Zaloguj się do konta

Zbiornik Patyki

utworzono: 2011/12/25 11:34
BlueFisherman

Wątek poświęcony łowiskowi jakim jest Zbiornik Patyki. [2011-12-25 11:34]

piotrgrambor

Hej

mam pytanko odnośnie tego łowiska. Czy mogę na nim łowić , jeżeli zapisany jestem w kole należącym do okręgu sieradzkiego. Wiem że oba okręgi mają podpisane porozumienia, ale gdzieś wyczytałem że opiekunem tego łowiska są członkowie koła zelów i może tylko oni mogą na nim łowić, a reszta musi dopłacać. Mam zamiar wybrać się tam jak zrobi się już trochę cieplej i wolałbym nie łamać żadnego regulaminu.
[2012-02-06 20:44]

BlueFisherman

Witam kolegę
Okręg Sieradzki ma podpisane porozumienie także z Piotrkowem Trybunalskim. Ten Okręg PZW ma wpisane w swojej karcie "Zezwolenia na Amatorski Połów Ryb Wędką", którą otrzymują członkowie kół m.in łowisko Zbiornik Patyki. Nie zmienia się to od kilkunastu lat. Ja należę do Okręgu Łódzkiego i nie mam podpisanego porozumienia z Okręgiem w Piotrkowie Trybunalskim, więc nie dostałem karty "Zezwolenia na Amatorski Połów Ryb Wędką" na pow. tego okręgu.

Łowiska które należą pod PZW są dla wszystkich kół w danym Okręgu PZW. Nie istnieją łowiska, które zabierają tylko dla siebie niektóre koła, a inne mają jajo.

Koło w Zelowie jest opiekunem, a dopłaty obowiązują tych co nie mają podpisanych porozumień z tym okręgiem, lub wtedy, gdy Okręg PZW narzuca zapłatę.

Morał: Na 99,9% możesz łowić na Zbiorniku Patyki na rok 2012. Jeżeli tak powiem "porypało" Zarząd koła to wtedy, jest tak jak mówisz (łowisko dla członków koła). Ale to jest raczej nie realne. Chociaż w tych czasach wszystko jest możliwe. :)

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam do zapisania się do mojej grupy. Grupa powstała nie tylko dla wędkarzy z Pabianic.
Link bezpośredni:
http://www.wedkuje.pl/g,pabianice-lowiska-w-pabainicach-i-okolicach,193.html

Jeszcze raz zapraszam i pozdrawiam kolegę.

BlueFisherman
[2012-02-06 21:21]

piotrgrambor

oki dzięki wielkie za informację.

Ja łowie w sumie od krótkiego czasu i przez parę lat jeździłem jedynie na komercyjne łowiska. ten rok jest pierwszym , w którym zapisałem się do koła i będę łowił na wodach PZW,dlatego muszę dowiadywać się niektórych rzeczy bo sam już zauważyłem że są u nas nie złe jaja z tymi całymi porozumieniami i pozwoleniami na łowienie, więc lepiej się upewnić:):).

Tak na marginesie też jestem z Pabianic.
[2012-02-06 22:03]

BlueFisherman

Pabianice powiadasz :) To bardzo się cieszę, że kogoś spotkałem z tego miasta na tym portalu. Do tej pory od powstania portalu to nikt tu nie był na stałe, więc witam i zapraszam do wspólnej dyskusji, bo im nas więcej tym lepiej. :)
[2012-02-07 10:47]

piotrgrambor

hej sorki że jeszcze marudzę, ale powiedz czy można tam łapać na koszyczek zanętowy czy nie w końcu. Podobno kiedyś tylko na spławik można było łapać,a nie powiem że ja preferuję metodę na ciężko.
[2012-02-28 13:35]

BlueFisherman

hej sorki że jeszcze marudzę, ale powiedz czy można tam łapać na koszyczek zanętowy czy nie w końcu. Podobno kiedyś tylko na spławik można było łapać,a nie powiem że ja preferuję metodę na ciężko.

Ja także lubię łowić na ciężko, przede wszystkim na koszyczek. A jeżeli chodzi o temat to na Zbiorniku Patyki w tym roku 2012 zakaz połowu ryb na koszyczek i sprężynę został zniesiony.
Możesz śmiało łowić w tym roku na ciężko.
Co do przyszłych lat to nie wiadomo, bo w PZW lubi się odwidzieć.
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to służę pomocą, ponieważ po to jest grupa stworzona, by sobie wzajemnie pomagać, doradzać i dyskutować.

Pozdrawiam kolegę.
[2012-02-28 18:10]

piotrgrambor

oki.

jak już jesteś tak dobry to powiedz jeszcze na jakie rybki jest sens tam się nastawić. Jestem ciekaw czy występuję tam duży karpik i amur.
[2012-02-29 20:37]

BlueFisherman

Z tego co wiem to na karpiki na grunt to śmiało możesz się nastawić. Są do złowienia spore okonie i sumy, a co do amura to nie wiem, jeżeli nawet jest to ciężko go będzie złowić, (zresztą jak wszędzie).
[2012-02-29 22:24]

Moczykij70

Witam Kolegów.
Też jestem z Pabianic i niedługo mam zamiar sprawdzić to łowisko. Składki mam opłacone na Sieradz i w ramach porozumienia z Piotrkowem dostałem zezwolenie na łowienie na ich wodach. W zezwoleniu jest wpisane to łowisko jako ogólnodostępne. Rozumiem, że jeżeli byłyby jakieś dopłaty to powinno to być wskazane w zezwoleniu. Piotrgambor daj relację jak pojedziesz, jakie wyniki na tym łowisku itd.
Pozdrawiam Kolegów po kiju z Pabianic i nie tylko :)
[2012-03-26 11:35]

Moczykij70

Witam.
Koledzy, jakie wyniki na tym łowisku? Moczył tam ktoś ostatnio kija, warto pojechać?

Pzdr.
[2012-04-12 14:46]

BlueFisherman

Witam.
Koledzy, jakie wyniki na tym łowisku? Moczył tam ktoś ostatnio kija, warto pojechać?

Pzdr.

Niestety. Ze względu na moje porozumienia: Okręg PZW Łódź + Okręg PZW Sieradz (Sam) nie mam porozumienia z Okręgiem PZW Piotrków Trybunalski. W tym roku tam nie zajrzę. Szkoda... Ale chętnie posłucham jak ktoś coś tam złowi, lub chociaż zda relację z wyprawy. :)
[2012-04-12 16:44]

margo86

Zbiornik Patyki 9.04.2012 pogoda w miarę choc czasami wietrznie. godz. 14-18 sama drobnica głównie płotka, ukleja i jazie nie wiecej niż 5 -7cm. Natomiast 15.04 odbywają się na zbiorniku zawody otwarcia sezonu, wybieram się, zdam relację po powrocie,

pozdrawiam brac wędkarską

[2012-04-12 20:35]

mr Artur

nie mogę znaleźć Patyków na mapie -- pomożecie ? (*_*)
[2012-04-20 14:00]

BlueFisherman

nie mogę znaleźć Patyków na mapie -- pomożecie ? (*_*)

Pomożemy :)
Na mapie nie znajdziesz tego łowiska, chyba że wejdziesz na funkcję "Satelita" i poszukasz. Zaraz pod nazwą Zelów. No może nie zaraz, ale gdzieś tam jest. Ale dojdziesz bo miasto nie jest duże. Wypatruj "ogromnych kałuż" :) To będzie to. :)
[2012-04-20 19:06]

mr Artur

i dalej lipa -- dupa chyba ze mnie
Zelów mam
jak dalej pojechać ?
jak można to nazwy miejscowości itp ;)
z góry dzięki
[2012-04-21 13:55]

gral

Na południowy wschód od Zelowa jakieś 2.5 km. jest miejscowość Łobudzice i jakiś kilometr na północ lekko w kierunku wschodnim od tychże Łobudzic  jest zbiornik Patyki [2012-04-21 14:36]

BlueFisherman

To jest tutaj :

[2012-04-21 19:25]

BlueFisherman

To jest tutaj:
[2012-04-21 19:26]

Koziii

Odwiedziłem ten zbiornik ostatnio i bardzo słabiutko 1 branie stracone . Ale miejscowy powiadali, że ktoś tam wyjął suma 13 kg . Wie ktoś coś o tym ?  [2012-08-08 21:53]

piotrgrambor

witam

mam pytanie jak tam z lodem. Był ktoś ostatnio tam , kiedy mniej więcej można liczyć na to że da radę już tam powędkować. 
[2013-04-12 14:39]

Moczykij70

Wędkował ktoś wiosną tego roku na tym zbiorniku ? Warto jechać?

Pzdr.
[2013-05-06 12:19]

kamilihnio

nic nikt nie pisze czyli ryba musi byc =) trzeba sie wybrac =)  [2013-06-06 22:16]

lorbi23

bylem na patykach mam rodzine w zelowie , w trzech po trzy feedery wielkie nic mala ploteczka tj.ok 10 cm ,okonek 10 cm . węgorz 50 cm 2 dni !!!!!!!!!!!!!!!!!! bez picia !!!!!!!!!!!!

[2013-06-06 23:11]

kamilihnio

jak bez picia na 2 dni to szału nie ma :/ z rybami  [2013-06-07 13:45]

dawid13435

Byłem w dniu 12.06.2013 niestety ryby nie brały łowiłem na spining i na grunt. Zero brań , inni wędkarze też nic ;/ [2013-06-12 18:53]