Zaloguj się do konta

Zbiornik Ostrowy-opis łowiska

utworzono: 2012/03/23 14:14
czekolada111

Witam, 
Chciałbym przedstawić wam moje ulubione łowisko niżej przedstawiam krótki jego opis 

Zbiornik Ostrowy położony jest pomiędzy miejscowościami Ostrowy i Borowa w gminie Miedźno 27 km od Częstochowy. Istnieje od 2003 roku. Wtedy spiętrzono rzekę Okszę i napełniono zbiornik retencyjny o powierzchni 39 hektarów, otoczony lasem. W zbiorniku najwięcej jest płoci, które nie rzadko przekraczają 30 cm. Oprócz płoci sporo jest jazi, linów i karpi. Są także duże amury, którymi zbiornik jest regularnie zarybiany. Z drapieżników najwięcej jest okoni i szczupaków. Wędkarze łowiący z brzegu najczęściej stosują gruntówkę z koszyczkiem zanętowym. Ich łupem padają przede wszystkim płocie, krąpie, jazie i liny. Najskuteczniejszymi przynętami są białe robaki i pinka. Polując na duże karpie i amury najlepiej zmontować zestaw z włosem na którego warto założyć kulkę proteinową lub kukurydzę. W niektórych miejscach, w odległości 13-20 metrów od brzegu jest już około 3 metry głębokości. Takie łowiska doskonale nadają się do łowienia płoci i jazi metodą spławikową. Tylko zimą i wczesną wiosną brzegi tego zbiornika są puste. Za to gdy się trochę ociepli wędkarzy jest tylu, że trudno o dobre miejsce do wędkowania. 

Spróbuje odpowiedzieć na każde wasze pytanie 
Proszę się wypowiadać 
-jaka jest tam wasza ulubiona miejscówka 
-co głównie tam łowicie 
-na co łowicie 

Pozdrawiam Michał [2012-03-23 14:14]

Rocky27pl

Witam kolege lubie ten zbiornik i nieraz tam bywam główny połów to płocie,okonie..fajnie opisałeś łowisko szkoda że skopiowany opis łowiska z postu kolegi który zgłosił materiał na konkurs :) dnia 2011-02-17, godz. 16:16 Zalew Ostrowy   nie wiem czy moderator się nie doczepi do tego ja ci życze udanego sezonu połamania kija  ;)  [2012-03-24 06:06]

czekolada111

nie ukrywam ze skopiowalem, ale nie widze w tym nic zlego wazne ze z tego forum ;)
Ps. Na jakie metody łowisz ? Ja spin z brzegu na małym zbiorniku oraz grunt,feeder. Moje miejscowki to na przeciwko lasu tylko nie od tamy bo tam sa te miejsca na splawiki tylko tam na samym koncu. 
Pozdrawiam Michał [2012-03-24 06:40]

Rocky27pl

Ja przeważnie feeder i troche spławik a wędkuje koło plaży albo na górnym zbiorniku jak ta wysoka skarpa i koło tamy od strony plaży na dolnym zbiorniku.W tym że skopiowałeś ja problemu nie widze bo pamiętam tak ze dwa lata temu o tym zbiorniku ciężko było cokolwiek przeczytac ale pamiętam kiedyś jakieś forum z tego portalu i właśnie o kopie był straszny dym dlatego ci napisałem.Ps. Byłeś w tym roku już na Ostrowach ??? [2012-03-24 08:13]

czekolada111

Ok. Własnie w tym roku jeszcze nie mam zamiar sie wybrac w przeciagu 3 dni. Słyszalem ze juz cale odmarzniete i na dolnym zbiorniku linki juz biora. 
[2012-03-24 09:47]

czekolada111

sory ze tak nie stylistycznie napisalem ale cos mam z klawiatura. Prosze o wyrozumialosc 
Pozdrawiam Michał :) [2012-03-24 09:48]

Rocky27pl

Dzięki za odpowiedź ja jutro się wybiore zobacze co słychac i napisze Pozdrawiam [2012-03-24 18:19]

Rocky27pl

Niestety o Ostrowach nie napisze nic bo ze znajomym byłem na Pilicy koło Maluszyna ja zerwałem  nawet popuszcony hamulec nie dał rady nie wiem co było:( za cieniutki przypon dałem a znajomego syn wyjoł piekną płotke miara  35cm piękny okaz [2012-03-25 19:05]