Zbiornik Gnojno.

/ 5 odpowiedzi
witam kolegów
czy ktos mi moze  powiedziec co kolwiek o zbiorniku gnojno kolo pultuska???
slyszalem od jednej osoby tylko ze jest to fajne miejsce moze ktos sie podzieli informacjami jak z drapiezna ryba jest jest duzo czy warto lapac z brzegu czy tylko z łódki ??
nela


Ano byłem tam 2 wypady, info nie będzie tak rzetelne jak miejscowych, no ale zawsze coś :)
Na spining ciężko z brzegu, ale nie przez brak dostępu do wody tylko przez wchodzenie w paradę grunciarzom których jest tam pełno w sezonie. Miejsce jest urokliwe - zbiornik oględzinami z lornetki można podzielić na 2 części:
część łatwo dostępną - miejscówki na grunt i spławik, łatwy dojazd, sporo miejsca aby rozstawić sprzęt, drzewa i cień, dość głęboko - nawet do 5 m
Część trudnodostępna - tu już tylko łódka, chaszcze, tataraki
Zarówno do leniwego połowu na grunt jak i do spiningu miejsce jest świetne :) Sporo szczupaka i masa, masa okonia (przynajmniej tego małego, całe ławice przy brzegu) Do południa woda kotłuje się od ataków bolenia, miejscowy dziadulek mówił że niejeden boleniowy spec się tu zasiadał i kiszka. Drobnicy przy brzegu jest naprawdę ogrom i szansa że trafi w woblera jest znikoma. To samo ze szczupakiem - jest sporo, ale nie narzeka na głód :) Długa wąska, porośnięta trawą i trzciną wysepka na środku zbiornika - niby raj dla szczupłego, ale obserwując łódki i kolejnych spiningistów... szału nie było :)
Ogólnie spining tam to raczej raczej z łódki
Świetne miejsce pod namiot i kilkudniową zasiadkę, trochę ujeżdżają krosami i terenówkami nieopodal (żwirowe wertepy) ale klimat wedkarski jest pierwsza klasa. Wiele nie złowiłem, ale miejsce jest z tej kategorii "musisz tam być chociaż raz" :) (2014/05/04 20:50)

marcin89afg


dzieki dzieki wlasnie o takie info mi chodzili jesli mozesz jeszcze powiedzc mi jedna rzecz
podobno obowiazuje tam zakaz lowienia od kietnia do konica maja nie wiem czy to prawda wiec wole sie zapytac. druga rzecza jest czy ponton sie tam sprawdzi wiem ze to trudne do opisania ale moze ktos cos zauwazyl chodzi mi glownie czy jakis patyki korzenie nie wystaja:D bo nie chcial bym poplytac:d z gory dzieki za odpowiedz (2014/05/05 18:33)

lukaszb80


Marcin: 
odpowiedź na to pytanie znajdziesz w pozwoleniu na amatorski połów ryb na 2014 rok. Nie ma co snuć przypuszczeń.
Pozdro (2014/05/05 19:22)

BencWWY


Zakaz obowiązuje, ponton ależ owszem czemu nie :P (2014/05/05 19:28)

marcin89afg


wlasnie znalazlem oplacilem karte i jest.:D
benc wwy dzieki wielkie za 2 tyg moze uderze jak czas pozwoli jeszcze tylko echosonde ogarne i bedzie fajnie napewno cos napisze jak po wyprawie bede (2014/05/06 16:48)