Zaloguj się do konta

Zbiornik Miedźna Murowana.

utworzono: 2010/05/31 13:18
metode

Zbiornik Miedzna Murowana - macie efekty????

Łowiąc od ponad roku na tym zbiorniku zadaję sobie pytanie - czy są tu większe ryby?????

Sprawdzałem większość miejscówek ( Ossa, wodo mistrzówka, wysepki, cofka ) i za każdym razem łowiłem leszcze, raczej leszczyki:) rekord jak na ten zbiornik to ok 25 cm. Preferuje pickera, spławik oraz ciężki grunt, przygotowany na każda rybę lecz jaka przynęta, zanęta by niebyła to się leszczyk zawiesi na haku:) Próbowałem kukurydzy, białych i czerwonych robaków, ryżu preparowanego, makaronu, kasterów i zawsze małe leszczyki. Na początku fajnie było połowić bo człowiek naprawdę się nie nudził na rybach, cały czas brania jednak po czasie zaczynają męczyć te małe leszczyki:) Rozmawiając z wędkarzami każdy mi mówił że tylko leszczyki biorą i sporadycznie jakaś płotka. Tej rybki jest tam chyba za dużo i zaczęła już karłowacieć.  Mam wrażenie że niedługo te małe leszczyki zaczną wychodzić na brzeg i pochłaniać wszystko co się na nim znajduje:):):) Dobrze że łowiąc na lodzie udało mi się złapać jedną płotkę, raczej płoteczkę tak ok 8 cm. 

Jadąc na inne zbiorniki ( Drzewica, Sulejów ) bądź rzeki ( Pilica, Drzewiczka ) zawsze udaje mi się połowić innych ryb, raz większych, raz mniejszych ale ile jest zabawy bo nigdy nie wiadomo co się holuje. Karpik, płotka, wzdręga, jaź, kleń się trafi.

jeszcze raz pytam czy udało Wam się złapać w Miedznej coś większego ???   

[2010-05-31 13:18]

sztywnyEOP

Gdy stan wody nie jest zbyt duży warto spróbować od pustelnika. W czasie wakacji przesiedziałem tam 5 dni i leszczyki trafiały się bardzo rzadko, przede wszystkim karasie, liny i o ile dobrze pamiętam 2 karpie. W czasie gdy poziom wody był nieco niższy, karasie i płotki trafiały się też od wiklinek. Nie wiem jak tam jest teraz ale gdy tylko nadarzy się okazja to na pewno wybiorę się tam trochę połowić.
[2010-05-31 14:11]

nie bylem tam 3 lata ale plywalem lodka nie siadalem z brzegu bo jest bardzo plytko od strony lasu jest miejsce gdzie plynie koryto blisko brzegu mozna lapac na splawik z chodzi tam na 4 5 m dosc lagodnie blisko jest gorka tam najczesciej lapalem biala rybe na splawik to fakt za kroluje tam drobny leszczyk ale trawialy sie takie po 2,5 kg    [2010-05-31 15:28]

swiezy

W Miedzie oprócz małych leszczyków możemy połowić szczupaka ,okonia,okazałego sandacza .Znam takich co łowią spore karpie ,amury.Sam łowie spore leszcze ,karasie,liny ,karpie.W brew pozorom zanęta ma duże znaczenie  jak również przynęta .Rosówka ,kulki ,kukurydza to dobre przynęty .Większy leszcz za zwyczaj bierze w nocy i wcześnie rano .
[2010-06-03 09:49]

portofino

gdzie to jest od "pustelnika" jak tam dojechać ??
[2010-06-18 15:26]

portofino

Gdzie najlepiej na amura i karpia ??
[2010-06-18 16:03]

sztywnyEOP

Od "pustelnika" jest to miejscówka tuż za wysepkami w stronę Nadola.
[2010-06-19 00:47]

portofino

Jak tam dojechać??
[2010-06-22 14:05]

metode

Wybiorę się jeszcze na nockę, zobaczymy. Może szczęście uśmiechnie się do mnie na tym zbiorniku:) sprawdzę jeszcze parę przynęt ( rosówka, kulki ). Dzięki za pomoc, połamania.

[2010-06-22 14:37]

sztywnyEOP

Wczoraj popołudniu byłem na zalewie od wiklinek. W ciągu ok 3 godzin razem z kolegą złowiliśmy sporo leszczyków, płotek, karasia i kilka okoni, jednak ryby nie powalały swoją wielkością.
[2010-06-22 23:31]

Matrix 555 360

Są duże ryby ostatnio złapałem amura 10kg. Wujek w nocy 3 karpie 3kg,3kg i 6kg. Moje metoda to łapanie na kulki.
[2010-07-27 12:42]

portofino

gdzie łowisz i na jakie kulki??
[2010-08-12 10:50]

Mi to wygląda jakby od wodomistrzówki (od harcówki w lewo) [2010-08-12 11:30]

w prawo sorry :D [2010-08-12 11:31]

zbigniew240671

Witam. Byłem ostatnio ze spiningiem ( 11,13,14,15,16,17 listopada ) czasami od 8.00 do 14.00, czasami tylko rano lub po południu. Obrzucałem stronę wiklinek, od harcówki, i tereny zatoczki.
Drapieżnika nie stwierdziłem :( Zerwałem wiele blach :( Czepiały mi się raki i małże :)
16.11. gdybym wiedział że bierze biała ryba to chociaż bym wziął płotkówkę, troszkę zanęty i jakieś robaszki. Bo niedaleko mnie było dwóch wędkarzy, łowili z gruntu,w koszyczkach mieli zanętę na leszcza a na haczykach pinkę. I mieli sporo krąpików, kilka ładnych leszczy, a jak ja odchodziłem to akurat mieli piękne branie.....i przy mnie wyjęli karpia, takiego ponad kilo.
Ja przez te dni złapałem jeszcze trochę słońca, wiatru....świeżego powietrza i orientacji w terenie na zbiorniku w Miedznej. Już wiem gdzie trafiają się zaczepy, gdzie jest płycizna, gdzie resztki chwastów.
Pozdrawiam i życzę sukcesów....i zabawy :)))
[2010-11-18 19:29]

zbigniew240671

Witajcie :) Od 8.00 do 15.30 zero zainteresowania drapieżnika, a miałem ładne małe płoteczki i co jakiś czas wymieniałem na haku. Bez rezultatu. Na nic, nawet na boczny trok z całą gamą kolorów gumek. Od 8 do 9.30 spiningowałem. Złożyłem zabawki i zmontowałem płotkówkę. Zrobiłem zwykłej zanęty z otrąb pszennych, śruty kukurydzianej, pinki i bułki tartej dodając ziemi z kretowiska. Brań na pinkę i ciasto z bułki miałem sporo, ale wiele na malutki haczyk nie zaciąłem. Na białego i czerwonego robaka nic. Od 9.30 do 14.30 zaciąłem 26 krąpików i 6 płoteczek. Zabawę miałem fajną choć było chłodno. Siedziałem na cypelku w zatoczce. Między 10 a 11 parę razy coś pięknie poganiało drobnicę i ucichło. Od 14.30 po złożeniu sprzętu jeszcze spiningowałem ale bez rezultatu :( Pozdrawiam :)Ps. Rybki wróciły do wody :)))
[2010-11-20 18:30]

zbigniew240671

[2010-11-20 18:32]

zbigniew240671

[2010-11-20 18:33]

smakosz

no ładny połów nie powiem muszę się tam wybrać
[2010-11-20 18:57]

zbigniew240671

Dzisiaj spędziłem 4 godziny nad zalewem, za wodomistrzówką. Łowiłem na spławik na pinkę kolorową, białego robaka, czerwonego robaka i bułkę. Jedna piękna płoteczka akurat na żywca. Stała bardzo długo z gruntu i NIC ! Nawet nic jej nie musło :( Wróciła w dobrej kondycji do wody. Przez cztery godziny żadnego widocznego brania :( Ale po raz kolejny odpocząłem i złapałem DUŻO tlenu :) Pogoda była całkiem możliwa, ale na wodzie nic się nie działo. Nic się nie spławiało, a tym bardziej nic nie ganiało drobnicy... Normalnie martwa woda...
[2010-11-22 21:16]

Pawelski13

Witam,

Chciałbym się wybrać na ten zbiornik za sandaczem. Nigdy tam nie łowiłem ale przeczytałem artykuły że sandacz tam występuje i nie jest go mało. Jak w tym roku z braniami, czy możecie polecić jakieś dobre miejscówki na zasiadkę?

Połamania

[2011-08-14 12:34]

metode

Panowie....nareszcie....duże leszcze jak i inne ryby są w tym zalewie....widziałem. Pozdrwaiam [2012-06-07 15:59]

kajber

Panowie....nareszcie....duże leszcze jak i inne ryby są w tym zalewie....widziałem. Pozdrwaiam

Widziałem czytaj złapałem? czy tylko faktycznie widziałem;)

[2012-06-07 19:00]

metode

Panowie....nareszcie....duże leszcze jak i inne ryby są w tym zalewie....widziałem. Pozdrwaiam

Widziałem czytaj złapałem? czy tylko faktycznie widziałem;)

Złapałem:) ale też widziałem...znajomi też złapali piękne rybki (liny, leszcze):)

[2012-06-11 12:22]

adamoo85

Witam, macie jakieś rezultaty na Miedznie i Wąglance?Byłem ostatnio na nocce na Miedznie i muszę powiedzieć że brały piękne leszcze. Sam byłem zdziwiony bo kilka razy byłem w czerwcu i nie miałem brań tak jak ostatnio. Razem z kolegą złowiliśmy łącznie ok 30 kg leszczy.Najmniejszy jaki złowiliśmy to miał 35 cm, reszta w granicach 40-45 cm. Nie wiem,ale być może spadek wody na zalewie spowodował że zaczeły brać duże okazy leszczy. [2012-07-10 22:44]

Łowił ktos ostatnio na miedznej? Bierze teraz cos?
[2012-09-06 13:13]