Zbiornik Zielęcice koło Łasku

/ 13 odpowiedzi
Witam

Ostatnio dowiedziałem się o wyżej wymienionym zbiorniku, z relacji znajomego który tam czasem przejeżdża słyszałem iż łowisko to jest położone w ładnym i cichym miejscu.

Na razie skończyłem sezon, ale szukam jakiś nowych łowisk na 2013 rok i jeżeli ktoś z was zna to łowisko to mógłby tą wodą trochę nam przybliżyć.

Ze strony koła Łask-Grabia dowiedziałem się jedynie o tym iż jest mocno zarośnięte oraz dość płytkie, a jestem ciekaw jaką tam rybkę można złowić , kto się tym opiekuje czy są jakieś tam  zarybienia itd.
kaczor69


Słyszałem, że przyducha dała się tam we znaki i "ludziska wyciągali ryby rękoma z przęreblów" (2012/12/04 12:50)

piotrgrambor


czyli nie za ciekawie, muszę  tam podjechać i zobaczyć to miejsce. Może będzie jakiś wędkarz to jak czegoś się dowiem to dam znać na forum  (2012/12/05 09:30)

krisstoff77


Przyducha to tam byla ale kilka lat temu kolego Od tamtej pory narazie spokoj Jezdze tam caly czas i nie narzekam Faktycznie w lato caly zbiornik zarosniety takze niema gdzie lowic wtedy za bardzo A ryb jest bardzo duzo Najwiecej to linow A takze karasie szczupaki karpie amury okonie  sumiki Praktycznie kazda ryba Niektore takie nawet jak nogi A wiem bo bywam tam czesto i jak biora to lowie A oczywiscie zarybiany zbiornik co roku  Pozdro (2012/12/06 12:34)

Moczykij70


W zezwoleniu na Okręg Sieradz jest napisane, że woda zlokalizowana jest w obwodzie rybackim rzeki Grabii nr 2:
Obwód obejmuje:
- rzekę Grabię od jazu w miejscowości Jamborek, do ujścia rzeki Widawka, wraz ze zbiornikiem "Barycz" w miejscowości Barycz i MOSiR w Łasku, wody starorzeczy o ciągłym lub okresowym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka
- inne lewo i prawobrzeżne dopływy na tym odcinku wraz z rzekami Końska i Pałusznica (Końska poza obrębem hodowlanym w Zielęcicach)

Wyraźnie napisane, że nie wolno łowić. O co chodzi? W żadnym innym miejscu w zezwoleniu nie wymieniają tego łowiska jako udostępnionego do wędkowania. Na jakiej zasadzie tam Kolego łowisz? Czy obowiązuje tam dodatkowa opłata? (2012/12/13 15:41)

krisstoff77


kolego to co ty piszesz o tym obrebie hodowlanym to zgadza sie Mozna tam lowic tylko od mostu do tablicy informacyjnej ktora jest tam wbita Ale to jest wszystko na rzece-kanal A zbiornik Zielecice o ktorym wczesniej pisalem  to calkiem co innego jest A tak apropo to na baryczy czy na zajaczku mozna normalnie lowic Od tamtego roku nie trzeba zadnych pozwolen wykupywac w kolach Oczywiscie wszystko zgodnie z PZW

 

(2012/12/13 16:02)

Moczykij70


Ten zbiornik Zielęcice w jakim obwodzie rybackim leży? Gdzie go znajdę w zezwoleniu? Przepraszam, że tak dopytuję, ale jakoś mnie nie przekonałeś. A jak już mam ewentualnie kija zamoczyć to wolę być pewny, że łowię tam gdzie mogę.
Pzdr. (2012/12/13 20:21)

kaczor69


Zielęcice - wyłączność dla 4 kół m. in. Łask-"wojskowe" - przynajmiej tak było ok. 5 lat temu (2012/12/14 08:28)

kuzyn78


Wiec może wyjaśnię ,zbiornikiem opiekują się Koła:
 Łask Grabia ,Kormoran,Kolejarz,Kolumna i Widawa i ma on status łowiska specjalnego.
Dlatego wprowadzone są tam opłaty dodatkowe :
- dla członków zaprzyjaźnionych kół Łask Grabia, Kormoran Sędziejowice, Kolejarz Karsznice, Kolumna i Widawa 10zł za cały rok
-Pozostali członkowie kół PZW - 30 zł za cały rok
Zezwolenia można wykupić we wszystkich wymienionych Kołach (2012/12/16 11:30)

kaczor69


Dziękuję "Powyższemu" za usystematyzowanie moich zawiłych informacji :) (2012/12/17 10:44)

lime65


Witam.
Mam pytanie, czy ktoś z kolegów i koleżanek wedkarzy oriętuje sie jak nazywa sie zbiornik koło miejscoeości Barycz. Miejscowość znajduje się w okolicach Łasku, przy drodze S8, i przepływa tam rzeka Grabia. Pod jaki okręg podlega i czy coś tam pływa.
Czy mogę liczyć na jakąś informację. Pozdrawiam. (2018/04/15 11:06)

oldboy


Witam.
Mam pytanie, czy ktoś z kolegów i koleżanek wedkarzy orientuje sie jak nazywa sie zbiornik koło miejscoeości Barycz. Miejscowość znajduje się w okolicach Łasku, przy drodze S8, i przepływa tam rzeka Grabia. Pod jaki okręg podlega i czy coś tam pływa.
Czy mogę liczyć na jakąś informację.  Pozdrawiam.
Jest o tym oddzielny wątek:
https://forum.wedkuje.pl/f/rzeka-grabia-w-okregu/886390/1
Bogata lektura, bo i uczestników sporo. A w tym zbiorniku (jego popularna nazwa, to zbiornik/zalew Barycz) - raczej niewesoło :(
(2018/04/15 18:28)

seba-222


Witam. Ktory z tych zbiornikow to Zielecice ? .Nigdy tam nie bylem a chetnie bym sie wybral. (2019/03/24 16:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

seba-222


https://mapa.targeo.pl/19.0772379,51.5785956,21 wczesniejszy obraz nie otwiera sie wrzucam link do mapy (2019/03/24 16:51)