Zbiornik Łąka (Poręba) koło Pszczyny

/ 19 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam.
Chciałbym połowić na zbiorniku Łąka/Pszczyny (Poręba). Proszę o info od osób które miały okazję tam łowić lub łowią, gdzie warto spróbować ( czy z brzegu czy z łódki - dotyczy spinningu ). Chodzi mi głównie o drapieżnika, pozdrawiam wszystkich.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof

Jeśli spinning to tylko z łódki. Z tego co się orientuję, a czasami znajomi tam jeżdżą, to z brzegu spinning nie daje zbyt dobrych efektów.  (2012/06/13 08:51)

addish

Na co się nastawić ? Chodzi mi oczywiście o ryb i przynęty. (2012/06/13 11:43)

EatonBB

Miejsce ze zdjęcia to świetna miejscówka na sandacza w okresie wrzesień-październik.Pozdrawiam serdecznie (2012/06/13 22:47)

berthold

słyszałem że są tam ładne szczupaki

były i to bardzo dużo. ale jak jakieś 10 lat temu przez kilka lat trzymali niski stan wody tak się wszystko zmieniło na niekorzyść nie tylko szczupaka ale karasia lina i zwłaszcza leszcza były takie 45-60 teraz 25-35 i kaplica (2012/06/13 23:17)

addish

Znalazłem na forum taki oto opis miejscówek !!! (2012/06/14 07:09)

użytkownik91569

Tak... Goowno słyszałeś. Jak z Poręby znikały ostatnie większe sztuki to Ty jeszcze pod szafę na stojąco wchodziłeś. (2012/06/14 11:53)

89krzysztof

Tak... Goowno słyszałeś. Jak z Poręby znikały ostatnie większe sztuki to Ty jeszcze pod szafę na stojąco wchodziłeś.

No tak, ten czas teraźniejszy raczej źle użyty. Dużych ryb za wiele tam już nie ma.  (2012/06/14 12:39)

addish

Było by miło gdyby obowiązywała jakaś kultura w pisaniu !
Jeżeli chcesz podzielić się z nami jakimiś wiadomościami lub celnymi informacjami o Porębie to będę wdzięczny. (2012/06/14 15:41)

Piotr 53

Witam i mam pytanie , czy ktoś łowił w tym roku na zbiorniku Łąka 005 i z jakimi wynikami , chciałbym się tak wybrać , pozdrawiam serdecznie. (2016/04/07 10:47)

berthold

ten co chce tam łowić musi mieć świadomość że główna ryba w 90 proc to leszcz taki do 40 cm reszta to przypadek ale za to brania non stop , a tak od 1/3 zbiornika na zachód można dodatkowo złapać dużego karasia i to w zasadzie wszystko ,  czasem żadko jakaś płoć sensowna , karpia ja tam złapałem ze 15 lat temu ostatniego szczupaka podobnie , chociaż próbowałem , leszcz leszcz jeszcze raz leszcz i to nie specjalnie duży , ja już tam nie pojadę bo zmieniłem miejsce zamieszkania na Opolskie ale moje ulubione miejscówki to nr 7 oraz 8 a kiedyś to od strony pszczynki połódniowy brzeg taki jak by wał , były duuże karpie szczupaki , liny karachy ale to już chistoria (2016/04/07 17:34)

Piotr 53

berthold to prawda to nie to łowisko co kiedyś , ja tam zaczynałem w 90tym roku ,wtedy to było prawdziwe eldorado , dziś nadal jest tam ryba ale te większe jedynie w nocy a i wtedy trzeba na nie trafić , nie zawsze się to udaje , jest jej coraz mniej i nic dziwnego w tym bo na leśnym odcinku brzegu na zachód od miejscówki nr 9 idąc ze spinem widziałem w krzakach 2ie pomatłane sieci , kłusole mają się tam dobrze , łupią nasze wody w najlepsze a nam wedkarzom zakaz wjazdu na ten odcinek , dla kłusoli zakazy nie istnieją i w to im graj, ale i tak się wybiorę , jestem tylko ciekaw czy coś się tam ruszyło , może ktoś tam już jeździ i coś skrobnie , swoją drogą berthold czekamy teraz na twoje wyniki i info z Odry , połamania na wielkich nie tylko Sumach , pozdrawiam. (2016/04/07 18:56)

berthold

berthold to prawda to nie to łowisko co kiedyś , ja tam zaczynałem w 90tym roku ,wtedy to było prawdziwe eldorado , dziś nadal jest tam ryba ale te większe jedynie w nocy a i wtedy trzeba na nie trafić , nie zawsze się to udaje , jest jej coraz mniej i nic dziwnego w tym bo na leśnym odcinku brzegu na zachód od miejscówki nr 9 idąc ze spinem widziałem w krzakach 2ie pomatłane sieci , kłusole mają się tam dobrze , łupią nasze wody w najlepsze a nam wedkarzom zakaz wjazdu na ten odcinek , dla kłusoli zakazy nie istnieją i w to im graj, ale i tak się wybiorę , jestem tylko ciekaw czy coś się tam ruszyło , może ktoś tam już jeździ i coś skrobnie , swoją drogą berthold czekamy teraz na twoje wyniki i info z Odry , połamania na wielkich nie tylko Sumach , pozdrawiam.

oczywiście że dom znać , ba nawet dzisiaj miałem siedzieć ale zanim kupiłem mady pinki zanęty to już deszcz się zerwał i po ptokach

(2016/04/07 22:03)

perwer

Cześc,na łące bywom co roku.Różnie wybo to jesli chodzi o ilośc wypadów ,natomiast bardzo dobrze jesli chodzi o jakoś .Zbiornik zajebisty ,wypoczynek jeden z lepszych na naszych zbiornikach.Natomiast nie rozumiem narzekania jesli chodzi o ryby ?.Leszcz oczywiście że biere w połednie ten mały ,na pinki i srinki -jednak nie tak do konca . Wystarczy znaleśc dno troche twardsze ,dobrze podnęcic kuku gotowanym i peletem ,załozyc pelet ,lub kuku na włosie i spokojnie mozna sporo ładnych lecholi powyżej 50tki połowic.brania będa rzadkie ,ale ryby lepsze.W przeciagu ostatnich pare lat widziałem na kiju u kolegów sporo lina ,dupnego karacha -zazwyczaj łowionego w nocy i ładnych lecholi .Padło u nos kilka fajnych sandaczy ,jakis węgorek i niestety co jest bolączką jak dla mnie na tym zbiorniku to -sumik karłowaty . W tamtym roku obok mnie goscie obok mnie złowili kilka karpików-tak ze ,nie pozna pedziec że jest lipa . Wszystko zalezy jak chytomy ,na co i kaj.Jakbych mioł ten zbiornik 10-20 kilosów ode mnie,to nie potrzebuja innego . (2016/04/08 12:15)

Piotr 53

Cześć , zgadzam się w naszym okręgu nie ma lepszego miejsca na odpoczynek z wedką i napewno są tam fajne ryby , co roku słysza od miejscowych kolegów o karpiach , linach i leszczach , ale tak jak powiedział perwer na włos z kuku albo rosówka i raczej w nocy , za dnia maluchy , dostałem cynk że na chwilę obecną na jeziorze cisza , byłem we wtorek na pszczynce poniżej zapory to nieźle pobawiłem się wzdręgami , wszystkie ponad 20cm a 4 z nich pod 30tka , może po połowie miesiąca coś się ruszy na Łące, pozdrawiam. (2016/04/08 13:20)

siri34

Był ktoś z was ostatnio na łowisku?dziej e się cosik? (2016/06/21 12:51)

siri34

Był ktoś z was ostatnio na łowisku?dziej e się cosik? (2016/06/21 12:51)

Piotr 53

Był ktoś z was ostatnio na łowisku?dziej e się cosik?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Ostatnio znowu się dzieje na Łące 005, wczoraj kolega dzwonił do mnie z  nieciekawą     informacją, podobno masa śniętej ryby na zbiorniku , leszcze ,płocie i inne gatunki , prawdopodobnie kwk Borynia znów coś do pszczynki puściła a dopiero co tydzień temu policja kasowała wędkarzy za jak to nazwali " niszczenie zieleni wokół zbiornika" , ciekawe komu teraz przyjdzie płacić za straty w rybostanie, zarybiania wykonuje się za nasze pieniądze, wracając do twojego pytania , byłem tam 3 tygodnie temu i od piątku do soboty kilka małych leszczyków w nocy bez brania, siedziałem od strony poręby na kamieniach ( 200m od zapory), pozdro. (2016/06/21 19:11)

siri34

Hej dzięki za odpowiedz, wybieramy się tam z kolegą w przyszłym tygodniu po raz pierwszy w życiu..nie znamy tego zbiornika w ogóle ale słyszeliśmy od znajomego że fajny zbiornik że jest ładny leszcz, karaś i linek. Ile w tym prawdy też nie wiem hehe...miejscówek też nie znamy więc chyba będzie ciekawie hehe (2016/06/25 10:25)