Zbiornik Leśna, Zbiornik Złotniki

/ 9 odpowiedzi
Witam. Prosze o informacje na temat tych lowisk. Na ktory lepiej sie wybrac na weekend majowy. Gdzie znajde miejsce nad woda do zaparkowania samochodu i rozbicia namiotu.
janus1997

a gdzie te zbiorniki sa ? chodzi o okreg i miasto  (2011/04/26 11:25)

wojtas9054

okreg Jelenia Gora miasto  Gryfów Śląski. (2011/04/26 11:32)

janus1997

to nic o nich nie wiem (2011/04/26 11:34)

siwybar

witam ja polecam złotniki jesli chodzi o namiot to miejsc jest wiele np. zjazd z drogi  midzy gryfowem a wieżą (2011/04/26 11:37)

wojtas9054

A mogłbys wiecej napisac cos o Złotnikach?? Jak trafic w ta miejscówke? (2011/04/26 12:39)

dizzy76

Jeździłem swego czasu na jezioro Złotnickie!na obozy harcerskie i później na "dziko" - świetna okolica,Ryb kiedyś było dużo, ale później coś z tamą robili i było cienko.... Ale podobnież coś tam zostało. Do wypoczynku świetna okolica, rybostan był bogaty począwszy od pięknej płoci, leszcza, okonia, poprzez pstrągi, do różnego rodzaju drapieżników: piękne sumy, sandacze i szczupaki.... ehhhhJezioro głębokie, po zalanych kamieniołomach strome kamieniste brzegi.Nie wiem jak teraz z poziomem wody i rybostanem ale jak ktoś wie to niech napisze, bo chętnie sie kiedyś tam jeszcze wybiorę!Dojazd od miejscowości Złoty Potok jadąc od Gryfowa Śląskiego skręcamy w prawo i do końca...:-) jest tam ośrodek wczasowy, nie było problemu poza sezonem wakacyjnym z parkowaniem.przy ośrodku była zatoka, brzegi dość płytkie a na środku dół.Latem przy brzegach o poranku wygrzewały się białe ryby - leszczyska i karpiska !!!Dawne dobre czasy...Ogólnie brzegi przy "normalnym" poziomie wody tzn pełnym zbiorniku dość trudno dostępna ale po upuszczeniu i utrzymywaniu stanu "średniego" tzn pełny minus 3m :-) można było niemalże obejść dookoła zbiornik po kamieniach... Jak teraz nie wiem, ale co wiedziałem napisałem i czekam na aktualny opis łowiska.Na zbiorniku Leśna byłem tylko przejazdem ale podobnież ryb było w bród!!!Pozdrawiam Zbyszek (2011/04/26 14:21)

wojtas9054

a czy ktos wie jak teraz jest tam z rybostanem?? (2011/04/26 16:26)

kLon22

Ryby na Złotnikach są.
Może nie jest to co było 10-15 lat temu ale i dziś można trafić i połapać ładną rybę.
Kiedyś w Złotnikach nie było Boleni,a jak były to łapało się bardzo rzadko,kilka lat temu wpuścili narybek Bolenia,dziś sztuki po 70 cm to nie rzadkość,nawet kilku wędkarzom udało się przechytrzyć i złowić ponad 90 cm okazy.Boleń jednak jest trudną do złowienia rybą ,zwłaszcza na otwartej wodzie,ktoś kto łowi tylko Bolenie na pewno nie ma wielkiego problemu ze złowieniem chociaż jednej sztuki na dzień.Bardzo często walą drobnice przy powierzchni ,często rzucałem wahadłówkami i gumami prowadząc szybko tuż pod powierzchnią wody ale nic.Dopiero w tamtym roku na początku listopada udało mi się złowić 68 cm Bolka,uderzył na małe kopyto relaxa uderzenie z opadu przy dnie.
Co roku na Złotniki zjeżdżają Czesi,czasami siedzą tydzień a czasami 2 tygodnie,jednej takiej tygodniowej zasiadki złowili 16 sumów,ale okazów nie było przeważały takie po 110-120 cm
Największy mierzył 160cm.Jako przynętę stosowali karpiki lub Liny kilowe.
Na Złotnikach jest każda ryba,na Kwisie pływają piękne 50-60 cm Jazie i Klenie oraz okazowe Pstrągi potokowe.
Na Złotnikach łowię bardzo często od kilkunastu lat.
Dużo by to pisać o tym Zbiorniku.Zostawiam swoje gg jak by co proszę pisać i pytać
42413839 (2012/05/30 19:02)

adar15

To prawda jak dla mnie za dużo i to stanowczo za dużo Bolenia i sporo malutkich leszczy w tym roku łowiąc na wylewie zbiornika złapałem dwa karpie parę linków 26 cm i Leszcza 41 cm a tak po za tym to bierze ten malutki leszczyk 20 cm ale  zamierzam sie wybrać na głębszą wodę od strony Karłowic jest droga na samochód prowadzi przy samej linii brzegu może tam trafie jakieś średnie leszcze nie mówię o większych (chociaż też by mogły być ) średnie mi wystarczą ,spróbuje też na noc na suma (2012/07/03 18:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.