romualdzie ? Gdzie zastawiałeś się na tego lina na odrze w Tarnawie ? czy były to tamy koło tzw. bunkra czy też może koło starej odry ? Ja osobiście najwieksze sztuki łowiłem na samej starej odrze od tarnawy gdy głębokość wody wynosiła około 70cm
:)  Mogę się z Tobą wymienić doświadczeniami :)) o pobliskich linowych miejscówkach (2013/03/25 22:34)

Romuald55


Przy starej Odrze.W górę w klatkach. (2013/03/25 23:14)

wirefree


Najblizej zielonej gory to w droszkowie, szczupaka i lina jeszcze w zeszlym roku bylo tam na kilogramy. A przy Odrze to moge polecic Cigacice i dołki miedzy wałami najlepiej te z kapelonami od strony portu, w zeszlym roku w okresie tarla woda az sie gotowala od linow.

(2013/03/25 23:24)

Izeron


w wodzie (2013/03/25 23:24)

Pumarr


Odnośnie jeziora Cisek czy Kąpielowe to miałem okazję tam być na nocce w ubiegłym roku i przyznam, że woda do łowienia jest bardzo fajna. Ulokowałem się na czymś w rodzaju wysepki, cypla. Miejsca sporo warunki na nockę idealne. Niestety były to lato w dodatku weekend i kilkanaście metrów dalej rozłożyła się spora grupa miejscowej młodzieży, która urządziła sobie imprezkę i poważne łowienie się skończyło. 
Droszków i liny..to bardzo ciekawe łowisko. Trafiłem tam przypadkiem 2 lata temu jak dzierżawcą była firma Symar. Opłata wtedy 5zł za dzień. Kilka razy rozmawiałem z gospodarzem to oczywiście zachwalał sobie, że jest ryba wszystko itd. I owszem kilka razy to solidnie połapałem tam ze znajomym linów i chętnie tam jeździłem. Stanowiska były zadbane, dno przeczesane i pogłębione.
Niestety w zeszłym roku skończył się okres dzierżawy łowiska, wróciło ono bodajże do Nadleśnictwa Przytok i...no właśnie i kaplica. Miejscówki zaczęły zarastać, dno coraz bardziej porośnięte, a i ryby jakby nie było, jedynie sporo drobnicy i trochę szczupaków bez wymiaru. W związku z tym zaprzestałem tam jeździć. Ostatni raz zupełnie przypadkiem byłem tam w sierpniu/wrześniu. To co zastałem na miejscu mnie przerosło, bo woda strasznie niska. W jednym miejscu naprzeciwko plaży to woda odeszła z brzegu o dobre 5-6 metrów.  (2013/03/27 15:55)

wirefree


Faktycznie woda troche odeszla ale to bylo w zeszlym roku, podobno ktos to znow wydzierzawil i ma zrobic dziure z karpiami. W tym roku jeszcze tam nie bylem ale w zeszlym jak bylo tarło to tak jak napisałem wczesniej Liny mozna bylo w trzcinach rekoma łapać w droszkowie.


Ze sprawdzonych czyli tam gdzie Liny byly w zeszlym roku na tarle to te dolki pozalewowe miedzy walami w sumie wzdlóz koryta Odry z tym ze trzeba wiedziec w ktorym siedza bo niektore dolki sa puste. Osobiscie Linow nie łowie ale tak jak napisałem podczas tarła mozna łapac rekoma.

(2013/03/27 16:59)

Romuald55


Ja zabieram jednego lina 1,5-2 kg.Tradycyjna u mnie potrawa wigilijna.Pozostałe wracają do wody.Lubię je łowić batem.To niesamowite przeżycie złowić takiego batem. (2013/03/27 17:14)

lesniutenki


Aktualnie w droszkowie nie ma ryb !! ale bedzie wpuszczany karp lin itp moj sasiad teraz dzierzawi te jeziorko a jak bedzie z łowieniem nie wiem ...

Na lina polecam stara odre wielobłota cisza i spokoj to podstawa. Puszka kukurydzy słoik gnojaków też jako zanęta do tego ttx gruby od lorpio i jakis olej najlepiej wanilia,krewetka badz zapach kuku :))

Trzeba necic kilka dni ale grubo , pierwsze liny i karasie łowie tam pod koniec kwietnia oile pogoda przez tydzien jest ponad 15 stopni :)


Pozdrawiam bartek :) (2013/04/02 10:53)