Zbiornik Ostrowy-opis łowiska

/ 7 odpowiedzi
Witam, 
Chciałbym przedstawić wam moje ulubione łowisko niżej przedstawiam krótki jego opis 

Zbiornik Ostrowy położony jest pomiędzy miejscowościami Ostrowy i Borowa w gminie Miedźno 27 km od Częstochowy. Istnieje od 2003 roku. Wtedy spiętrzono rzekę Okszę i napełniono zbiornik retencyjny o powierzchni 39 hektarów, otoczony lasem. W zbiorniku najwięcej jest płoci, które nie rzadko przekraczają 30 cm. Oprócz płoci sporo jest jazi, linów i karpi. Są także duże amury, którymi zbiornik jest regularnie zarybiany. Z drapieżników najwięcej jest okoni i szczupaków. Wędkarze łowiący z brzegu najczęściej stosują gruntówkę z koszyczkiem zanętowym. Ich łupem padają przede wszystkim płocie, krąpie, jazie i liny. Najskuteczniejszymi przynętami są białe robaki i pinka. Polując na duże karpie i amury najlepiej zmontować zestaw z włosem na którego warto założyć kulkę proteinową lub kukurydzę. W niektórych miejscach, w odległości 13-20 metrów od brzegu jest już około 3 metry głębokości. Takie łowiska doskonale nadają się do łowienia płoci i jazi metodą spławikową. Tylko zimą i wczesną wiosną brzegi tego zbiornika są puste. Za to gdy się trochę ociepli wędkarzy jest tylu, że trudno o dobre miejsce do wędkowania. 

Spróbuje odpowiedzieć na każde wasze pytanie 
Proszę się wypowiadać 
-jaka jest tam wasza ulubiona miejscówka 
-co głównie tam łowicie 
-na co łowicie 

Pozdrawiam Michał
Rocky27pl

Witam kolege lubie ten zbiornik i nieraz tam bywam główny połów to płocie,okonie..fajnie opisałeś łowisko szkoda że skopiowany opis łowiska z postu kolegi który zgłosił materiał na konkurs :) dnia 2011-02-17, godz. 16:16 Zalew Ostrowy   nie wiem czy moderator się nie doczepi do tego ja ci życze udanego sezonu połamania kija  ;)  (2012/03/24 06:06)

czekolada111

nie ukrywam ze skopiowalem, ale nie widze w tym nic zlego wazne ze z tego forum ;)
Ps. Na jakie metody łowisz ? Ja spin z brzegu na małym zbiorniku oraz grunt,feeder. Moje miejscowki to na przeciwko lasu tylko nie od tamy bo tam sa te miejsca na splawiki tylko tam na samym koncu. 
Pozdrawiam Michał (2012/03/24 06:40)

Rocky27pl

Ja przeważnie feeder i troche spławik a wędkuje koło plaży albo na górnym zbiorniku jak ta wysoka skarpa i koło tamy od strony plaży na dolnym zbiorniku.W tym że skopiowałeś ja problemu nie widze bo pamiętam tak ze dwa lata temu o tym zbiorniku ciężko było cokolwiek przeczytac ale pamiętam kiedyś jakieś forum z tego portalu i właśnie o kopie był straszny dym dlatego ci napisałem.Ps. Byłeś w tym roku już na Ostrowach ??? (2012/03/24 08:13)

czekolada111

Ok. Własnie w tym roku jeszcze nie mam zamiar sie wybrac w przeciagu 3 dni. Słyszalem ze juz cale odmarzniete i na dolnym zbiorniku linki juz biora.  (2012/03/24 09:47)

czekolada111

sory ze tak nie stylistycznie napisalem ale cos mam z klawiatura. Prosze o wyrozumialosc 
Pozdrawiam Michał :) (2012/03/24 09:48)

Rocky27pl

Dzięki za odpowiedź ja jutro się wybiore zobacze co słychac i napisze Pozdrawiam (2012/03/24 18:19)

Rocky27pl

Niestety o Ostrowach nie napisze nic bo ze znajomym byłem na Pilicy koło Maluszyna ja zerwałem  nawet popuszcony hamulec nie dał rady nie wiem co było:( za cieniutki przypon dałem a znajomego syn wyjoł piekną płotke miara  35cm piękny okaz (2012/03/25 19:05)