Zaloguj się do konta

Zbieramy pomysły na nową funkcję .

utworzono: 2012/03/14 09:56
redakcja

Drodzy Koledzy i Koleżanki,ponieważ wątek "Jak było dziś na rybach" osiągnął gigantyczną liczbę ponad 9600 postów, chcielibyśmy stworzyć nową funkcję, która zastąpi tę dyskusję na forum. Chcemy, abyście dzięki niej mieli możliwość  umieszczania  łatwy sposób krótkich notek na temat tego, co udało się Wam złowić danego dnia. Czekamy na Wasze pomysły, w jaki sposób mogłoby to funkcjonować w naszym portalu. Z wędkarskim pozdrowieniem,Redakcja [2012-03-14 09:56]

perwer

Nie mam na razie pojęcia ,ale napisać cos nie zaszkodzi --w razie czego żeby nie było pusto w tym temacie jak nie będzie odzewu.
[2012-03-14 10:04]

Roxola

Propozycja
Utworzyć nowy pokój o nazwie np. "Dzisiaj" wtedy ominiemy Hydepark z takimi informacjami,
a będą tam również mogły powstawać wątki pt. Pogoda, Dzisiejsza zdobycz,Przywitaj się, Jak było dziś na rybach.
W pokoju tym byłoby tylko 14 nowych wątków, które nie będą znikały w archiwum.Takie na stałe.
To jest pierwsza moja propozycja nad resztą jeszcze pomyślę :)
Pozdrawiam
[2012-03-14 10:25]

jarekk

Słuszna inicjatywa. W ten przerośnięty wątek nawet nie chce się zaglądać.

Wystarczy nowa zakładka forum: "wieści znad wody" :)

[2012-03-14 10:26]

Zibi60

Wielu kolegów wybierając się na rybki korzysta z "podpowiedzi" kalendarza brań, chcę zaproponować, aby naszymi wpisami taki kalendarz tworzyć.
Widzę to  - aby maksymalnie uprościć - w formie tabelki, w której byłyby np. rubryki z :
1. Data
2. Miejsce - rzeka, zbiornik, jezioro
3. Pogoda - ciśnienie atm., kierunek i siła wiatru, zachmurzenie, opady...
4. Faza księżyca
5. Połów - metoda, złowione ryby drapieżne / białoryb
6. Uwagi - przynęty, najefektywniejsze godziny brań,...
Oczywiście można dodać więcej szczegółów, ale ... [2012-03-14 10:29]

baloonstyle

A ja mam pomysł i technicznie osiągalny :)
Portal tworzy mapę wód Polski. Tema lekki do zorganizowania ponieważ każdy okręg ma z reguły taką mapkę na swojej stronie.
Taka mapka jest dostępna we wpisie który jest na stronie głównej portalu.
Teraz kiedy wracamy z rybek to wchodzimy na miejsce gdzie byliśmy na rybach i tam mamy powiedzmy 1000 znaków do wykorzystania i opisujemy że byliśmy dziś w zaznaczonym miejscu i wyniki taki, woda taka, itd.
Każdy kto przegląda taki wątek zagląda tylko na wodę która go interesuje i na która chce jechać a nie przegląda 200 stron żeby znaleźć coś na temat wody na która chce jechać.
Jest to osiągalne bo jak mieszkałem w Szkocji to Szkot mi pokazał taki miejscowy portal i właśnie tak to wyglądało.
Czyste informacje, bez zbędnego przerzucania postów i każdy zagląda tam gdzie chce jechać na ryby.
Osobiście do tego starego nie zaglądam ponieważ nie chce mi się szukać po tylu postach czy ktoś był na wodach które mnie interesuję i nie dysponuje takim czasem żeby tam tyle filtrować.

[2012-03-14 10:47]

perwer

Propozycja
Utworzyć nowy pokój o nazwie np. "Dzisiaj" wtedy ominiemy Hydepark z takimi informacjami,
a będą tam również mogły powstawać wątki pt. Pogoda, Dzisiejsza zdobycz,Przywitaj się, Jak było dziś na rybach.
W pokoju tym byłoby tylko 14 nowych wątków, które nie będą znikały w archiwum.Takie na stałe.
Pozdrawiam

Praktyczne ,proste i łatwe do zaakceptowania .... Popieram ..
[2012-03-14 10:54]

baloonstyle

Propozycja
Pozdrawiam

Kolejne pokoje tylko i wyłącznie powoduję  szybkie zapychanie i powrót do przeglądania nie zliczonych wpisów celem odnalezienia czego kolwiek. Chyba nie o to chodzi, bo jeżeli tak to można stary od nowa założyć i po problemie.

[2012-03-14 10:57]

kamael

Portal tworzy mapę wód Polski. Tema lekki do zorganizowania ponieważ każdy okręg ma z reguły taką mapkę na swojej stronie.
Teraz kiedy wracamy z rybek to wchodzimy na miejsce gdzie byliśmy na rybach i tam mamy powiedzmy 1000 znaków do wykorzystania i opisujemy że byliśmy dziś w zaznaczonym miejscu i wyniki taki, woda taka, itd.
Każdy kto przegląda taki wątek zagląda tylko na wodę która go interesuje i na która chce jechać a nie przegląda 200 stron żeby znaleźć coś na temat wody na która chce jechać.
Jest to osiągalne bo jak mieszkałem w Szkocji to Szkot mi pokazał taki miejscowy portal i właśnie tak to wyglądało.
Czyste informacje, bez zbędnego przerzucania postów i każdy zagląda tam gdzie chce jechać na ryby.
Osobiście do tego starego nie zaglądam ponieważ nie chce mi się szukać po tylu postach czy ktoś był na wodach które mnie interesuję i nie dysponuje takim czasem żeby tam tyle filtrować.

.

Popieram ten pomysł :) Większość z nas chciała by poczytać jak tam brania w naszej okolicy, zintegrować się z ludźmi z naszego rejonu bądź dowiedzieć się o wodach gdzie planujemy wyjazd itp. Ciężko się szuka takich informacji bez podziału na rejony (choćby województwa) [2012-03-14 11:01]

Roxola

Chwileczkę..... przedstawiajcie swoje propozycje, bez krytykowania mojej. O co chodzi?

Ten post dedykuję głównie do Kolegi baloonstyle.
[2012-03-14 11:04]

baloonstyle

Chwileczkę..... przedstawiajcie swoje propozycje, bez krytykowania mojej. O co chodzi?

A gdzie jest krytyka?

[2012-03-14 11:08]

89krzysztof

Tematy, które zawierają dużą ilość postów, które widać, że są często odwiedzane i czytane można 'przykleić' na górze forum (Już w innym temacie była o tym mowa). Wtedy te popularne tematy nie będą znikać w gąszczu spamu. 
Dodatkowo proponuję wprowadzić opcję pokazywania nieprzeczytanych postów od ostatniej naszej wizyty. (zaznaczenie tematu innym kolorem, pogrubienie etc.) 
Nie wspominając już o tym, że forum ma troszkę 'słaby' design. Mało przejrzysty. Zrobienie forum w phpbb byłoby korzystne dla wszystkich. Z pewnością ułatwiłoby przeglądanie. 
//Edit. 
Zaawansowane wyszukiwanie by się przydało.I po raz kolejny - edycja posta z poziomu tego posta (gdzieś w rogu dodać ikonkę edycji), a nie szukanie w moim panelu.  [2012-03-14 11:11]

JakubUrsynow

Propozycja
Pozdrawiam

dokładnie, bez kombinowania a formuła "jak było dziś..." wcale nie jest zła.

[2012-03-14 12:01]

perwer

Propozycja
Pozdrawiam

Kolejne pokoje tylko i wyłącznie powoduję  szybkie zapychanie i powrót do przeglądania nie zliczonych wpisów celem odnalezienia czego kolwiek. Chyba nie o to chodzi, bo jeżeli tak to można stary od nowa założyć i po problemie.

No wiesz co baloonstyle  żółtka kartke dostajesz od członków koła Bytom.
No widzisz Ola ,jeszcze pare dni temu był dzień kobiet i kwiaty sie sypały strumieniem ,a dzisiaj już  bee . Bartosz i to moją koleżankę z koła ,ja nie wiem ...
[2012-03-14 12:35]

baloonstyle

Propozycja
Pozdrawiam

No wiesz co baloonstyle  żółtka kartke dostajesz od członków koła Bytom.
No widzisz Ola ,jeszcze pare dni temu był dzień kobiet i kwiaty sie sypały strumieniem ,a dzisiaj już  bee . Bartosz i to moją koleżankę z koła ,ja nie wiem ...

Nadal za bardzo nie rozumiem ...
Napisz normalnie , proszę, bądź jakiegoś priva żeby tu już nie schodzić z tematu.
Pozdrawiam

[2012-03-14 13:46]

luxxxis

Stwórzcie wirtualny rejestr połowów,krótkie notki,co jak gdzie,ograniczone liczbą znaków. [2012-03-14 17:03]

piotrbiniu83

Popieram w 101%

[2012-03-14 18:22]

spokojny

Moim zdaniem należy zrobić schout-boxa wyeliminuje to niepotrzebne posty na forum, bo do tej  chwili wszelkie pogaduchy są prowadzone za jego pomocą. Często dyskusja w postach daleko odbiega od tematu.Sprawdźcie proszę ile z tych kilku tysięcy postów mówi o połowach?
Taki rodzaj kawiarenki z komunikatorem szybko rozładował by tłok w pokojach na forum. I do tego ograniczyło by naruszenia regulaminu które mimo zmian i nowych moderatorów, którzy dwoją się i troją by utrzymać porządek nie są w stanie czasem zapanować nad chaosem.
Co prawda spadło by kilka dyżurnych tematów ale w zamian mieli byśmy czytelniejsze forum.
A i o proste rzeczy łatwiej by było zapytać, bez zaśmiecania pokoi.
Najwyższy czas na komunikator online na naszym portalu.  Praktycznie prawie nie ma w obecnej chwili takiego portalu wędkarskiego, który jest tego pozbawiony.
Pozdrawiam

[2012-03-14 18:30]

Diablo

Jak przeczytałem tego posta miałem otworzoną pocztę w "Outlook'u"

Jeśli jest to możliwe technicznie. Proponuję na podobieństwo outlooka dodać nowy pokój na forum lub kolejny podpunkt w polu "NA SKRÓTY" pod tytułem "jak było dziś na rybach". W pokoju kilka wątków wątków

Jak było na rybach dzisiaj
..... wczoraj
..... przedwczoraj
........................
..... tydzień temu
..... miesiąc temu
..... starsze

Każdego dnia post przeskakiwał by o jeden w dół. Dzisiejszy na jutrzejszy, jutrzejszy na pojutrzejszy itd.
[2012-03-14 18:32]

eliot

Jak było na rybach powinno być miesiącami  np. jak było na rybach  w maj 2012

Dodatkowo powinny być grupy ale nie  takie jak teraz ale  np regionalne
co mnie obchodzi  co się dzieje  np.w Białymstoku kiedy ja mieszkam  w Krakowie
tak to bym był  w grupie Małopolska i mam wieści z regionu 
Tu na prawdę Ciężko coś znaleźć .
Porobiły się jakieś śmieszne grupy  i zamiast być lepiej jest  gorzej

[2012-03-14 18:39]

cienki002

Świetny pomysł. Każdy zagląda tam, gdzie chce jechać.

[2012-03-14 18:51]

Głowny wątek

"Jak było na rybach"

-> Okręg wędkarski (Wątki umieszczamy z danego okręgu PZW, lub województwa)

--> Miesiąc

po miesiącu temat zamknięty, wiec nie będzie wiele postów i będzie to do ogarnięcia. Kalendarze to zły pomysł, bo nikt nie lubi wypełniać mało istotnych danych. Najważniejsze jest gdzie byleś, i na co i co złowiłeś :)

[2012-03-14 18:52]

ZanderHunter

Moim zdaniem należy zrobić schout-boxa wyeliminuje to niepotrzebne posty na forum, bo do tej  chwili wszelkie pogaduchy są prowadzone za jego pomocą. Często dyskusja w postach daleko odbiega od tematu.Sprawdźcie proszę ile z tych kilku tysięcy postów mówi o połowach?
Taki rodzaj kawiarenki z komunikatorem szybko rozładował by tłok w pokojach na forum. I do tego ograniczyło by naruszenia regulaminu które mimo zmian i nowych moderatorów, którzy dwoją się i troją by utrzymać porządek nie są w stanie czasem zapanować nad chaosem.
Co prawda spadło by kilka dyżurnych tematów ale w zamian mieli byśmy czytelniejsze forum.
A i o proste rzeczy łatwiej by było zapytać, bez zaśmiecania pokoi.
Najwyższy czas na komunikator online na naszym portalu.  Praktycznie prawie nie ma w obecnej chwili takiego portalu wędkarskiego, który jest tego pozbawiony.
Pozdrawiam

Popieram:)))

[2012-03-14 19:42]

jarekk

Stwórzcie wirtualny rejestr połowów,krótkie notki,co jak gdzie,ograniczone liczbą znaków.

..i najlepiej obowiązkowy ! :) Przed rozpoczęciem serfowania po wedkuje.pl każdy musi wpisać datę. Nie wiem jak to przygotować, ale wiem, kto będzie kontrolował ;)

[2012-03-14 19:54]

spokojny

:))) prawie się popłakałem [2012-03-14 20:01]

Roxola

Ja też :)))) sorki
[2012-03-14 20:06]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia