Zaloguj się do konta

Zbiornik Solina - Olchowiec

utworzono: 2013/10/18 17:44
JarekTRZ

Cześć

Wyczytałęm się na forum postów o zbiorniku solińskim niestety nie znalazłem w żadnym wpisie konkretów. Pomyślałem że było by fajnie założyć temat dotyczący konkretnego miejsca na tak dużym zbiorniku jakim jest Solina.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź na moje pytania. Społeczność wędkarzy jest dość liczna na forum więc mam nadzieję, że ktoś próbował swoich sił w tamtych okolicach.

Więc tak :

W najbliższą środę wybieram się do Olchowca/Chreftu na Solinie

Czy nie orientujecie się może

1.Jakie głębokości tam występują ( czy są to duże głębokości 9-20 metrów?) chodzi mi o zatokę Czarnego lub o zatokę Sanu
2. Jakie gatunki się najczęściej spotyka
3. Jakie macie doświadczenia z metodami połowy w tamtych miejscach
4. Czy macie jakieś propozycje co do zanęty? ( Wyczytałem że w Rajsku kulki proteinowe na karpia i spin na szczupaka i sandacza)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

[2013-10-18 17:44]

kamil11269

O tej Zatoce (Zatoka Czarnego) czytałem kiedyś w jednej z gazet. Cytuję fragmenty, które Cię interesują: "głębokość zmienna: średnia 25m, największa 60m.... Nierzadko, bardzo duża dobowa zmienność poziomu wody.
Ryby Zatoki Czarnego:
1. sum
2. sandacz
3. troć
4. boleń
5. szczupak
6. leszcz"
A tak ode mnie to powiem, że możesz tam również złowić karpia i lina. Na całym zbiorniku jest ich sporo, tylko trudno je złowić. A na tej zatoce jeszcze nie byłem, może na następny rok się wybiorę. A cytat jest z gazety "Wędkarstwo" - było to pismo, które ukazywało się co dwa tygodnie (takie co zbierało się do segregatora) - kolekcja hachette.
[2013-10-18 19:11]

JarekTRZ

Witam

Dzięki za odpowiedź. Skoro takie głębokości są to grunt odpada.
Zostaje spławik. Będę musiał coś pokombinować, albo spróbować w zatoce sanu.

Może ma ktoś jeszcze doświadczenia z tamtym miejscem?

Czekam na Wasze opinie będą napewno cenne

Pozdrawiam




[2013-10-19 10:30]

kamil11269

Nie wiem czy na prawdę tak tam jest. Przytoczyłem Ci fragment z magazynu wędkarskiego.
[2013-10-19 16:25]