Zbiornik Jeziorsko i Warta za tamą

/ 613 odpowiedzi / 51 zdjęć
Piotrr33


Niestety tatamarcelka ma racje z warty zrobił się jałowy ciek, ryb naprawdę jest niewiele i to mówię o wszystkich rybach a brzany to już śladowe ilości . Żadnych zakazów połowów np. brzany nie zrobią bo by się przyznali do swojego nieudolnego rządzenia przez te wszystkie lata, zresztą gospodarka rabunkowa na jeziorsku przez te wszystkie lata zrobiła swoje, gdzie wytłukli prawie wszystko. Majątkiem takiego PZW jest ilość ryb w rzece to jest odzwierciedlenie  zarządzania , bo to panowie z PZW zarządzają, podejmują decyzje, ktoś powie że wędkarze i kłusownicy też się do tego przyczynili i to jest prawda, ale prawdą jest także to że jak się nie przypilnuje i to w przypadku firmy wyniosą całą firmę , więc ja się pytam gdzie były kontrole ? Może to co napisałem niektóre osoby oburzy ale w przypadku braku kontroli rozkradną całą firmę a później zaczną jak nie będzie już co, panele z podłóg zrywać i gniazdka odkręcać to takie PZW jaki mi sposób myślenia. Nie uważam żeby wszyscy rodacy byli tacy sami bo są osoby uczciwe i porządne. W przypadku tak efektywnego zarządzania i takich sukcesów jak PZW w przypadku firmy to by ci wszyscy zarządzający zostali by zwolnieni z piętnaście razy a firma by ogłosiła upadłość z dziesięć razy i niech nikt nie mówi że jest inaczej , oni podejmują decyzje, zarządzają i odpowiadają. Podejrzewam że kiedyś , ktoś się znajdzie pomimo że ludzie z Sieradza są bardzo mili i uprzejmi zrobi ścieżkę zdrowia takiemu pzw. Ale moim zdaniem uderzanie w pzw jest uderzanie w miasto sieradz, w którym są bardzo ładne dziewczyny chodzące po ulicach , miasto się rozwija i to widać to co było dwadzieścia lat temu to jest przepaść. Pozdrowienia dla tych co jedzą mięso ryb mięso ryb z rzeki, mieso kury chyba pięć złotych kilo, kaczki chyba osiem złotych w markecie dziadami jesteście ?
  (2017/10/27 20:31)

edmund-wronka


Zadzwoń do mnie nie mam do cebie  numeru dałem telefon do n aprawy i niemam kontaktów (2017/10/29 16:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lodzianin18


Na wartę już nie jeżdżę, jeszcze pare lat temu czasem bywałem ale już wtedy byly marne wyniki. Rzeka się wypłyciła, nie ma spokojnych głowek itd gdzie ryba mogłaby odpacząć, stanąć. Jak piszecie, stan ryby w warcie jest marny, o brzanie się nie wypowiem bo nie nastawiałem się nigdy na tą rybę, ale wcześniej jeżdżąc ze spiningiem złapanie szczupaka graniczyło z cudem dlatego też przestałem jeździć nad tą rzekę.  (2017/11/01 19:43)

Sith


No cóż, większość wód dzierżawionych przez PZW wymiera, lub już wymarla, niedługo i PZW wymrze, szkoda tylko że na odrodzenie się życia w tych wodach doczeka się może drugie pokolenie, oczywiście to optymistyczna wizja uwarunkowana dogłębną reformą organizacji wędkarstwa amatorskiego. Żałuję, że tego już nie dożyję, a może dobrze, bo nie spotka mnie kolejne rozczarowanie... ;-( (2017/11/02 06:45)

michalzgierz1989


Ja byłem dzisiaj z kolegą za Tamą to na Spinning mieliśmy tylko dwa puknięcia, jeszcze 5 lat temu widziałem tam masę kitrających się po brzegu okoni takich nie dużych, a dzisiaj tylko cierniki no i ewentualnie trochę Słonecznic,Jazgarzy, Płoci i Leszczyków pełno było wędkarzy Łowiących na federa ale też ryby nie wiele większe od Pielęgnic zero kontaktu z dużą rybą, ale skoro są młode to muszą być też i stare, a wiem że są dni że większe ryby na tym odcinku biorą, tych małych to jest tak dużo że przy ściąganiu przynęty często można je za bok zachaczyć, ogólnie drobnicy jest jak ktoś ma egzotykę to typowo małe Rybki jak Kiełbie albo Jazgarze mógłby brać, na pewno chodowane zwierzęta by się ucieszyły :) ja ukwiałom daje co jakiś czas (2017/11/19 23:03)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Kolego, ja w tym miejscu w 1992 r. w 3 godziny zlowiłem 16 okoni i to niemałych. Teraz jeśli przez 16 godzin uda Ci się złowić 3 okonki ledwie wymiarowe, to możesz uznać to za SUKCES... ;> (2017/11/20 07:03)

oldboy


 ...tych małych to jest tak dużo że przy ściąganiu przynęty często można je za bok zachaczyć,
Tak wielka ilość drobnicy (narybku), także w dopływach Warty, świadczy o KOMPLETNYM braku WSZELKICH, przynajmniej  wymiarowych, drapieżników. Grozić to może karłowaceniem poszczególnych gatunków (tak, jak to było np. z naszym karasiem szlachetnym w zbiornikach bez drapieżnika i z ubogą bazą żerową). (2017/11/20 11:02)

michalzgierz1989


 ...tych małych to jest tak dużo że przy ściąganiu przynęty często można je za bok zachaczyć,
Tak wielka ilość drobnicy (narybku), także w dopływach Warty, świadczy o KOMPLETNYM braku WSZELKICH, przynajmniej  wymiarowych, drapieżników. Grozić to może karłowaceniem poszczególnych gatunków (tak, jak to było np. z naszym karasiem szlachetnym w zbiornikach bez drapieżnika i z ubogą bazą żerową).
Wiesz jak latem siatami ciągną, straż rybacka mimo zgłoszenia nic nie robi bo boi się dostać w zęby no to takie są efekty, ja to ostatnio rzadko jeżdżę na ryby bo nie mam na to czasu,żyłka to mi się kilka razy wczoraj poplątała, ale jednak mimo wszystko to trochę dużych ryb tam jest, bo jak jest dobra pogoda to przy użyciu okularów widać jak pływają, ale wolę sportowo połowić a po mięso to do sklepu :) ale że zawsze mi się nasze ryby podobały to przy okazji nałapałem trochę drobnicy i obok morskiego zrobię drugi projekt zimnowodny, póki co obserwuje na kwarantannie jak będzie wszystko z nimi ok to zacznę im robić docelowy zbiornik, a przy użyciu odpowiedniego widma światła nasze Ryby mienią się wspaniałymi kolorami :)  (2017/11/20 20:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lodzianin18


Moim zdaniem jeśli warcie nie zacznie sie przywracać naturalnego jej charakteru to ta rzeka się nie odrodzi. Wypłycona, płynie z wielką siłą z powodu braku zakoli czy połączonych języków (starorzeczy) ryba w większości po prostu nie ma dla siebie właściwych siedlisk w tej rzece. A jeśli już takie miejsce się znajdzie to przez miejscowych jest ścisle pilnowane by już przypadkiem ryba nie wypłyneła. Wystarczy porozmawiać ze starymi wędkarzami jak warta kiedyś wyglądała a jak wygląda teraz. Co z tego że będą zarybiać jak ta ryba po prostu nie ma odpowiednich warunków.   (2017/11/24 16:12)

michalzgierz1989


Dzisiaj byłem z kolegą, to nawet sporo osób było za tamą. Kontakt tylko z drobnymi Okoniami i Jazgarzami, choć osoba obok nas złowiła dorodnego Okonia, Jazie ponoć też już się ruszają, przy Brzegu widziałem też Różanki, co mnie zaskoczyło bo myślałem że ich tam nie ma.

z ciekawości zrobiłem testy wody

NO2 - 0
NO3 - 25 (w wiadrze były ryby więc może być zawyżony)
GH - Więcej niż 7
KH - 6
PH - 7,6
Cl2 - 0

  (2018/02/03 20:51)

tatamarcelka


Dzisiaj byłem z kolegą, to nawet sporo osób było za tamą. Kontakt tylko z drobnymi Okoniami i Jazgarzami, choć osoba obok nas złowiła dorodnego Okonia, Jazie ponoć też już się ruszają, przy Brzegu widziałem też Różanki, co mnie zaskoczyło bo myślałem że ich tam nie ma.

z ciekawości zrobiłem testy wody

NO2 - 0
NO3 - 25 (w wiadrze były ryby więc może być zawyżony)
GH - Więcej niż 7
KH - 6
PH - 7,6
Cl2 - 0

 

Od strony praktycznej co oznaczają te dane? Przypuszczam, że mało kto tutaj studiował chemię i te informacje niewiele mówią. Ale chętnie bym się dowiedział co oznaczają w kontekście życia ryb w tej wodzie.  (2018/02/07 17:20)

Sith


"Okresowy zakaz spinningowania (od 1 stycznia do 30 kwietnia) na odcinku rzeki Warty poniżej zapory czołowej zb. Jeziorsko do granicy okręgu (1500m w dół rzeki)." (2018/02/08 10:16)

Wedkuje.pl poleca