Zbiornik Pogoria 4 miejscówki

/ 29 odpowiedzi
Witam czy lowil juz ktos na pogori 4 jakie tam sa rybki i czy zna ktos jakies dobre miejscowki pozdrawiam
Kiler1906


Pogoria 4 jest to " Kuźnica Warężyńska " miejsc jest dużo lecz po przerobieniu owego zbiornika ciężko gdziekolwiek złapać rybkę a było jej wcześniej dużo czyli teraz jest więcej bierze tam ładny Sandacz lecz Leszcz i Karp także i tak można złapać każdą rybkę bo racze każda jest lin szczupak amur karp sandacz jaź węgorz itd. itd. także jak chcesz się ustawić to najlepiej na 2 dni posiedzieć przynęcić czymś np. truskawka i czerwona kukurydza plus atraktor karp traper też słodki by był jakaś wanilia truskawka jeśli na karpia czy leszcza chcesz jechać a jak drapieżnik to blacha czy żywiec no i tyle w tym temacie . Wiadomo płotki czy leszcze bd brały jak pojedziesz nawet na 2 h rano ( 2,3,4) lecz na dużą rybę trzeba czekac zawsze... (2012/06/15 18:33)

sam009


Dzieki za jakies jnfo na temat pogori moze sie tam wybiore od strony wojkowic a jutro to wybiore sie na przeczyce pozdro (2012/06/15 22:45)

Imatyta


Powiem tak...Byłem na Pogorii 4 od strony Wojkowic z miesiąc temu. Z kumplem łowiliśmy na grunt na 2 wędki i zmienialiśmy miejsce 3 razy. Niestety ani pyknięcia. Byłem w tym okresie także od strony Ratanic. Są tam świetne miejscówki mimo kamieni (dużo trzcinki i w miarę głęboko jak na ten zalew), ale kompletnie nic. Wczoraj wybrałem się jeszcze raz na Ratanice i oczywiście na grunt. Łowiłem na białego i czerwonego robala na sprężynę z zanętą o wzmocnionym aromacie. Siedziałem 4 godziny i ani pyknięcia! Nie wiem co z tymi rybami w tym roku. Ostatnim czasy byłem także na zbiornikach Gliniok/Hubertus I/Hubertus II/Przeczyce i muszę powiedzieć że z każdego posiedzenia, oprócz rozrywki na łonie natury nie było żadnej ryby. Jedynie co to na Warężynie (mały zalew koło przeczyc obok hotelu w lesie) biorą karasie, a czasami wzdręgi i płocie, ale to mnie już nudzi. Kto chce siedzieć non stop na tym samym zalewie łapiąc tą samą rybę o tych samych rozmiarach. W sobote wybieram się na Brandkę do Bytomia i zobaczymy co tam się dzieje. (2012/06/21 09:15)

szczepcio


Powiem tak...Byłem na Pogorii 4 od strony Wojkowic z miesiąc temu. Z kumplem łowiliśmy na grunt na 2 wędki i zmienialiśmy miejsce 3 razy. Niestety ani pyknięcia. Byłem w tym okresie także od strony Ratanic. Są tam świetne miejscówki mimo kamieni (dużo trzcinki i w miarę głęboko jak na ten zalew), ale kompletnie nic. Wczoraj wybrałem się jeszcze raz na Ratanice i oczywiście na grunt. Łowiłem na białego i czerwonego robala na sprężynę z zanętą o wzmocnionym aromacie. Siedziałem 4 godziny i ani pyknięcia! Nie wiem co z tymi rybami w tym roku. Ostatnim czasy byłem także na zbiornikach Gliniok/Hubertus I/Hubertus II/Przeczyce i muszę powiedzieć że z każdego posiedzenia, oprócz rozrywki na łonie natury nie było żadnej ryby. Jedynie co to na Warężynie (mały zalew koło przeczyc obok hotelu w lesie) biorą karasie, a czasami wzdręgi i płocie, ale to mnie już nudzi. Kto chce siedzieć non stop na tym samym zalewie łapiąc tą samą rybę o tych samych rozmiarach. W sobote wybieram się na Brandkę do Bytomia i zobaczymy co tam się dzieje.

A kolega tam jeździ prawie codziennie i ma efekty.Wczoraj złapał na spławik 10m od brzegu leszcza 50cm lina 35cm i jazia 40cm.A przedwczoraj 2 leszcz 45cm i 47cm. (2012/06/21 11:55)

Imatyta


Na Poge 4? Od której strony i w jakich godzinach? (2012/06/21 12:34)

szczepcio


A tutaj panują zupełnie inne warunki jak na pogorii 3.Na środku i od Ujejsca już woda a od brzegu do połowy od str.Marianek czy Ratanic jeszcze gruby lód. (2013/03/24 11:00)

victor7


Witam:)
Zdarza mi się łowić od strony Wojkowic Kościelnych. Czasem coś podejdzie. Mam jednak pytanie - jak dostać się nad zbiornik od strony Ujejsca, Podlesia, Podbagienka. Wiem, że ciężko będzie autem pod sam brzeg ale kiedyś pieszo próbowałem z średnim skutkiem. Widać, że jest tam piaszczysty łagodny brzeg. (2013/05/03 17:48)

szczepcio


Witam.
Czy ktoś wędkuje jeszcze na zbiorniku?Jaka jest sytuacja ze szczupakiem i okoniem?Coś bierze o tej porze? (2013/11/24 08:01)

patryk-cichon


Witam,ostatnio od strony Wojkowic Kościelnych zanęciłem na bacie i zaczołę łowić.Po upłynięciu zaledwie około 30 sekund miałem brania po 5 minutach na powierzchni wody ukazał się mały niewymiarowy karp.Łowiłem na dwie czerwone pineczki (na białe pinki nie chcą brać).Zapraszam na moje konto na youtube widać tam walkę z tym karpiem:https://www.youtube.com/channel/UCCWTjTtdnQ35qx9HNtvk9tg (2014/04/23 22:44)

siri34


a siedziałeś na tej ,,pustyni"????? (2014/04/24 07:41)

Borzo


witam chciałbym spytać gdzie najlepsza miejscowka na pogorii IV? byłem od strony wojkowic i siedział tylko jeden wędkarz. prosze o link do mapy google. pozdrawiam (2014/05/28 18:36)

wampiir


Pogoria4 Zbiornik Kuźnica Warężyńska.

Pogoria IV, pow ok. 560 ha dł. ok. 8 km, szer. ok. 3 km, pojemność ok. 52 mln. m³, lustro wody położone jest na wysokości 264,00 m n.p.m.[1], oficjalnie nazywana Zbiornikiem Kuźnica Warężyńska, najmłodszy i największy akwen Pojezierza Dąbrowskiego o silnie wydłużonym z południa na północ kształcie – ciągnie się od jazu piętrzącego wodę od okolicy Pogorii III aż po odległe o 5 km Wojkowice Kościelne. Jezioro zajmuje najniższą część wyrobiska popiaskowego, w najszerszym miejscu jego szerokość dochodzi do 3000 metrów. Akwen zwężony w środkowej części do zaledwie kilkuset metrów – znajdują się tu liczne wysepki, z których największa o powierzchni kilku hektarów jest oddzielona od zachodniego brzegu jedynie wąskim kanałem. Północna część jeziora to przepastne głębie, dochodzące do 23 metrów. Natomiast część południowa jest znacznie płytsza, szczególnie w okolicy zachodniego brzegu znajdują sie rozległe płycizny. Akwen ma spełniać rolę przeciwpowodziową i przechwytywać ewentualną falę wezbraniową Czarnej Przemszy, która jednakże poza wysokimi stanami całkowicie omija zbiornik płynąc korytem na zachód od jeziora. Na razie zbiornik niewykorzystywany rekreacyjnie, zabroniona jest na nim i żegluga, i kąpiel ze względu na liczne podwodne przeszkody i nierówne dno. Dozwolone wędkowanie. Wzdłuż południowego, zachodniego i północnego brzegu biegnie wygodna, asfaltowa ścieżka rowerowa. W najbliższym czasie środkowowschodnia część zbiornika obejmująca płytką zatokę i liczne wysepki zostanie objęta ochroną ze względu na licznie gniazdujące tu bardzo rzadkie gatunki chronionych ptaków, które z racji piaszczystych wysp znalazły tu cenne środowisko zastępcze (naturalnie gniazdują na łachach piaskowych wzdłuż koryt rzecznych, które jednakże, mimo braku regulacji rzek w Polsce, okazują się niewystarczające dla ekspansji gatunków).
Układ wszystkich tych akwenów jest źródłem interesujących planów zagospodarowania całego obszaru z systemem śluz i parkiem wodnym. Zostały one połączone siecią ścieżek rowerowych. Obecnie projekt śluzy pomiędzy jeziorami Pogoria 3 i 4 został zarzucony ze względu na ciągle odbywający się pomiędzy tymi zbiornikami ruch kolejowy. Ostatnim pomysłem jest połączenie jezior za pomocą pochylni podobnych do tych na kanale Ostródzko-Elbląskim.
Od nazwy zbiornika Pogoria I utworzono również nazwę jednego z większych polskich żaglowców. Patrz: STS Pogoria.

(2014/05/29 15:28)

patryk-cichon


Witam,zbiornik pogoria 4 (Kużnica Warężyńska) to bardzo specyficzne łowisko.Jest tam dużo karpia niewymiarowego w wielkości 25 cm-35 cm, lecz zdarzają się większe po nawet 15 kg.Warto się tam nastawić na taką rybę nęcąc i łowiąc na kulki proteinowe.Bez nęcenia złowienie takiego karpia graniczy z cudem.Przy łowieniu na kulki proteinowe można złowić ogromnego lina lub jazia.Jakiś tydzień temu złowiono przy mnie lina 60 cm!Warto tam po spiningować nogą białym kopytem Relaksa nastawiając się na sandacza w poprzednim roku padły w jedną noc dwie piękne  sztuki 95 cm i 103 cm.Jest tam również duży szczupak.O sumie jak na razie nic nie słychać.Z mojej strony to na tyle zapraszam na mój kanał gdzie łowię na pogori 4 : https://www.youtube.com/channel/UCCWTjTtdnQ35qx9HNtvk9tg (2014/06/02 21:11)

szczupaczysko


Zdaje się, że wiele bym Wam mógł opowiedzieć o tej wodzie ... Tymczasem opowiem co nieco o PIV ale filmowo ...  Postaram się nieco przybliżyć jej łowiska od strony zachodniej. Materiał do filmu zebrałem w połowie września 2014. Film pokazuje ukształtowanie dna, roślinność, typowy
rybostan i jego zwyczaje w tych rejonach akwenu.

http://www.youtube.com/watch?v=2bMBnZ48RFU

Fajna obserwacja jak na nasze wody śródlądowe jest w 2:43 Ten okoń płynący pod brzuchem dużego karpia prawdopodobnie żywi się 'czyszcząc' go z rybich pijawek. (2015/01/11 22:53)

szczepcio


zajebisty filmik (2015/01/13 14:52)

aal82


Pięknie się patrzy na taki film.Woda bardzo czysta słyszałem tam o medalowych okoniach ale widzę,że są tam samo piękne węgorze.Tam nocki wolno zasiadać??? (2015/01/13 18:22)

blazejdg


Tak nie ma problemu tam z nockami mozna łowic. (2015/01/13 18:40)

aal82


blazejdg  nastawiałeś się przez nockę na białą czy drapieżną rybe??? (2015/01/13 18:53)

blazejdg


w tamtym roku raz w lipcu od strony Wojkowic przez noc słabo jakies lekkie pukniecia nad ranem 3 leszczyki od 40 do 45. i jaź 28 cm .tak jak ktos juz kiedys pisał trzeba swoje na tej wodzie wysiedziec.  (2015/01/14 20:40)

Janek92


Najbardziej chimeryczny zbiornik jaki znam.

są miejsca, że biorą leszcze 50cm "z marszu" a jak się im zanęci grubiej to totalnie zero brań. w innym miejscu w tamtym roku miałem tak, że tydzień nęcenia i kompletna klapa nawet jednego najdrobniejszego brania. przesiadłem się o 100 metrów i branie za braniem bez nęcenia ... jedną nocke to miałem, że brania tylko i wyłącznie na 2 ryże pół glizdy i jedna pinka biała, jak się coś zmieniło no mogło leżeć do rana bez brania.

ogólnie masakra z tym zbiornikiem.

(2015/01/15 09:54)

Pienio1985


Czy wolno rozbijać namiot?? (2015/05/01 12:43)

Robert1911


Aa wschodnim brzegu jest zakaz wędkowania (tarlisko). Czy ktoś tego pilnuje? Byłem dziś na spacerze i widac, ze ktoś tam łowi bo brzegi wydeptane. (2015/05/01 14:22)

Aru


Od początku maja byłem kilkukrotnie "po spinningować" nad Pogorią IV od strony Ratanic.Niestety bez efektów. Rozmawiałem dość licznie z napotkanymi wędkarzami i każdy z nich praktycznie mówił to samo: "nie wiadomo gdzie się podziały szczupaki". Oczywiście zdarza się, że ktoś złowi szczupłego ale to są przypadki. Czy ktoś wie co się stało z tą rybą. Chodzą plotki, że przez "słabą" szczupaki wytarły się wcześniej i "poszły" już na głęboką wodę. (2015/05/20 12:49)