Zbiornik Cieszanowice jak z braniami?

/ 221 odpowiedzi / 4 zdjęć
siwy84

w niedziele jeszcze byl zamarzniety ale lód juz jest cieki i kruchy kilka dni i powinien puscic (2013/03/04 17:54)

enzo2211

Słonko dawało troszkę do wczoraj, dziś deszczyk. jest szansa na weekend zawitać pod dęba... (2013/03/07 10:24)

dyziak13

Witam kolegów,

Mam pytanko-czy był już ktoś w tym roku na Cieszanowicach, jeżeli tak to proszę o info. czy coś już tam bierze.

Pozdrawiam. (2013/03/15 19:28)

dyziak13

Witam kolegów,

Mam pytanko-czy był już ktoś w tym roku na Cieszanowicach, jeżeli tak to proszę o info. czy coś już tam bierze. Ja nie mogę się już doczekać a, że w przyszłym tygodniu ma być trochę cieplej to chętnie bym się wybrał.

Pozdrawiam.

(2013/03/15 19:30)

dizzy76

Witam kolegów,

Mam pytanko-czy był już ktoś w tym roku na Cieszanowicach, jeżeli tak to proszę o info. czy coś już tam bierze. Ja nie mogę się już doczekać a, że w przyszłym tygodniu ma być trochę cieplej to chętnie bym się wybrał.

Pozdrawiam.

na razie mrozy trzymają w nocy to nie wiem czy tak szybko puści lód, trochę lipa ale cóż trzeba poczekać albo na rzeczkę jakąś jechać, zaraz sie zacznie rzeź niewiniątek jak co roku :( (2013/03/16 08:39)

dyziak13

Tydzień temu kolega wracał z Katowic i zajechał nad zalew i nie było nawet kawałka zamarzniętego. Ja byłem tydzień temu na Warcie za zaporą i jeziorsko też odmarznięte. Tak, żeo lód to bym się nie martwił tylko czy tak wcześnie można coś tam połowić. (2013/03/17 09:30)

siwy84

bylem dzisiaj na zalewie lod miejscami nawet 20 cm zlapalem kilka malych okoni i plotke ogolnie slabo .caly zalew jest zamarzniety (2013/03/17 20:06)

Koziii

Witam . Chciałbym wybrać się w przyszły weekend na zalewik jeżeli nie będzie lodu . Czy ktoś może mi napisać w tygodniu jak z lodem ?? Pozdrawiam i z góry dziękuję . (2013/03/30 16:45)

deaerek

Witam jak na zboirniku Cieszanowice jest jeszcze lód (2013/04/10 15:42)

Koziii

Witam . Był ktoś już nad wodą z wędkami ?? Pozdrawiam  (2013/04/17 14:01)

enzo2211

W zeszłą niedziele byłem. Poziom wody wzrósł od lata o jakieś 1.2 metra za to jest w miarę czysta, jak to na wiosnę woda zimna jak cholera za to dno czyste, brania były jeszcze bardzo słabe. Trafiliśmy akurat na zawody i łowiliśmy przy wyspie, ale jak patrzyłem przez lornetkę to tamci na zawodach też nie wyciągali zbyt często. (2013/04/21 10:32)

Koziii

Dzięki za odpowiedź . Wreszcie się doczekałem . W weekend majowy planuję się wybrać , oby rybki zaczęła brać :P (2013/04/21 19:52)

ciezarnyczarny

Na Cieszanowicach biorą póki co płocie, a właściwie płotki(tylko blisko brzegu). Wszyscy z utęsknieniem czekają na leszczyki, ale póki co nikt z moich znajomych tej rybki nie wyjął. A u kogoś może zagościł kolega lin? Dziwi mnie też, że nawet sumik karłowaty nie bierze. Podsumowując-słabo.  (2013/04/25 11:53)

Pesmerga

Witam.
Czy maj przyniósł jakieś zmiany u ryb? Są wyniki? Może jakieś pamiątkowe zdjęcia?
Proszę o jakieś informacje co i jak z braniami.
Z góry dziękuję. (2013/05/03 20:56)

michallo212

Był ktoś ostatnio na Cieszanowicach? Jak wyniki? (2013/05/25 23:02)

wbednarczyk

witam kolegów byłem z bratem wczoraj na ciesznowicach, niestety trafilismy na zawody i 200metrów na lewo i prawo od dęba było zajęte, w każdym razie łowiliśmy z 300metrów od dęba w przeciwnym kierunku do betonów, było idealnie pogoda dopisała było ciepło wiatr zmienny , jeżeli chodzi o ryby to głównie płotki takie 15-25cm oczywiście na spławik kukurydza, na feedera na czerwonego słabo same sumiki karłowate, brat na feedera złowił trzy ładne leszczyki na białego, podsumowójac warto pojechać bo naprawdę większosć płoci naprawdę ładna.pozdrawiam (2013/05/27 13:21)

michallo212

Ładne leszcze - jakiej wielkości?
Jak ze szczupakiem? (2013/05/29 09:31)

kuba3511

Również słyszałem, że połapali ładne leszcze, takie 40-60cm. Złapał ktoś z forum takie okazy na Cieszanowicach, czy to tylko bujdy? (2013/05/29 13:07)

wbednarczyk

ŁADNE LESZCZE TO TAKIE 30-40CM NIESTETY NIC WIĘKSZEGO ALE DOBRE I TO, BO RZECZYWIŚCIE NIE ZAUWAŻYŁEM ŻEBY KTOŚ  TEŻ LESZCZA W TYM DNIU ZŁOWIŁ PRZYNAJMNIEJ Z WEDKARZY KTÓRZY BYLI KOLO NAS. ALE DWA RAZY PRZY ŁADNYM BRANIU NA FEEDER PRZYPON 0,16 ZERWAŁEM , NIE WIEM CZY TO COS ŁADNEGO CZY MOJA NIEUDOLNOŚĆ EHHEEH, I TAK BYWA. POZDRAWIAM (2013/05/29 13:37)

michallo212

30-40cm.. Szału nie ma..

Ponowię pytanie - Wie ktoś jak ze szczupakiem?  (2013/05/30 09:55)

kuba3511

Postawiłem wczoraj żywca, rzucałem na blachę i nawet pobicia. Z tym że byłem +- na środku państwowego lasu, a tam jest mnóstwo zielska i ciągle były zaczepy. Jak na razie to bardzo wysoka woda i ww miejscu zabrało ze 2m brzegu, więc nawet nie wiadomo gdzie rzucać (na spławik). Ogólnie ryba nie bierze, byli 1.5 dnia i raptem 3 leszczyki i trochę płotek i byczków na 6 wędek. Ja złowiłem tylko byczka i to jeszcze za brzuch. 1 konkretne branie na rosówki, ale za wcześnie przyciąłem. Za to pokarało nas za wędkowanie w Boże Ciało, bo przeszła ogromna nawałnica :D  Mam dwa pytania: 1.Jak z linkiem na ZC? 2.W starym korycie Luciąży, które biegnie +- przez środek zbiornika jest trochę głębiej? (2013/05/31 10:27)

ciezarnyczarny

Ja byłem na ZC na nocce przed Bożym Ciałem. W dzień ok. 15 miałem karpia ok.3kg(niestety spiął się przy brzegu). Po karpiu długo, długo nic nie brało(wcześniej płotki takie ok. 25cm). W nocy czasem pojawił się sumik karłowaty niestety. I o 23 sum na żywca ok. 55cm(oczywiście wrócił do wody). O 4 kiedy zrobiło się już widno zaczęły brać niewielkie leszcze i jedna znacząca płoć. Lin jakby plwał blisko brzegu, ale bez brania. Karp wziął na 3 ziarenka kukurydzy, leszcze tylko na czerwonego. Łowiłem tuż przed rozlewiskami jadąc w stronę Trzepnicy od Mierzyna.  (2013/06/01 10:16)

michallo212

Przez cały piątek i sobotę:
10-15 sumików karłowatych.. (Żrą wszystko.. Jaki by haczyk i przynętę nie założyć to i tak to zjedzą..)
3 płotki - 12cm, 15cm, 19cm
1 leszcz - 30cm
Na spinning kompletnie nic (Urwany jeden wobler  karczowisku..). Na żywca nic.. Ogólnie pierwszy raz byłem na zbiorniku i się zawiodłem. Może jeszcze kiedyś przyjadę "dać mu szansę" ale na pewno szybko to nie nastąpi.. (2013/06/02 21:23)

wbednarczyk

witam ponownie wczoraj znów odwiedziłem cieszanowice i niestety potwierdzm że słabo, z gruntu na feeder zero brań czy na białego czy czerwonego czy kukurydza kompletnie nic, nie biorę oczywiście sumików pod uwagę bo tych akurat nie brakuje . jedynie na spławik połowiłem płoci oczywiście na kukurydzę byłem niedaleko dębu pogoda bardzo zmienna od godz 3-5 całkiem ciepło z lekkim wiatrem od 5-7 duża mgła i troche chłodniej od 7 coraz cieplej do 11 posiedzialem i uciekłem , ogólnie bez rewelacji gdyby nie spławik to straszna lipa. pozdrawiam  (2013/06/03 13:45)

kuba3511

No cóż, narazie trzeba poczekać na stabilizację pogody, ciśnienia i spadek wody. Wtedy myślę, że rybka zacznie brać. Byłem na stawie u brata, to nawet tam nie brały, choć zagęszczenie ryb jest spore :) (2013/06/03 15:43)