Zbiornik Pilchowice-dojazd i nocleg

/ 10 odpowiedzi
witam bardzo interesuje mnie zbiornik pilchowicki moze ktos moze powiedziec cos na temat tego zbiornika i podpowiedziec mi jak najlatwiej dojechac tam z warszawy jakies dobre miejsce noclegowe i stanice z lodkami  z gory dziekuje POZDRawiam
Romuald55

Czy chodzi o zbiornik zaporowy na Bobrze w Pilchowicach? (2011/03/17 16:21)

jopek

tak chodzi o zbiornik zaporowy (2011/03/17 16:33)

Romuald55

To trudny zbiornik.Stanic z łodziami tam nie ma.Zakwaterowanie w Jeleniej Górze lub we Lwówku śl.Ryba jest różna.To stary zbiornik więc można złowić wielkie okazy.Niech Kolega napisze co Kolegę tam interesuje i w jakim okresie. Postaram się wyjaśnić. (2011/03/17 20:25)

jurcio6

Ja chętnie się podepnę i chciałbym dowiedzieć się czegoś o sandaczu na spinning z łódki :) No i o zakwaterowaniu jakimś + dojazd do wody (żeby zwodować łódź). Generalnie czy warto jechać aż tam na sandacza? Mamy aż prawie 400 km (z Kielc) - praktycznie drugi koniec Polski. Planujemy jakiś kilkudniowy wyjazd w czerwcu.. (2011/03/17 23:34)

kaczaw

Nad samym zalewem masz i łódki/2 przystanie/ i noclegi - 4 domki przy stanicy WOPR.Przejeżdżasz przez tamę i wyjeżdżasz pod bramą stanicy - tam właśnie są łodzie.Druga przystań jest pod stacja kolejową - nowa, żeglarska, łodzie są tam drogie,zejście trudne, z silnikiem pod pachą karkołomne.Niestety, posiałem gdzieś telefon do przystani, ale napewno znajdziesz w necie.Zbiornik jest trudny,nieczytelny, ale....coś w nim jest.A widoki z łodzi! (2011/03/18 11:18)

jurcio6

O tej stanicy już słyszałem - znajomy był tam na wakacje przez kilka dni, miał tylko jedną wędkę i raczej mało czasu na łowienie. Dzięki bardzo za informacje!

A jak wygląda ostatnio rybostan? Szczególnie jeśli chodzi o sandacza i okonia? Da się połapać? Że zbiornik jest trudny to wiem - wielkie spady, duże głębokości.. Generalnie jakiś czas temu widziałem film od WMH z tego zbiornika i zrobił on na mnie ogromne wrażenie - jak ma się to wszystko do prawdziwego stanu rzeczy obecnie na zbiorniku? (2011/03/18 15:15)

rafi73

Witam.
Pilchowice są przełowione, codziennie  w sezonie sandaczowym na wodzie jest około 20 łodzi , na nich spiningiści biczujący wodę. Są i tacy, którzy kupli silnik spalinowy po to aby popisać się ile to on ma koni, a zbiornik nie jest duży - buraki bez kultury.
Przy samym zbiorniku nie ma żadnej bazy turystycznej. Łódź można zwodować na przystani WOPR. Zbiornik cechuje się dużymi wahaniami wody, w związku z tym na brzegach są tony śmieci - wszystko co rzeka z sobą niesie, dla przyjezdnych to jest szok, brzeg kamienny i skalisty w 80%.
Film w WMH był kręcony dobre kilka dni , a później zrobiony jeden materiał, znam osobiście świadków tej produkcji.
Ryba owszem jest piękna, duży sandacz piękny szczupak , okonia już mniej ale trzeba być stałym bywalcem aby połowić, ryby mają swoje przyzwyczajenia , które trzeba znać.
Nie chcę Cię zniechęcać ale ja bym na taki zbiornik 400 km nie pojechał. Po prostu zanim się czegoś dowiesz będziesz musiał już wracać.
Pozdrawiam (2011/03/20 22:16)

jurcio6

Dzięki za pomoc :) Generalnie gdzieś na sandacza chcemy się wybrać na pewno, ale jeszcze nie wiemy gdzie.. 400km to faktycznie trochę daleko, więc jechać tam i nie połowić raczej mija się z celem. (2011/03/21 00:08)

speedy3457

Kolego jopek.Mogę ci powiedzieć tylko tyle, że rybostan  na Pilchowicach nieco się zmniejszył, ale ryb połapią tylko najwytrwalsi i cierpliwi. Ponieważ trzeba mieć na uwadze to, że na tym zbiorniku poziom wody potrafi się zmienić kilka razy dziennie.Pozdrawiam i życzę połamania kija.
Ps. Ja osobiście poleciłbym ci (jeśli chodzi o połowy sandacza) zbiornik Topola koło Kamieńca Ząbkowickiego oraz J.Nyskie :Oczywiście z łodzi i napewno nie będziesz rozczarowany. (2011/03/22 17:02)

jopek

dziękuje za wszystkie informacje (2011/03/22 17:43)