Zbiornik Cieszanowice jak z braniami?

/ 221 odpowiedzi / 4 zdjęć
piotrek1988

Na dużym zbiorniku, z lewej strony wyspy piaskowej. Mówił mi, że miał też branie dużej ryby ale nie wyją, puścił kupiony przepon ;/. A z tą płocią to pewna informacja, bo powinno się to zgłosić. (2012/04/25 12:10)

czesus

Nawet jeśli maja te przecież nikt nie będzie jadł surowej ryby:)

A co do łowisk od strony lasu bliżej rozlewisk czy jest tam możliwość(legalna) dojazdu autem?? (2012/04/25 22:01)

piotrek1988

Odradzam, kontrole straży leśnej są w tych rejonach dość częste. (2012/04/25 22:31)

czesus

To jak oni łowili?? na przypał albo łódka:/
Ehhh a znacie panowie jakieś zajebiste miejscówki bliżej rozlewisk z legalnym dojazdem do wody?? (2012/04/25 22:33)

czesus

Jak z Karpikiem na cieszanowicach w weekend?? skubie?? (2012/04/29 19:48)

poketon

Słyszałem że w ostatnią sobotę niezły urodzaj na Cieszanowicach. Szwagier z PSR mówił że każdy kto tylko sie ustawił na drapieżnika odjeżdżał ze sporym szczupaczkiem.Ponoć rekord to 100 kilka cm i nawet jeden sum był.Pochwalcie sie zdjeciami jeśli to którys z was :) Ja miałem branie na żywca i poszedł w chrapy :( (2012/05/15 11:15)

Yakoza

Witam wszystkich, szukałem, fajnego zbiornika na szczupaka i dowiedziałem się o Cieszanowicach,że jest  ładna ryba, możecie opowiedzieć mi z której strony najlepiej na szczupaka na żywca (czytam że są efekty na tą metodę) ponieważ byłem na rozpoznaniu i wszędzie od strony lasu bardzo ciężki dostęp, oraz bardzo dużo roślinności w wodzie tak kilka metrów od brzegu, nie bardzo jest jak tam połapać, może lepiej spining z łódki ??? Jeśli ktoś wie czy są łódki i ewentualnie od kiedy lub może numer podać do wypożyczalni. Bardzo proszę o kilka wskazówek. (2012/05/16 16:25)

siwy84

na przystani sa lodki do wypozyczenia tylko dokladnie nie wiem gdzie sie wykupuje oplate cos mi sie kiedys obilo o uszy ze w jakims sklepie wedkarskim w piotrkowie ale nigdy sie tym nie interesowalem bo mam swoja lodke, a od strony lasu jest bardzo duzo zaczepow i to nie tylko roslinnosc bo jest bardzo duzo zatopionych drzew i galezi i co za tym idzie traci  sie bardzo duzo przynent ale z lodki mozna juz polapac a ze szczupakami jest roznie na ogol biora pistolety taki od 30 do 45cm chociarz w ostatnia sobote udalo mi sie zlapac 2 wymiarowe ale niewiele ponad 50 cm i miale kontak z duza ryba ale niestety zylka nie wytrzymala ogolnie nie ma reguly na jakies dobre miejscowki bo lape szczupaki od samych rozlewisk az po tame dzisiaj tez bylem nad zalewem ale nie z lodki tylko w woderach od strony lasu przeszedlem praktycznie pol zalewu bez nawet jednego udarzenia   (2012/05/16 17:47)

Yakoza

ja dziś próbowałem właśnie od strony lasu i tylko 2 godz jeździłem w koło bo nie widziałem możliwości rzutu rybki , albo zarośla albo płytko, w końcu stanęliśmy na takim cyplu i tam na spina (kilka rzutów przed żywcem) taki około 30 i na żywca 2 szt około 40 w ciągu 1,5 godziny, ale też miejscówka taka nie za bardzo dlatego myślałem że może od strony tzw "dębu" się łapie na żywca, choć tam z kolei na moje oko jest bardzo czysto, prawie brak roślinności. (2012/05/16 19:52)

osmial

W sprawie łódek polecam przejrzeć ten temat, zdaje się, że podawałem kiedyś namiary na Prezesa koła miejskiego i jego sklep w którym łódki sie wypożycza. Jeśli jednak się mylę możesz kolego do mnie na pw napisać, poszukam tego numeru i napiszę jak trafić do sklepu.

Co do samego zalewu to byłem na początku maja z żywcem od strony lasu i jak dla mnie trzeba by tam stawiać żywca na spławiku, a nie walić go z gruntu. Przy następnej wizycie na pewno tak zrobię, z gruntu na 3 wędki nie mieliśmy brania. Kolega rano zwinął jednego żywczyka poszarpanego ale to jakiś pistolecik musiał go potarmosić bo nawet odjazdu nie było. Generalnie wydaje mi się, że z gruntu ryby uszkodzone nabijaniem na hak mają za dużo luzu i w roślinność się chowają. Przy następnej wizycie postawię żywca na 0.5-1.5m grunt na spławiku i zobaczę jaki będzie efekt. (2012/05/22 23:21)

dizzy76

Koledzy a powiedzcie jak na Cieszanowicach jest z ilością wędkarzy?czy w weekend da się gdzieś usiąść?Chciałbym się tam wybrać na rekonesans ale z uwagi na pracę wchodzi w grę tylko weekend (2012/05/23 17:23)

siwy84

w tygodniu jest malo wedkujacych i mozna w spokoju polowic ale za to w weekend zjezdzaja sie wedkarze i nie tylko  bardzo licznie (2012/05/23 18:16)

dizzy76

Dzięki za info, szkoda bo jak większość czas mam w weekend :( (2012/05/23 20:37)

Norco

Ja tam czesto jedzi od czasu do czasu w cieszanowice jest fajne zbbiornik są rybki miałem największy karas 44cm rózne ostatnio ładne płotki okonie suma najgorsze są od piątku do niedzieli pełno wedkarzy ja zawsze co 3 dni od pon do srody  mniej ludzi wtedy spokojne :) (2012/05/24 00:30)

dizzy76

Ja tam czesto jedzi od czasu do czasu w cieszanowice jest fajne zbbiornik są rybki miałem największy karas 44cm rózne ostatnio ładne płotki okonie suma najgorsze są od piątku do niedzieli pełno wedkarzy ja zawsze co 3 dni od pon do srody  mniej ludzi wtedy spokojne :)

Dzięki Kolego Niestety tylko weekendy wchodzą w grę a nie lubię siedzieć nad wodą w tłoku i pomiędzy imprezkami młodzieżowymi ... 
A jak tam jest z dojazdem do wody?Można auto w miarę blisko zostawić czy ganiają? (2012/05/25 07:14)

Yakoza

My własnie na spławik łapaliśmy ale zaczepy wszędzie, tydzień temu w sobote bylismy jeszcze raz ale już na spining i z łódki (rowerku :)bo rezerwacja nie wyszła) w trzech każdy po sztuce złapał 55,49,44 cm, mysle ze po weekendzie wpadniemy ponownie. (2012/05/26 15:27)

dizzy76

Byliśmy dziś na nocce na Cieszanowicach (pierwszy raz:)) było fajnie cały czas brania (oczywiście wszędobylskie sumiki) ale i płotka się trafiła i leszczyk i okonek i szczupaczek.Bardzo ładna woda, ale jak Koledzy pisaliście ludzi dużo i to nie koniecznie wędkarze.po drugiej stronie od nas imprezka była do 4 rano - masakra :(Pozdrawiam  (2012/05/26 18:03)

borsuk 6x9

też byliśmy sobota-niedziela niedaleko tamy. w nocy tak mordy darli że scyzoryk się w kieszeni otwierał. brania słabe parę leszczyków po 15-20 cm parę płotek zero szczupaka a w niedzielę totalna porażka. jedynie w nocy coś na rosówkę brało i nawet ladnie przygięło wędkę ale się nie zapięło :( (2012/05/29 00:04)

konradm

Witam. Koledzy, czyli na feederek najlepiej ustawic sie od dęby do tamy?? Jak wyglada sprawa z glebokoscia w dalszej czesci zbiornika czyli od wyspy - dalej. Zaczepy uniemożliwią posłanie koszyczka?? Pozdrawiam serdecznie. (2012/05/29 13:40)

dizzy76

też byliśmy sobota-niedziela niedaleko tamy. w nocy tak mordy darli że scyzoryk się w kieszeni otwierał. brania słabe parę leszczyków po 15-20 cm parę płotek zero szczupaka a w niedzielę totalna porażka. jedynie w nocy coś na rosówkę brało i nawet ladnie przygięło wędkę ale się nie zapięło :(

A sumiki wam nie brały???u nas tego tałatajstwa było mnóstwo... (2012/05/29 16:28)

borsuk 6x9

niee żadnych sumików. mieliśmy zanętę własnego autorstwa ja zapinałem białaski grubaski a kumpel pinki. na wieczór założyłem rosówkę i tak jak wyżej :) (2012/05/31 08:02)

dizzy76

niee żadnych sumików. mieliśmy zanętę własnego autorstwa ja zapinałem białaski grubaski a kumpel pinki. na wieczór założyłem rosówkę i tak jak wyżej :)

hmmm to dziwne bo nam w nocy brały cały czas i na białego i na kukurydzę...Łącznie złowiliśmy kilkadziesiąt sumików i wszystkie łykają do żołądka od razu :( (2012/05/31 09:24)

polanie101

jak z braniami na cieszanowicach? skubie coś większego czy same maleństwa? (2012/06/09 16:18)

dizzy76

Cześć Byłem z środy na czwartek na nockę, ogólnie słabo brały raczej maluchy, na łódkach też mało połowili.Załamanie pogody, w nocy deszcz, drapieżnik mało aktywny... tak sobie to tłumaczę :)Kolego polanie101 bywasz tam? (2012/06/09 18:31)

polanie101

nie nie byłem jeszcze ale zamierzam w niedzielę jechać i zobaczyć co skubie z gruntu. (2012/06/09 20:09)