Zaloguj się do konta

Zbiornik Owiesno - wysypisko śmieci.

utworzono: 2011/05/28 17:03
mulak1

Szanowni koledzy wędkarze , proszę zobaczyć,co się robi na Zbiorniku Owiesno.Otwarto go 17. 04. 2011 a już 12. 05 2011,po miesiącu ,zaczęto  .wysypywać  do wody i nad brzegami odpady drogowe-asfaltu . Po sprawdzeniu okazało się  że Koło Bielawa wie o tym .Zgłosiłem to do Okręgu PZW do Ochrony Środowiska do Powiatowej Straży Rybackiej i Policji.Po zgłoszeniu 16.05.2011tego samego dnia zepchnięto to wszystko do wody i zamaskowano zepchniętą ziemią .Proceder trwa do dziś .Tylko od ręki wszystko rozpychają .Posiadam zdjęcia i filmy.A co  lepsze to dnia17.05 2011 ukazał się artykuł o kontroli w Łagiewnikach i że Straż Powiatowa Rybacka ukarała wędkarza za śmieci i pokazują zdjęcie jednej butelki i jakiejś torebki w wodzie.A o wysypisku asfaltu i śnieci wiedzieli już 14 .05.2011 i co i nic, pewnie zadurza afera.Malutkiego to można a duży to co .........Jak by ktoś chciał wykorzystać moje filmy i zdjęcia chętnie prześle  meil......Mulak...............................................WYSYPISKO ŚMIECI OTWARTE. [2011-05-28 17:03]

Ekstra szwindel,taka nasza Polska właśnie...Ktoś sobie ładnie pasie portfel w tej farsie ,prześlij to co masz do jakiegoś TVN-u czy innej Drzyzgi,nagłośnij sprawę tak jak tylko się da,ramole na stołkach boją się tylko jednego-mediów.
[2011-05-28 17:59]

andante

myślę że te filmy i zdjęcia należy przekazać prokuraturze,tylko nie tej dzierżoniowskiej,a prokuraturze generalnej w  warszawie.
Należy zrobić kopie i wysłać,a ponadto nagłośnić sprawę w tvp,to może się zainteresują tą sprawą.
Mając takie dowody,które leżą w szufladzie,to one nic nie znaczą,mogą tam leżeć wieki,i nikomu na nic się nie zda,trochę odwagi i nagłośnić sprawę,wtedy możemy powiedzieć że dbamy o czystość naszych wód,i nie jesteśmy sami w tych poczynaniach.
                                                               Pozdrawiam Andi.
[2011-06-02 22:36]

mulak1

Szanowni wędkarze chciałbym wam pokazać dowcip Pana Prezesa PZW Bielawa.Po moich opisach Wysypiska śmieci w Owieśnie o wysypywaniu asfaltu i marnowaniu naszych pieniędzy i ryby podczas zarybiania. Usuwaniu trawy jakimś środkiem na trawę.Która dopiero teraz zaczyna rosnąć, ale to nie problem dla Pana Prezesa. Przecież remont trwa dalej.I można trochę  jeszcze kasy zmarnować. Nawet na napisaniu prośby do mnie  o sponsorowaniu  Zawodów na Dien Dziecka  Tylko dzień Dziecka jest 5.06.11 a Pan wysyła list 6.06.11 i co, znowu dla żartu zmarnowano 4zł 15gr na znaczek,listu poleconego,który dostałem dnia 8.06.11.A może wielu innym wędkarzom też zostały takie listy polecone wysłane,po czasie.  Trzeba przeliczyć 4zł i 15gr razy 100  lub więcej .Szanowny Panie, czy Pan wie, co Pan robi.                              
[2011-06-12 19:27]

sandra1

Szanowny kolego niestety to nie był żaden dowcip prezesa koła tylko zwykła ludzka pomyłka sekretarza koła { czyli moja } i omyłkowo wysłałem niestety nie ten list.A swoja drogą nie wiem czy ktoś o zdrowych zmysłach chciałby prosić pana o jaką kolwiek pomoc ,bo czytając pana artykuły przychodzi tylko jeden wniosek do głowy , że wszystko co się robi jest niepotrzebne tu cytuję pana słowa z czynu w Owieśnie " A na cholerę to robicie , przecież te stoły i ławki wędkarzą nie są potrzebne " .Przyklady można by mnożyć ale nie o to chodzi. Swoją pomyłke naprawię w poniedziałek i otrzyma pan właściwą korespondencję , a jeżeli chodzi o te 4zł 15 gr. to pokryję je z własnej kieszeni , żeby ktoś taki jak pan i panu podobni nie wypisywali bzdur na forum , że zarząd koła marnuje społeczne pieniądze.
[2011-06-13 01:28]

mulak1

Szanowny Panie za dużo u was tych pomyłek.1.Pomyłka.wysypywanie asfaltu w Owieśnie 2.List o którym Pan pisze.3.Strona internetowa zasady wędkowania Sudety, Owiesno ,Cegielnia,Szewska .Która została zdjęta po moim zgłoszeniu do Okręgu i opisaniu przez Powiatową Straż Rybacką.Zasady wędkowania na wodach Bielawy.Ale stronę  Okręgową  ,Zasady Wędkowania w Okręgu Wałbrzych nie wprowadzono, wszystkie Koła mają PZW Bielawa nie.4.Samowolne tablice z tymi wymiarami z Marsa 35 karp 25 Leszcz itd.Które nigdy nie zatwierdził Okręg .a wisiały od końca Lipca do marca tego roku.5. Było zalecenie Okręgu przed wpuszczeniem wody usunąć trawę informacje udzielił mi Prezes Okręgu Wałbrzych i  co, nie zostało zrobione bo poco. 6. Próba usunięcia trawy ,środkami chemicznymi i co, wielki smród, pełno trawy,  padnięte ryby. Każdy wędkarz który był, to widział  .7. Zamykanie bramy i furtki na zbiorniku Szewska po mojej rozmowie z Panem Prezesem .Otrzymałem taki ciekawy tekst , możecie wchodzić dziurą, jest tam w płocie, bo nie otworze .A co do tych stołów i ławek to proszę zobaczyć co dzieje się po sobocie i niedzieli na Cegielni jedno wysypisko śmieci butelki i puszki w wodzie i  to dla  wędkarzy czy dla tych śmieciarzy którzy tam imprezują,   w Owieśnie będzie to samo bo zaczynają się wakacje.A co do wyjaśnień to należą się wszystkim wędkarzom a nie tylko mi,  dziękuje za list i zaproszenia,nie skorzystam. , ,Proszę zobaczyć jaka piękna, dorodna, trawa zarasta nasze piękne Owiesno. I kto tu jest przy  zdrowych zmysłach .........MULAK [2011-06-16 09:46]

sianki5

niestety zgadzam sie z kolega Mulakiem Owiesno to jedno wysypisko a pieniadze ida tam gdzie niepowinne isc.No powiedzmy ze Owiesno oczko w glowie zarzadu  takiego syfu nie widzialem nigdzie Pozdrawiam
[2011-06-18 09:22]

mulak1

Szanowni koledzy chcę was poinformować że po moich opisach Owiesna wywożeniu asfaltu .Otrzymałem pismo z Prokuratury o odmowie ,wszczęcia śledztwa w tej sprawie ,uzasadnienie..... Że  niema zniszczeń w znacznych rozmiarach w świecie roślinnym i zwierzęcym......Nie chcę  nawet  tego komentować .Ale jeszcze ciekawsze tego samego dnia dostaję wezwanie do wstawienia się przed Sąd Koleżeński Koła Bielawa ,jako oskarżony naruszenia  artykułu 14 pkt 2 Statutu PZW. Który mówi o zasadach koleżeństwa i dobrego imienia związku...Panowie z zarządu przeczytajcie sobie pkt 1 ,pkt4 i pkt 5 które mówią o regulaminie  o ochronie środowiska i chronieniu mienia jako dobro własne,I ostatnia stronę ...Rejestru Połowów  Ryb.... pkt 1 i pkt 2  .Ale nie wiem czy cokolwiek z tego zrozumiecie .Bo nawet nie rozumiecie uzasadnienia Prokuratury.Która uzasadnia że niema zniszczenia  w  znacznych rozmiarach a nie uniewinnia .......A teraz uważacie chyba że ja jestem winny tego asfaltu tych tablic  niezatwierdzonych i  strony   internetowej która podważała decyzje Okręgu, tej trawy która zarasta Owiesno itd A może  ktoś z Panów uważa Koło Bielawa za prywatny folwark na którym może wszystko robić A może co gorsze ktoś .... sfiksował i musi się leczyć .........PANOWIE TO JEST  NASZE WSPÓLNE DOBRO I TRZEBA OTO DBAĆ . [2011-06-25 20:49]

sianki5

Bylem 26 06 2011 nazbiorniku Owiesno a pro popierwszy raz to co zobaczylem to wola o pomste do nieba pytam kto zarzadza tym zbiornikiem robi sie stoly lawy rzekomo dla wedkarzy mysle ze tylko po to zeby miec gdzie robic sobie imprezy bo wedkarz jedzie aby sobie spokojnie powedkowac pojemnik nasmieci duzy stoi pusty a przy malych podartych pelno smieci brzeg oraz wokolo zarosniety poprostu las nic sie tam nie robi bywam czesto w Bratoszowie tam nie ma koszy a porzadek az milo wedkowac bo poprostu jest gospodarz i dobry zarzadzajacy mysle ze trzeba wygospodarowac troche funduszy wynajac kogos zeby raz w tygodniu posprzata bo placimy 10pln na rzecz kola przeliczyc to jest troche grosza ale po co niech wedkarz siedzi na brzegu tak jak by siedzial w lesie w dodatku zasmieconym pozdrawiam
[2011-07-26 19:51]

Serafin

http://tvsudecka.pl/material/video/6653
nowy materiał video tv sudeckiej  [2011-07-26 20:16]

mulak1

Szanowni koledzy, wędkarze dawno nie pisałem co dalej w tej sprawie, tego asfaltu i mojej sprawy w Sądzie Koleżeńskim .Bo postanowiłem nie pisać już  nic więcej  na forum PZW Bielawa bo to nic nie daje i nie zmieni...Zmusił mnie do tego program TVS z dnia 19.07.11 .W którym zobaczyłem że ten proceder z tym asfaltem trwa nadal. A Pan Prezes gimnastykuje się między Hałdami asfaltu i udaje że nic nie wie i nikogo nie widział... A wiedział już o wszystkim w Maju . I jakim prawem wydał pozwolenie na wywóz gruzu. Grobla mogła być usypana tylko z materiałów pochodzących z zbiornika Owiesno  a nie z gruzu i asfalt .Cieszy  mnie bardzo że inni wędkarze zrobili  zdjęcia i nagłośnili ponownie tą sprawę w lipcu  i przekazali do TVS i na Dobę , widać że   wędkarzom, też  zależy na naszym  zbiorniku Owiesno .W dniu 26.07.11.TV Sudety i Radio Sudety wyemitowały drugi program o asfalcie i Owieśnie.. A ja za ujawnienie asfaltu i opisywaniu i wytkaniu nieprawidłowości  na Forum PZW Bielawa, zostałem zawieszony na 2.lata pozbawiony  praw członkostwa PZW, przez jakiś trzech Panów nie wiadomo skont.Bo nawet nazwisk nie można przeczytać a uzasadnienie cza się domyślać.To znaczy łamanie Statutu PZW i kierowaniu oszczerstw pod adresem PZW Bielawa......... Panowie nawet szacunku i wstydu dla siebie nie macie..... A co dopiero, dla innych...... I wy uważacie się za wędkarzy .Bardzo mi przykro ...........Mulak1

[2011-08-06 18:25]

mulak1

Po moim  odwołaniu do Okręgu Wałbrzych .Dostałem decyzje  Sądu Okręgowego.Z dnia 23.08.11, Sąd postanowił uniewinnić mnie i uchylić  w całości orzeczenia Sądu Pzw Bielawa..W  uzasadnieniu między innymi  ...Osoba moja zasługuje na nagrodę i pochwałę, czego nie można  powiedzieć o Zarządzie Koła a tym bardziej o Sądzie orzekającym .Całość sprawy stawia Zarząd Koła w  bardzo złym świetle a wnioski nasuwają się same.   ........Mulak 1
[2011-08-30 09:38]

sianki5

koledzy po co sie forsujemy skoro zarzad nic z tego Sobie nie robi dba tylko o swoje dobra groble musza wzmocnic by ukryc swoja niekompetencje bo kiedys mysleli zle ze tam byly mokradla chcieli powiekszyc staw ale nie tedy droga bo i tak nie podniesli o wiele lustra wody a mokradla sa tez potrzebne  z powazaniem
[2011-08-30 18:48]

sianki5

czy ktos z zarzadu wypowiedzial sie na forum w tych sprawach nie czytalem poprostu nas maja daleko w d   e ale jak czytam  wypowiedzi na innych forach koledzy z zarzadow tez ignoruja wedkarzy
[2011-08-30 18:56]

grzesiek35



Szanowny kolego niestety to nie był żaden dowcip prezesa koła tylko zwykła ludzka pomyłka sekretarza koła { czyli moja } i omyłkowo wysłałem niestety nie ten list.A swoja drogą nie wiem czy ktoś o zdrowych zmysłach chciałby prosić pana o jaką kolwiek pomoc ,bo czytając pana artykuły przychodzi tylko jeden wniosek do głowy , że wszystko co się robi jest niepotrzebne tu cytuję pana słowa z czynu w Owieśnie " A na cholerę to robicie , przecież te stoły i ławki wędkarzą nie są potrzebne " .Przyklady można by mnożyć ale nie o to chodzi. Swoją pomyłke naprawię w poniedziałek i otrzyma pan właściwą korespondencję , a jeżeli chodzi o te 4zł 15 gr. to pokryję je z własnej kieszeni , żeby ktoś taki jak pan i panu podobni nie wypisywali bzdur na forum , że zarząd koła marnuje społeczne pieniądze.

Nie,no jasne.Zawsze wam sie zdarzaja jakies pomyłki (nie mówie tylko o waszym kole).


[2011-08-30 19:03]

bodekw

Byłem w Owieśnie i widziałem te piękne krzaczydła wystające z wody i wiem,że pomyłką to jest nie żle wysłany list przez sekretarza koła tylko cały ZARZĄD KOŁA W BIELAWIE. 
[2011-08-30 19:35]