Zbiornik Jeziorsko i Warta za tamą

/ 635 odpowiedzi / 53 zdjęć
Arbok


regulamin mówi tak:
- łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, nap ostrogi, opaski i progi denne,

też byłem wczoraj na tamie i widziałem te łódki stały napewno w wiekszej odległości niż 50m choć czasami zdarzają sie wędkarze którzy mówią żę jak ciężarek nie odbije się od tamy to brań nie ma:D zawsze trafi sie ktoś kto bedzie naginał lub łamał przepisy i nic się na to nie poradzi

a tak apropo na rzece słabo 4 jaziki i troszke drobnicy

(2012/10/24 14:46)

pike2


cztery jaziki i drobniczka to nie ak źle, a czy slychać cos o sandaczu, czy łowią go troche?

 

(2012/10/25 00:11)

tomaszgud


http://wiadomosci.wp.tv/i,Na-dnie-Warty-znaleziono-unikalny-czolg,mid,1114056,index.html?ticaid=5f685#m1114056 (2012/10/25 13:40)

dizzy76


panowie każdy z zazdrości gada głupoty kolega nałapał dużo ryb bo ma widać do tego talent i pieniądze jezeli niemamy jednego albo drugiego to zazdrościmy . 
Mów za siebie...Ja nie zazdroszczę, bo czego kupę maluszków? Dla zawodników, którzy jadą na ilość może to i odpowiada, mnie nie!A pieniądze szczęścia nie dają... taka stara prawda...
(2012/10/25 14:11)

zwir73


"A pieniądze szczęścia nie dają... taka stara prawda..." Powiedz to tym z Amber Gold .   Wracajac do tematu byłem parę razy za tamą średnio dwa trzy razy w sezonie i nigdy nie widziałem aby ktoś złowił leszcza powyżej kilograma ,brzanę ,suma itp.(te ryby godne uwagi) .Owszem zdarzy się ładny jaz  ale zazwyczaj słyszę że dwa tygonie temu toooo kolega nałowił  a dziś lipa .Jak nie ma brań lubię pochodzić po brzegu poobserwować, zagaić ,zresztą widać jak na dłoni co łowią wędkarze z drugiego brzegu .Nigdy nie widziałem tam okazów a zrobić wagę 32 kg.na jedno posiedzenie "małymi " rybami to dla mnie pełen wyczyn .Nie chodzi o mięso bo ryby wróciły do wody ale o tą magię tonącego spławika i pytanie co wzięło ,dopiero po zacięciu z wyciągniętej gumy wnioskujemy czy ryba jest duża.I znów przepuszczenie i znów antenka ginie pod wodą ciecię pusto ech zmiana robaka i znów.... i znów....   Można inaczej, spokojnie zarzucić federy i zrobić  literka a " jak ma się złapac to się złapie"  Z reguły wnioski sa takie może nie trafilismy na dzień i tyle , a z wyczynu zastaje nam powrót do domu pod promilkiem i nie wpaść. Moim zdaniem opinia o tym  łowisku jest przebarwiona  bazująca na mitach i rybach rosnących w opowieściach. Nie twierdzę że tam nie pojadę ale raczej z czystej ciekawości . (2012/10/25 17:04)

owczarki


w tym roku to jakoś kiepsko z rybami na warcie  (2012/10/27 16:31)

owczarki


 kwiecień - maj to jeszcze można było ładne sztuki sporadycznie złapać a ogólnie to kiszka kilka małych płoci przez wakacje  co to za rybaczka... (2012/10/27 16:33)

Koziii


Był kto w ten weekend za tamą, chciałbym się wybrać za tydzień  ??  Pozdrawiam  (2012/10/28 21:41)

prowinski


dzisiaj "niedziela" od 7 do 17 grunt, białe na jednej kanapka na drugiej wędce, nawet puknięcia, choć rano ryba się jeszcze spławiała. wędkarzy jak na lekarstwo, pogoda jednak robi swoje. (2012/10/28 22:53)

dizzy76


dzisiaj "niedziela" od 7 do 17 grunt, białe na jednej kanapka na drugiej wędce, nawet puknięcia, choć rano ryba się jeszcze spławiała. wędkarzy jak na lekarstwo, pogoda jednak robi swoje.

hmm Kiedyś w taką pogodę jak się jeździło to bardzo piękne płocie tam były... no właśnie były...Może jeszcze za wcześnie...Kilka lat temu trzeba było jechać wieczorem i koczować w samochodzie, żeby miejsce zająć, w zimę. Już ładnych kilka lat tam nie bywam i jakoś nie brakuje mi tego tłoku, są inne piękniejsze miejsca gdzie nie ma tylu ludzi i jest rybka... Taka mała refleksja :) (2012/10/30 07:21)

Koziii


Odwiedziłem Wartę w środę i w piątek . W środe dobre brania płoci (ok. 30) i kilka leszczy . W piątek kicha (8) płoci. Na spina nic nie zaatakowało, a na żywczyka kilka sandaczyków ok 20 cm <wróciły do wody> i okonki co chwila .  (2012/11/03 11:49)

owczarki


przy tamie jak zwykle kilku wedkarzy jest  (2012/11/05 16:09)

siersciu1


witam był ktos ostatnio na jeziorsku koło tamy jak wyniki? (2012/11/05 16:52)

Pietrzak


Byłem w Niedzielę od 6 do 10 za tamą "przy płocie", może kojarzysz miejsce, pogoda do d... co chwilę padało, ludzi od groma, całe brzegi obstawione. Na grunt jedno puknięcie, bo braniem tego nazwać nie było można, ludzie chodzili ze spinningami ale nie widziałem żeby ktokolwiek coś ciągnął, ktoś na bata również łowił ale bez rezultatów, ogólnie rzecz biorąc straszna lipa. Natomiast z drugiej strony Jeziorska w miejscowości Warta było już dużo lepiej (g. od ok. 11 do 16). W szczególności w nowo wybudowanej przystani kajakowej. Brzeg obstawiony cały. Drapieżnik żerował ostro. Ludzie wyciągali ładne pasiaki i szczupłe na spina, boczny trok itp. Na żywca nie widziałem żeby ktoś coś ciągnął. Sam też nieźle połowiłem. Pozdro. (2012/11/05 18:45)

siersciu1


mnie interesuje tama  ja jeziorsku bo mam checi sie tam wybrac z pontonem na spining a jak byłes to pływał ktos?

(2012/11/05 19:09)

Koziii


Jak ja byłem w piątek to ktos ok 10 pływał niedaleko tamy ale nie widziałem nic więcej . ;p  (2012/11/06 18:36)

siersciu1


byłem dzisiaj ale niedało sie pływac taka fala była. (2012/11/06 19:35)

krisstoff77


Witaj kolego Pietrzak A ty co tam polowiles na tej przystani Chodzi mi o to czy ploc tez brala CZy tylko wszystko na spina bralo A jak na zywczyka Czy jakies okonki czy szczupce wymiarowe pozdro (2012/11/06 19:36)

siersciu1


kolego krisstoff77 jezeli pytasz na temat przystani w peczniewie to wielka kicha niski stan wody.czy na warcie trafiaja sie duze sandacze na spina? (2012/11/07 12:23)

piotrekk78


Koledzy,

Jak w chwili obecnej wygląda sprawa z rybkami za tamą oraz w przystani kajakowej obok mostu w Warcie?

Już dawno nie byłem na rybkach i chciałem się wybrać w sobotę. Podpowiedzcie proszę na jaką rybę można liczyć? Czy bardziej nastawić się na białą, np. leszcze czy na jakiegoś drapieżnika?

Z góry dziękuje za każdą informację (2012/11/07 15:55)

krisstoff77


kolego siersciu Nie pytam o peczniew bo tam To wiem ze kicha Pytam o przystan kajakowa Kolegi Pietrzaka we wlyniu Bo tam byl ostatnio Zle mnie zrozumiales pozdro (2012/11/07 17:16)

zwir73


No i stało się, byłem dziś za tamą.Nie nastawiałałem się na duze ryby dla tego wrażenia pozytywnie sporo rybek , 99% płoć, w różnym wieku.Lekko mine zaskoczyło że lewy brzeg jest bardziej okupowany (patrząc z tamy) zapytałem sąsiada czy tam nie ma dojazdu odparł że tam nie bierze.

Dokładnie o godzinie 16,45 (na płytach) wracając do domu zatrzymał mnie patrol Policji sprawdzili auto czy nie ma ryb z " szarpaka".

(2012/11/10 19:31)

siersciu1


witam mam takie pytanie czy za tamom łapie sie ma muche ?ja jak wyjeżdzałem to sie mijałem z policją (2012/11/10 21:49)

Pietrzak


Data: 11.11.2012
Godzina: 6:00 - 15:00
Miejsce: Warta za tamą "niedaleko płotu-bywalcy wiedzą o co kaman"
Recenzja wyprawy:
Niedziela, więc jak to zwykle bywa, każdy kto ma czas, chęci i jest zapalonym wędkarzem nie może sobie odmówić wypadu na ryby i wykorzystać tak pięknego i dosyć ciepłego dnia jaki był dzisiaj. Po dojechaniu na miejsce, okazało się, że pierwsi zapaleńcy już są nad wodą. Szybko zajmuję miejscówkę, szykuję zanętę i rozkładam sprzęt. W między czasie nad wodę dojeżdżają kolejni wędkarze. Ok. 10/11 rano wszystkie brzegi już były obstawione. Głównie gruntówkami, ale spławikowcy i spinningiści też się znaleźli. Jeśli chodzi o drapieżnika to nie widziałem żeby ktokolwiek miał zadowalające efekty. Na grunt i spławik ryby brały i to dosyć dobrze. Głównie duże płocie, leszcze i nawet kilka jazi się trafiło. Ogólnie dzień udany, nie musiałem znowu wracać do domu ze smutną miną na twarzy. Pozdro.  (2012/11/11 17:58)

siersciu1


witam mam pytanie czy koło tamy na warcie można złapać pstronga? (2012/11/14 18:11)