Zbiornik wodny z moczarką kanadyjską na dnie

/ 2 odpowiedzi
Cześć

Znam zbiornik wodny - żwirowisko o bardzo zróżnocowanej głębokości (2 - 12 m). Dno jest piaszczysto-żwirowo-kamieniste i brak jest na nim prawie roślinności dennej. Gdzie nie gdzie występuje moczarka kanadyjska. W strefie przybrzeżnej występują czasem pasy trzcin. Jakich ryb można oczekiwać w takim zbiorniku wodnym? Pytam głównie pod kątem moczarki. Czy z moczarką związane są jakieś ryby w żwirowni?

Pozdrawiam
flowgrid1


Ktoś ma jakieś pomysly może? (2019/01/22 23:38)

Julian


Moczarka kanadyjska natlenia i filtruje wodę - doskonała roślina do stawów i oczek wodnych. Na pewno możesz się spodziewać płoci a tam gdzie płoć to oczywiście szczupak. Po za tym wszędobylski krąp i oczywiście ,,plaga naszych wód" karaś srebrzysty ( japoniec) W zależności od akwenu może również występować okoń.Jeżeli myślisz o miejscu o którym mi pisałeś to zbytnich rewelacji bym się nie spodziewał. Pozatym w tej ,,okolicy" ( hałas) to chyba jest kara a nie relaks.Jak zrobi się cieplej to przez ciekawość tam podskoczę . Ale tak za bardzo nie chce mi się tłuc przez cała Warszawę jak w pobliżu mam kanał żerański i Wisłę. Ps. Na kanałku zwłaszcza w portach też występowała moczarka Pozdrawiam (2019/01/23 07:12)